24.09.1983 < | Football matches for 25.09.1983 | > 26.09.1983 |
New Zealand | | Japan | 3:1 (0:1) | ||||||
Auckland |
Day 1 | |||||||||
Ivory Coast | | Liberia | 0:0 | ||||||
Day 31 | |||||||||
Avtomobilist Tiraspol | | Salyut | 1:0 | ||||||
Tiraspol | |||||||||
Dynamo Brest | | Khimik Grodno | 1:0 (0:0) | ||||||
Brest | |||||||||
Dvina | | Baltika | 2:0 (2:0) | ||||||
Polotsk | |||||||||
Strela | | Dynamo Bryansk | 3:0 | ||||||
Voronezh | |||||||||
15:00 | Gomselmash | | Avangard Kursk | 1:0 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
17:00 | Metallurg Lipetsk | | Spartak Oryol | 2:0 | |||||
Lipetsk |
Tselinnik | | Avangard Petropavlovsk | 1:2 | ||||||
Tselinograd | |||||||||
Khimik Zhambyl | | Meliorator Chimkent | 0:1 | ||||||
Aktyubinets | | Dzezkazganets | 0:1 (0:0) | ||||||
Aktyubinsk | |||||||||
SKIF | | Spartak Semipalatinsk | 2:5 | ||||||
17:00 | Traktor | | Shakhtyor Karaganda | 1:1 | |||||
Pavlodar | |||||||||
17:00 | Bulat | | Energetik | 1:0 | |||||
Temirtau |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shakhtyor Karaganda | 32 | 22 | 5 | 5 | 70-32 | 49 | ||
2. | Traktor | 32 | 18 | 10 | 4 | 67-23 | 46 | ||
3. | Meliorator Chimkent | 32 | 18 | 8 | 6 | 65-24 | 44 | ||
4. | Spartak Semipalatinsk | 32 | 16 | 11 | 5 | 50-26 | 43 | ||
5. | Tselinnik | 32 | 19 | 3 | 10 | 52-36 | 41 | ||
6. | Zhetysu | 32 | 14 | 8 | 10 | 47-45 | 36 | ||
7. | Khimik Zhambyl | 32 | 13 | 10 | 9 | 52-39 | 36 | ||
8. | Bulat | 32 | 11 | 10 | 11 | 43-39 | 32 | ||
9. | Dzezkazganets | 32 | 11 | 8 | 13 | 44-47 | 30 | ||
10. | Torpedo Kokchetav | 32 | 10 | 10 | 12 | 36-50 | 30 |
Day 6 | |||||||||
Wiener Sport-Club | | Union | 3:3 | ||||||
Wien |
Day 4 | |||||||||
Cádiz | | Real Valladolid | 5:1 (1:0) | ||||||
Málaga | | Español | 2:1 (0:0) | ||||||
Real Zaragoza | | Sporting Gijon | 4:1 (1:0) | ||||||
Salamanca | | Real Murcia | 2:2 (1:0) | ||||||
Day 20 | |||||||||
Lillestrøm | | Mjøndalen | 3:0 | ||||||
Ham-Kam | | Start | 0:2 | ||||||
Moss | | Vålerengen | 2:1 | ||||||
Brann | | Kongsvinger | 2:0 | ||||||
Eik-Tønsberg | | Viking | 1:0 | ||||||
Bryne | | Rosenborg | 1:5 | ||||||
Day 9 | |||||||||
Górnik Wałbrzych | | Motor | 2:0 | ||||||
Pogoń | | Śląsk | 2:1 | ||||||
GKS | | Szombierki | 3:1 | ||||||
Legia | | Wisła | 4:2 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Farense | | Estoril-Praia | 3:1 (1:0) | ||||||
Faro | |||||||||
Braga | | Porto | 0:1 (0:1) | ||||||
Braga | |||||||||
Boavista | | Portimonense | 2:3 (2:1) | ||||||
Porto | |||||||||
Penafiel | | Rio Ave | 0:1 (0:1) | ||||||
Penafiel | |||||||||
Espinho | | Vitória Guimarães | 0:1 (0:1) | ||||||
Espinho | |||||||||
Varzim | | Vitória Setubal | 1:1 (0:1) | ||||||
Póvoa de Varzim |
Day 19 | |||||||||
Boca Juniors | | Instituto | 4:0 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Huracán | 1:1 | ||||||
Nueva Chicago | | Argentinos Juniors | 0:3 | ||||||
Platense | | San Lorenzo de Almagro | 1:3 | ||||||
Racing Club | | Independiente | 1:2 | ||||||
Rosario Central | | Racing de Córdoba | 2:1 | ||||||
Talleres | | Newell's Old Boys | 2:1 | ||||||
Temperley | | Estudiantes | 3:1 | ||||||
Vélez Sársfield | | River Plate | 2:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Independiente | 36 | 16 | 16 | 4 | 54-38 | 48 | ||
2. | San Lorenzo de Almagro | 36 | 20 | 7 | 9 | 69-43 | 47 | ||
3. | Ferro Carril Oeste | 36 | 16 | 14 | 6 | 44-27 | 46 | ||
4. | Vélez Sársfield | 36 | 18 | 8 | 10 | 61-45 | 44 | ||
5. | Unión | 36 | 14 | 10 | 12 | 47-43 | 38 | ||
6. | Estudiantes | 36 | 13 | 12 | 11 | 42-43 | 38 | ||
7. | Boca Juniors | 36 | 14 | 9 | 13 | 57-61 | 37 | ||
8. | Argentinos Juniors | 36 | 13 | 10 | 13 | 44-45 | 36 | ||
9. | Newell's Old Boys | 36 | 11 | 13 | 12 | 56-49 | 35 | ||
10. | Instituto | 36 | 12 | 11 | 13 | 45-48 | 35 |
Day 28 | |||||||||
Adelaide City | | Heidelberg United | 2:4 | ||||||
Adelaide | |||||||||
Footscray JUST | | Saint George Saints | 0:1 | ||||||
Melbourne Schintler Reserve | |||||||||
Marconi Fairfield | | Brisbane City | 0:0 | ||||||
Sydney | |||||||||
Brisbane Lions | | Newcastle KB United | 1:2 | ||||||
Brisbane | |||||||||
South Melbourne Hellas | | West Adelaide Hellas | 1:0 | ||||||
Melbourne | |||||||||
Sydney Olympic | | Wollongong City Wolves | 3:3 | ||||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Saint George Saints | 30 | 15 | 10 | 5 | 47-27 | 55 | ||
2. | Sydney City | 30 | 15 | 9 | 6 | 48-30 | 54 | ||
3. | Preston Makedonia | 30 | 15 | 7 | 8 | 47-32 | 52 | ||
4. | South Melbourne Hellas | 30 | 15 | 7 | 8 | 44-36 | 52 | ||
5. | Newcastle KB United | 30 | 14 | 7 | 9 | 45-26 | 49 | ||
6. | Heidelberg United | 30 | 11 | 10 | 9 | 39-38 | 43 | ||
7. | Sydney Olympic | 30 | 12 | 5 | 13 | 38-36 | 41 | ||
8. | APIA Leichhardt | 30 | 11 | 6 | 13 | 43-36 | 39 | ||
9. | Marconi Fairfield | 30 | 9 | 11 | 10 | 43-41 | 38 | ||
10. | Canberra Arrows | 30 | 11 | 5 | 14 | 47-53 | 38 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:15 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |