25.06.1983 < | Football matches for 26.06.1983 | > 27.06.1983 |
Niger | | Mauritania | 1:0 | ||||||
Atlético San Cristóbal | | Nacional Montevideo | 1:2 (1:1) | ||||||
San Cristóbal |
Day 1 | |||||||||
Bałtyk | | Admira Wacker | 3:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Arminia | | Botev Vraca | 4:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Rudá Hvězda Cheb | | Sturm | 5:0 | ||||||
Day 20 | |||||||||
17:00 | Rotor | | Daugava | 6:1 (1:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
18:00 | SKA Rostov-on-Don | | Shinnik | 3:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:00 | SKA Khabarovsk | | Dynamo | 1:1 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
19:00 | Kairat | | Fakel | 2:0 (0:0) | |||||
Almaty | |||||||||
19:00 | Guria | | Tekstilshchik | 3:2 (3:1) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
19:00 | Pamir | | Iskra | 2:0 (1:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
19:00 | Metallurg | | Tavriya | 3:2 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
19:00 | Kolos | | Kuban | 0:0 | |||||
Nikopol | |||||||||
19:30 | Zvezda | | Dnepr | 0:2 (0:1) | |||||
Jizzax |
Day 10 | |||||||||
Luch | | Amur Blagoveshchensk | 2:2 (0:1) | ||||||
Vladivostok | |||||||||
Zvezda Irkutsk | | Metallurg Novokuznetsk | 1:0 (1:0) | ||||||
Irkutsk | |||||||||
Angara | | Chkalovets | 4:2 (1:2) | ||||||
Angarsk | |||||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Irtysh | 1:1 | ||||||
Rubtsovsk | |||||||||
Amur Komsomolsk-na-Amure | | Lokomotiv Ulan-Ude | 1:0 | ||||||
Dynamo Barnaul | | Geolog | 2:1 (1:0) | ||||||
Barnaul |
Day 13 | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Khimik Grodno | 0:1 (0:1) | ||||||
Bryansk | |||||||||
Spartak Oryol | | Baltika | 6:2 (2:1) | ||||||
Orel | |||||||||
Zveinieks | | Dynamo Brest | 2:1 | ||||||
Liepāja | |||||||||
Sever | | Avangard Kursk | 3:1 (1:0) | ||||||
Murmansk | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Avtomobilist Tiraspol | 1:5 | ||||||
Leningrad | |||||||||
18:00 | ShVSM | | Gomselmash | 1:1 (0:0) | |||||
Tallinn Komsomol Stadium |
Tselinnik | | Meliorator Kzyl-Orda | 2:1 | ||||||
Tselinograd | |||||||||
Vostok | | Spartak Semipalatinsk | 3:3 (2:1) | ||||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
Ekibastuzets | | Aktyubinets | 1:0 | ||||||
Ekibastuz | |||||||||
Energetik | | Dzezkazganets | 4:1 | ||||||
Kustanay |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shakhtyor Karaganda | 32 | 22 | 5 | 5 | 70-32 | 49 | ||
2. | Traktor | 32 | 18 | 10 | 4 | 67-23 | 46 | ||
3. | Meliorator Chimkent | 32 | 18 | 8 | 6 | 65-24 | 44 | ||
4. | Spartak Semipalatinsk | 32 | 16 | 11 | 5 | 50-26 | 43 | ||
5. | Tselinnik | 32 | 19 | 3 | 10 | 52-36 | 41 | ||
6. | Zhetysu | 32 | 14 | 8 | 10 | 47-45 | 36 | ||
7. | Khimik Zhambyl | 32 | 13 | 10 | 9 | 52-39 | 36 | ||
8. | Bulat | 32 | 11 | 10 | 11 | 43-39 | 32 | ||
9. | Dzezkazganets | 32 | 11 | 8 | 13 | 44-47 | 30 | ||
10. | Torpedo Kokchetav | 32 | 10 | 10 | 12 | 36-50 | 30 |
Day 3 | |||||||||
Argentinos Juniors | | Talleres | 2:1 | ||||||
Estudiantes | | Racing Club | 3:0 | ||||||
Independiente | | Boca Juniors | 2:2 | ||||||
Instituto | | Huracán | 0:0 | ||||||
Newell's Old Boys | | Platense | 0:0 | ||||||
Nueva Chicago | | Vélez Sársfield | 1:1 | ||||||
River Plate | | Rosario Central | 2:1 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Unión | 3:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Independiente | 36 | 16 | 16 | 4 | 54-38 | 48 | ||
2. | San Lorenzo de Almagro | 36 | 20 | 7 | 9 | 69-43 | 47 | ||
3. | Ferro Carril Oeste | 36 | 16 | 14 | 6 | 44-27 | 46 | ||
4. | Vélez Sársfield | 36 | 18 | 8 | 10 | 61-45 | 44 | ||
5. | Unión | 36 | 14 | 10 | 12 | 47-43 | 38 | ||
6. | Estudiantes | 36 | 13 | 12 | 11 | 42-43 | 38 | ||
7. | Boca Juniors | 36 | 14 | 9 | 13 | 57-61 | 37 | ||
8. | Argentinos Juniors | 36 | 13 | 10 | 13 | 44-45 | 36 | ||
9. | Newell's Old Boys | 36 | 11 | 13 | 12 | 56-49 | 35 | ||
10. | Instituto | 36 | 12 | 11 | 13 | 45-48 | 35 |
Toronto Blizzard | | Golden Bay Earthquakes | 5:1 | ||||||
Toronto | |||||||||
Vancouver Whitecaps | | Tampa Bay Rowdies | 4:1 | ||||||
Vancouver |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Cosmos | 30 | 22 | 0 | 8 | 87-49 | 132 | ||
2. | Toronto Blizzard | 30 | 16 | 0 | 14 | 51-48 | 96 | ||
3. | Chicago Sting | 30 | 14 | 0 | 16 | 66-75 | 84 | ||
4. | Montreal Manic | 30 | 13 | 0 | 17 | 60-71 | 78 | ||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tulsa Roughnecks | 30 | 17 | 0 | 13 | 56-49 | 102 | ||
2. | Fort Lauderdale Strikers | 30 | 14 | 0 | 16 | 60-63 | 84 | ||
3. | Team America | 30 | 10 | 0 | 20 | 33-54 | 60 | ||
4. | Tampa Bay Rowdies | 30 | 7 | 0 | 23 | 48-87 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Vancouver Whitecaps | 30 | 24 | 0 | 6 | 63-34 | 144 | ||
2. | Golden Bay Earthquakes | 30 | 20 | 0 | 10 | 71-54 | 120 | ||
3. | Seattle Sounders | 30 | 12 | 0 | 18 | 62-61 | 72 | ||
4. | San Diego Sockers | 30 | 11 | 0 | 19 | 53-65 | 66 |
Day 15 | |||||||||
APIA Leichhardt | | Sydney Olympic | 0:2 | ||||||
Sydney | |||||||||
Brisbane City | | Heidelberg United | 2:2 | ||||||
Brisbane | |||||||||
Preston Makedonia | | Marconi Fairfield | 3:2 | ||||||
Newcastle | |||||||||
Wollongong City Wolves | | Saint George Saints | 0:0 | ||||||
Wollongong | |||||||||
South Melbourne Hellas | | Canberra Arrows | 1:2 | ||||||
Melbourne | |||||||||
Sydney City | | Adelaide City | 1:0 | ||||||
Sydney | |||||||||
West Adelaide Hellas | | Brisbane Lions | 2:1 | ||||||
Adelaide |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Saint George Saints | 30 | 15 | 10 | 5 | 47-27 | 55 | ||
2. | Sydney City | 30 | 15 | 9 | 6 | 48-30 | 54 | ||
3. | Preston Makedonia | 30 | 15 | 7 | 8 | 47-32 | 52 | ||
4. | South Melbourne Hellas | 30 | 15 | 7 | 8 | 44-36 | 52 | ||
5. | Newcastle KB United | 30 | 14 | 7 | 9 | 45-26 | 49 | ||
6. | Heidelberg United | 30 | 11 | 10 | 9 | 39-38 | 43 | ||
7. | Sydney Olympic | 30 | 12 | 5 | 13 | 38-36 | 41 | ||
8. | APIA Leichhardt | 30 | 11 | 6 | 13 | 43-36 | 39 | ||
9. | Marconi Fairfield | 30 | 9 | 11 | 10 | 43-41 | 38 | ||
10. | Canberra Arrows | 30 | 11 | 5 | 14 | 47-53 | 38 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |