28.05.1982 < | Football matches for 29.05.1982 | > 30.05.1982 |
Day 13 | |||||||||
Spartak | | Dynamo Moscow | 0:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dnepr | | Zenit | 3:1 (1:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Metallist | | Dynamo Minsk | 2:1 (0:0) | ||||||
Kharkov | |||||||||
Kuban | | CSKA | 2:0 (1:0) | ||||||
Krasnodar | |||||||||
Shakhtyor | | Torpedo Moscow | 0:1 (0:1) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Neftchi | | Chernomorets | 1:1 (0:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Pakhtakor | | Ararat | 0:0 | ||||||
Tashkent |
Day 8 | |||||||||
Uralmash | | Metallurg Magnitogorsk | 2:0 | ||||||
Sverglovsk | |||||||||
Uralets Nizhniy Tagil | | Lokomotiv Chelyabinsk | 0:0 | ||||||
Nizhny Tagil | |||||||||
Svetotechnika | | Stal | 3:0 | ||||||
Saransk | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Torpedo Tolyatti | 1:0 (1:0) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
18:00 | Volga Gorkiy | | Krylya Sovetov | 1:1 (0:0) | |||||
Gorky | |||||||||
19:00 | Zvezda Perm | | Gazovik | 2:0 | |||||
Perm | |||||||||
20:00 | Zenit | | Gastello | 1:0 | |||||
Izhevsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Lokomotiv Chelyabinsk | 32 | 21 | 6 | 5 | 71-29 | 48 | ||
2. | Rubin | 32 | 19 | 8 | 5 | 51-28 | 46 | ||
3. | Torpedo Tolyatti | 32 | 21 | 1 | 10 | 58-34 | 43 | ||
4. | Krylya Sovetov | 32 | 16 | 7 | 9 | 40-25 | 39 | ||
5. | Zvezda Perm | 32 | 14 | 9 | 9 | 51-32 | 37 | ||
6. | Zenit | 32 | 15 | 6 | 11 | 50-32 | 36 | ||
7. | Metallurg Magnitogorsk | 32 | 14 | 5 | 13 | 50-43 | 33 | ||
8. | Druzhba Yoshkar-Ola | 32 | 14 | 4 | 14 | 43-41 | 32 | ||
9. | Uralmash | 32 | 12 | 7 | 13 | 37-47 | 31 | ||
10. | Uralets Nizhniy Tagil | 32 | 11 | 9 | 12 | 45-50 | 31 |
Day 8 | |||||||||
Rostselmash | | Dynamo Stavropol | 3:1 (2:1) | ||||||
Day 11 | |||||||||
Lokomotiv Samtredia | | Karabakh | 4:2 | ||||||
Shirak | | Kolkheti | 0:0 | ||||||
Avtomobilist Mingechaur | | Khazar | 2:0 | ||||||
Dila | | Araz | 2:0 | ||||||
Lokomotiv Tbilisi | | Spartak Oktemberyan | 1:1 | ||||||
Olimpiya | | Dynamo Sukhumi | 0:0 | ||||||
Kapaz | | Kolkhozchi | 0:1 | ||||||
Day 38 | |||||||||
15:00 | Alemannia | | Rot-Weiß | 0:1 | |||||
Aachen | |||||||||
15:00 | Bayreuth | | Freiburg | 1:1 | |||||
Bayreuth | |||||||||
15:00 | Waldhof | | Hessen | 2:2 | |||||
Mannheim | |||||||||
15:00 | Wormatia | | Hertha | 1:0 | |||||
Worms | |||||||||
15:00 | Hannover 96 | | Fortuna | 2:0 | |||||
Hannover | |||||||||
15:00 | 1860 München | | Kickers Offenbach | 5:2 | |||||
München | |||||||||
15:00 | Osnabrück | | Wattenscheid | 3:0 | |||||
Osnabrück | |||||||||
15:00 | Union | | Bayer 05 | 1:0 | |||||
Solingen | |||||||||
15:00 | Freiburger FC | | Stuttgarter Kickers | 1:3 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
15:00 | Schalke 04 | | Fürth | 3:3 | |||||
Gelsenkirchen |
Day 34 | |||||||||
15:30 | Köln | | Kaiserslautern | 3:4 (2:2) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Arminia | | Bayer 04 | 1:3 (0:1) | |||||
Bielefeld | |||||||||
15:30 | Bochum | | Bayern | 3:1 (1:1) | |||||
Bochum | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | Borussia Dortmund | 3:0 (2:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15:30 | Eintracht Frankfurt | | Eintracht Braunschweig | 4:2 (2:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Duisburg | | Fortuna | 2:1 (2:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Karlsruher | 3:3 (3:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Darmstadt 98 | 6:1 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Werder | 2:4 (1:2) | |||||
Stuttgart |
ÍBI | | Breiðablik | 3:0 | ||||||
Ísafjörður Ísafjarðarvöllur | |||||||||
Keflavík | | Valur | 2:1 | ||||||
Keflavík |
Tampa Bay Rowdies | | Edmonton Drillers | 4:1 | ||||||
Tampa | |||||||||
Tulsa Roughnecks | | Fort Laudeerdale Strikers | 2:4 | ||||||
Tulsa | |||||||||
Vancouver Whitecaps | | Portland Timbers | 1:0 | ||||||
Vancouver | |||||||||
San Diego Sockers | | San Jose Earthquakes | 0:1 | ||||||
San Diego | |||||||||
Jacksonville Tea Men | | Seattle Sounders | 0:2 | ||||||
Jacksonville |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fort Laudeerdale Strikers | 32 | 18 | 0 | 14 | 64-74 | 108 | ||
2. | Tulsa Roughnecks | 32 | 16 | 0 | 16 | 69-57 | 96 | ||
3. | Tampa Bay Rowdies | 32 | 12 | 0 | 20 | 47-77 | 72 | ||
4. | Jacksonville Tea Men | 32 | 11 | 0 | 21 | 41-71 | 66 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Vancouver Whitecaps | 32 | 20 | 0 | 12 | 58-48 | 120 | ||
2. | San Diego Sockers | 32 | 19 | 0 | 13 | 71-54 | 114 | ||
3. | Seattle Sounders | 32 | 18 | 0 | 14 | 72-48 | 108 | ||
4. | Portland Timbers | 32 | 14 | 0 | 18 | 49-44 | 84 | ||
5. | San Jose Earthquakes | 32 | 13 | 0 | 19 | 47-62 | 78 | ||
6. | Edmonton Drillers | 32 | 11 | 0 | 21 | 38-65 | 66 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:15 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |