28.02.1982 < | Football matches for 1.03.1982 | > 02.03.1982 |
Day 7 | |||||||||
South Korea | | China | 1:1 | ||||||
Kolkata |
Day 5 | |||||||||
Daugava (Riga) | | SKA Karpaty (Lvov) | 1:0 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Zarya (Voroshilovgrad) | | Zhalgiris (Vilnius) | 1:0 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Zenit (Leningrad) | | Dynamo (Minsk) | 1:1 (0:1) | ||||||
Leningrad |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo (Minsk) | 5 | 4 | 1 | 0 | 18-5 | 9 | ||
2. | Daugava (Riga) | 5 | 3 | 0 | 2 | 8-7 | 6 | ||
3. | Zenit (Leningrad) | 5 | 2 | 2 | 1 | 8-3 | 6 | ||
4. | SKA Karpaty (Lvov) | 5 | 2 | 1 | 2 | 5-6 | 5 | ||
5. | Zarya (Voroshilovgrad) | 5 | 1 | 2 | 2 | 7-10 | 4 | ||
6. | Zhalgiris (Vilnius) | 5 | 0 | 0 | 5 | 1-16 | 0 |
Day 4 | |||||||||
SKA (Odessa) | | Nistru (Kishinyov) | 2:0 (2:1) | ||||||
Sevastopol | |||||||||
Dnepr (Dnepropetrovsk) | | Metallurg (Zaporozhye) | 1:1 (0:1) | ||||||
Gurzuf | |||||||||
Tavriya (Simferopol) | | Chernomorets (Odessa) | 2:2 (2:0) | ||||||
Gurzuf |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tavriya (Simferopol) | 5 | 3 | 2 | 0 | 6-2 | 8 | ||
2. | Dnepr (Dnepropetrovsk) | 5 | 3 | 1 | 1 | 7-2 | 7 | ||
3. | Chernomorets (Odessa) | 5 | 2 | 1 | 2 | 5-4 | 5 | ||
4. | Metallurg (Zaporozhye) | 5 | 1 | 2 | 2 | 5-7 | 4 | ||
5. | Nistru (Kishinyov) | 5 | 1 | 1 | 3 | 2-5 | 3 | ||
6. | SKA (Odessa) | 5 | 1 | 1 | 3 | 4-9 | 3 |
Day 4 | |||||||||
SKA (Rostov-on-Don) | | Metallist (Kharkov) | 1:1 (1:1) | ||||||
Bakı | |||||||||
Neftchi (Baku) | | Pamir (Dushanbe) | 1:0 (1:0) | ||||||
Bakı | |||||||||
Rotor (Volgograd) | | SKA (Kiev) | 1:0 (0:0) | ||||||
Sumqayıt |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKA (Rostov-on-Don) | 5 | 4 | 1 | 0 | 9-3 | 9 | ||
2. | Neftchi (Baku) | 5 | 3 | 1 | 1 | 6-4 | 7 | ||
3. | Metallist (Kharkov) | 5 | 2 | 2 | 1 | 7-3 | 6 | ||
4. | Pamir (Dushanbe) | 5 | 2 | 0 | 3 | 5-6 | 4 | ||
5. | Rotor (Volgograd) | 5 | 1 | 2 | 2 | 5-6 | 4 | ||
6. | SKA (Kiev) | 5 | 0 | 0 | 5 | 1-11 | 0 |
Day 4 | |||||||||
Dynamo (Kirov) | | Kolos (Nikopol) | 1:0 (0:0) | ||||||
Hoktemberyan | |||||||||
Ararat (Yerevan) | | Pakhtakor (Tashkent) | 0:0 | ||||||
Yerevan | |||||||||
CSKA (Moscow) | | Zvezda (Dzhizak) | 1:1 (0:0) | ||||||
Artashat |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Pakhtakor (Tashkent) | 5 | 3 | 2 | 0 | 6-1 | 8 | ||
2. | Ararat (Yerevan) | 5 | 3 | 2 | 0 | 3-0 | 8 | ||
3. | CSKA (Moscow) | 5 | 2 | 3 | 0 | 5-3 | 7 | ||
4. | Dynamo (Kirov) | 5 | 2 | 0 | 3 | 4-5 | 4 | ||
5. | Kolos (Nikopol) | 5 | 1 | 0 | 4 | 4-4 | 2 | ||
6. | Zvezda (Dzhizak) | 5 | 0 | 1 | 4 | 2-11 | 1 |
Day 4 | |||||||||
Fakel (Voronezh) | | Guria (Lanchkhuti) | 3:1 (1:0) | ||||||
Adler | |||||||||
Dynamo (Moscow) | | Shinnik (Yaroslavl) | 1:0 (0:0) | ||||||
Akhaladze Dynamo Training Center | |||||||||
Torpedo (Moscow) | | Shakhtyor (Donetsk) | 3:1 (2:0) | ||||||
Adler |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fakel (Voronezh) | 5 | 4 | 0 | 1 | 9-2 | 8 | ||
2. | Torpedo (Moscow) | 5 | 4 | 0 | 1 | 7-2 | 8 | ||
3. | Dynamo (Moscow) | 5 | 4 | 0 | 1 | 4-2 | 8 | ||
4. | Shakhtyor (Donetsk) | 5 | 2 | 0 | 3 | 6-7 | 4 | ||
5. | Guria (Lanchkhuti) | 5 | 0 | 1 | 4 | 2-8 | 1 | ||
6. | Shinnik (Yaroslavl) | 5 | 0 | 1 | 4 | 2-9 | 1 |
Day 3 | |||||||||
Lokomotiv (Moscow) | | Kuban (Krasnodar) | 0:0 | ||||||
Sochi | |||||||||
Kairat (Alma-Ata) | | Torpedo (Kutaisi) | 1:1 (1:1) | ||||||
Leselidze |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kuban (Krasnodar) | 3 | 2 | 1 | 0 | 3-0 | 5 | ||
2. | Lokomotiv (Moscow) | 3 | 1 | 1 | 1 | 4-4 | 3 | ||
3. | Kairat (Alma-Ata) | 3 | 1 | 1 | 1 | 3-4 | 3 | ||
4. | Torpedo (Kutaisi) | 3 | 0 | 1 | 2 | 3-5 | 1 |
Day 2 | |||||||||
Spartak (Moscow) | | Iskra (Smolensk) | 0:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak (Kostroma) | | SKA (Khabarovsk) | 1:1 (1:1) | ||||||
Moscow |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Iskra (Smolensk) | 3 | 2 | 0 | 1 | 4-3 | 4 | ||
2. | Spartak (Moscow) | 3 | 2 | 0 | 1 | 5-2 | 4 | ||
3. | SKA (Khabarovsk) | 3 | 1 | 1 | 1 | 4-4 | 3 | ||
4. | Spartak (Kostroma) | 3 | 0 | 1 | 2 | 2-6 | 1 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |