19.02.1981 < | Football matches for 20.02.1981 | > 21.02.1981 |
Day 1 | |||||||||
Dynamo (Kiev) | | Khimik (Grodno) | 1:0 (0:0) | ||||||
Uzhgorod | |||||||||
Kairat (Alma-Ata) | | Prikarpatye (Ivano-Frankovsk) | 1:0 (0:0) | ||||||
Vynohradiv City Stadium | |||||||||
Karpaty (Lvov) | | Nistru (Kishinyov) | 1:1 (0:1) | ||||||
Mukacheve City Stadium |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo (Kiev) | 5 | 4 | 1 | 0 | 9-1 | 9 | ||
2. | Kairat (Alma-Ata) | 5 | 3 | 0 | 2 | 8-4 | 6 | ||
3. | Karpaty (Lvov) | 5 | 2 | 2 | 1 | 8-4 | 6 | ||
4. | Prikarpatye (Ivano-Frankovsk) | 5 | 1 | 3 | 1 | 1-1 | 5 | ||
5. | Nistru (Kishinyov) | 5 | 1 | 2 | 2 | 3-6 | 4 | ||
6. | Khimik (Grodno) | 5 | 0 | 0 | 5 | 1-14 | 0 |
Day 1 | |||||||||
Kuban (Krasnodar) | | Lokomotiv (Samtredia) | 3:0 (1:0) | ||||||
Adler | |||||||||
Kuzbass (Kemerovo) | | Metallurg (Zaporozhye) | 0:0 | ||||||
Sochi |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shakhtyor (Donetsk) | 4 | 3 | 1 | 0 | 6-2 | 7 | ||
2. | Metallurg (Zaporozhye) | 4 | 2 | 1 | 1 | 6-2 | 5 | ||
3. | Kuzbass (Kemerovo) | 4 | 2 | 1 | 1 | 2-2 | 5 | ||
4. | Kuban (Krasnodar) | 4 | 1 | 1 | 2 | 4-5 | 3 | ||
5. | Lokomotiv (Samtredia) | 4 | 0 | 0 | 4 | 0-7 | 0 |
Day 2 | |||||||||
Zenit (Leningrad) | | Iskra (Smolensk) | 1:3 (1:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Torpedo (Kutaisi) | | SKA (Khabarovsk) | 1:1 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Neftchi (Baku) | | Zarya (Voroshilovgrad) | 1:1 (0:0) | ||||||
Leningrad |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Zenit (Leningrad) | 5 | 3 | 1 | 1 | 18-9 | 7 | ||
2. | Iskra (Smolensk) | 5 | 3 | 1 | 1 | 9-5 | 7 | ||
3. | Neftchi (Baku) | 5 | 2 | 2 | 1 | 9-8 | 6 | ||
4. | Torpedo (Kutaisi) | 5 | 1 | 3 | 1 | 5-11 | 5 | ||
5. | Zarya (Voroshilovgrad) | 5 | 1 | 2 | 2 | 6-7 | 4 | ||
6. | SKA (Khabarovsk) | 5 | 0 | 1 | 4 | 3-10 | 1 |
Day 1 | |||||||||
Dynamo (Minsk) | | Spartak (Ordzhonikidze) | 0:0 | ||||||
Kislovodsk | |||||||||
Dynamo (Stavropol) | | Guria (Lanchkhuti) | 2:2 (0:2) | ||||||
Kislovodsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo (Minsk) | 4 | 2 | 2 | 0 | 4-1 | 6 | ||
2. | Spartak (Ordzhonikidze) | 4 | 1 | 3 | 0 | 4-2 | 5 | ||
3. | Guria (Lanchkhuti) | 4 | 0 | 4 | 0 | 4-4 | 4 | ||
4. | Dynamo (Stavropol) | 4 | 0 | 3 | 1 | 2-3 | 3 | ||
5. | Dnepr (Dnepropetrovsk) | 4 | 0 | 2 | 2 | 3-7 | 2 |
Day 1 | |||||||||
CSKA (Moscow) | | Torpedo (Tolyatti) | 5:1 (3:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zhalgiris (Vilnius) | | SKA (Kiev) | 4:1 (0:0) | ||||||
Moscow |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo (Moscow) | 5 | 4 | 1 | 0 | 9-2 | 9 | ||
2. | CSKA (Moscow) | 5 | 4 | 0 | 1 | 13-4 | 8 | ||
3. | Zhalgiris (Vilnius) | 5 | 3 | 1 | 1 | 10-7 | 7 | ||
4. | Shinnik (Yaroslavl) | 5 | 2 | 0 | 3 | 7-6 | 4 | ||
5. | Torpedo (Tolyatti) | 5 | 1 | 0 | 4 | 4-12 | 2 | ||
6. | SKA (Kiev) | 5 | 0 | 0 | 5 | 1-13 | 0 |
Day 1 | |||||||||
SKA (Rostov-on-Don) | | Traktor (Pavlodar) | 2:1 | ||||||
Kurgan-Tyube | |||||||||
Pakhtakor (Tashkent) | | Dynamo (Samarkand) | 1:1 (0:0) | ||||||
Nurak | |||||||||
Pamir (Dushanbe) | | Buston (Dzhizak) | 2:0 (1:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Pamir (Dushanbe) | 5 | 4 | 1 | 0 | 8-1 | 9 | ||
2. | SKA (Rostov-on-Don) | 5 | 3 | 0 | 2 | 4-4 | 6 | ||
3. | Pakhtakor (Tashkent) | 5 | 2 | 2 | 1 | 3-2 | 6 | ||
4. | Dynamo (Samarkand) | 5 | 1 | 2 | 2 | 4-6 | 4 | ||
5. | Buston (Dzhizak) | 5 | 1 | 1 | 3 | 2-5 | 3 | ||
6. | Traktor (Pavlodar) | 5 | 1 | 0 | 4 | 4-7 | 2 |
Day 1 | |||||||||
Tavriya (Simferopol) | | Dynamo (Barnaul) | 2:0 (1:0) | ||||||
Gurzuf | |||||||||
Chernomorets (Odessa) | | Lokomotiv (Moscow) | 2:1 (1:1) | ||||||
Gurzuf | |||||||||
Fakel (Voronezh) | | Kolos (Nikopol) | 0:3 (0:0) | ||||||
Sevastopol |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Chernomorets (Odessa) | 5 | 4 | 0 | 1 | 10-5 | 8 | ||
2. | Lokomotiv (Moscow) | 5 | 3 | 1 | 1 | 9-5 | 7 | ||
3. | Tavriya (Simferopol) | 5 | 3 | 0 | 2 | 8-5 | 6 | ||
4. | Kolos (Nikopol) | 5 | 3 | 0 | 2 | 9-7 | 6 | ||
5. | Fakel (Voronezh) | 5 | 1 | 1 | 3 | 5-9 | 3 | ||
6. | Dynamo (Barnaul) | 5 | 0 | 0 | 5 | 4-14 | 0 |
Day 1 | |||||||||
Ararat (Yerevan) | | Spartak (Kostroma) | 0:1 (0:1) | ||||||
Yerevan | |||||||||
Torpedo (Moscow) | | Rotor (Volgograd) | 2:1 (1:0) | ||||||
Hoktemberyan | |||||||||
Metallist (Kharkov) | | SKA (Odessa) | 1:0 (0:0) | ||||||
Artashat |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallist (Kharkov) | 5 | 4 | 0 | 1 | 8-2 | 8 | ||
2. | Ararat (Yerevan) | 5 | 3 | 1 | 1 | 9-5 | 7 | ||
3. | SKA (Odessa) | 5 | 3 | 0 | 2 | 6-6 | 6 | ||
4. | Torpedo (Moscow) | 5 | 2 | 1 | 2 | 6-5 | 5 | ||
5. | Spartak (Kostroma) | 5 | 1 | 0 | 4 | 1-5 | 2 | ||
6. | Rotor (Volgograd) | 5 | 1 | 0 | 4 | 4-11 | 2 |
Day 31 | |||||||||
Birmingham City | | Norwich City | 4:0 (0:0) | ||||||
Birmingham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Aston Villa | 42 | 26 | 8 | 8 | 72-40 | 60 | ||
2. | Ipswich Town | 42 | 23 | 10 | 9 | 77-43 | 56 | ||
3. | Arsenal | 42 | 19 | 15 | 8 | 61-45 | 53 | ||
4. | West Bromwich Albion | 42 | 20 | 12 | 10 | 60-42 | 52 | ||
5. | Liverpool | 42 | 17 | 17 | 8 | 62-42 | 51 | ||
6. | Southampton | 42 | 20 | 10 | 12 | 76-56 | 50 | ||
7. | Nottingham Forest | 42 | 19 | 12 | 11 | 62-44 | 50 | ||
8. | Manchester United | 42 | 15 | 18 | 9 | 51-36 | 48 | ||
9. | Leeds United | 42 | 17 | 10 | 15 | 39-47 | 44 | ||
10. | Tottenham Hotspur | 42 | 14 | 15 | 13 | 70-68 | 43 |
Cardiff City | | Notts County | 0:1 | ||||||
Cardiff |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | West Ham United | 42 | 28 | 10 | 4 | 79-29 | 66 | ||
2. | Notts County | 42 | 18 | 17 | 7 | 49-38 | 53 | ||
3. | Swansea City | 42 | 18 | 14 | 10 | 64-44 | 50 | ||
4. | Blackburn Rovers | 42 | 16 | 18 | 8 | 42-29 | 50 | ||
5. | Luton Town | 42 | 18 | 12 | 12 | 61-46 | 48 | ||
6. | Derby County | 42 | 15 | 15 | 12 | 57-52 | 45 | ||
7. | Grimsby Town | 42 | 15 | 15 | 12 | 44-42 | 45 | ||
8. | Queens Park Rangers | 42 | 15 | 13 | 14 | 56-46 | 43 | ||
9. | Watford | 42 | 16 | 11 | 15 | 50-45 | 43 | ||
10. | Sheffield Wednesday | 42 | 17 | 8 | 17 | 53-51 | 42 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:15 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |