06.10.1980 < | Football matches for 7.10.1980 | > 08.10.1980 |
Day 35 | |||||||||
Spartak Ryazan | | Torpedo Vladimir | 3:1 (2:0) | ||||||
Ryazan | |||||||||
Spartak Tambov | | Znamya Truda | 1:0 (1:0) | ||||||
Moskvich | | TOZ | 1:4 | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Baltika | 2:0 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Krasnaya Presnya | | Lokomotiv Kaluga | 1:1 | ||||||
FShM | | Spartak Kostroma | 0:2 (0:1) | ||||||
Volzhanin | | Stroitel | 0:0 | ||||||
Kineshma | |||||||||
15:00 | Volga Kalinin | | Saturn | 0:0 | |||||
Kalinin | |||||||||
16:00 | Tekstilshchik | | Dynamo Vologda | 2:1 (1:0) | |||||
Ivanovo |
Day 33 | |||||||||
Turbina | | Druzhba Yoshkar-Ola | 3:2 | ||||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
Volga Gorkiy | | Khimik Dzerzhinsk | 0:0 | ||||||
15:00 | Rubin | | Fakel | 2:0 | |||||
Kazan | |||||||||
16:30 | Zenit | | Irtysh | 0:1 | |||||
Izhevsk | |||||||||
17:00 | Uralets Nizhniy Tagil | | Lokomotiv Chelyabinsk | 0:0 | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
17:00 | Gazovik | | Stal | 3:1 | |||||
Orenburg | |||||||||
18:00 | Gastello | | Dynamo Kirov | 0:0 | |||||
Ufa | |||||||||
18:30 | Torpedo Tolyatti | | Svetotechnika | 4:1 | |||||
Tolyatti | |||||||||
19:00 | Zvezda Perm | | Metallurg Magnitogorsk | 3:1 | |||||
Perm |
Day 33 | |||||||||
Terek | | Volgar | 1:0 | ||||||
Dynamo Makhachkala | | Rotor | 1:2 | ||||||
Uralan | | Salyut | 2:0 | ||||||
Spartak Oryol | | Atommash | 2:1 (0:1) | ||||||
Orel | |||||||||
Tsement | | Rostselmash | 2:4 | ||||||
Druzhba Maykop | | Torpedo Taganrog | 1:1 | ||||||
Dynamo Bryansk | | Torpedo Volzhskiy | 0:1 (0:0) | ||||||
18:00 | Mashuk | | Avangard Kursk | 1:0 (1:0) | |||||
Pyatigorsk |
Day 40 | |||||||||
Lokomotiv Ulan-Ude | | Torpedo Rubtsovsk | 1:0 | ||||||
Ulan-Ude | |||||||||
Amur Blagoveshchensk | | Dynamo Barnaul | 1:0 | ||||||
Blagoveshchensk | |||||||||
Angara | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 0:0 | ||||||
Angarsk | |||||||||
Zvezda Irkutsk | | Luch | 1:1 | ||||||
Irkutsk | |||||||||
Torpedo Tomsk | | Chkalovets | 0:1 | ||||||
Tomsk | |||||||||
15:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Zapsibovets | 5:0 (2:0) | |||||
Krasnoyarsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Barnaul | 44 | 28 | 11 | 5 | 64-29 | 67 | ||
2. | Torpedo Rubtsovsk | 44 | 23 | 11 | 10 | 74-49 | 57 | ||
3. | Lokomotiv Ulan-Ude | 44 | 20 | 9 | 15 | 53-39 | 49 | ||
4. | Amur Blagoveshchensk | 44 | 21 | 5 | 18 | 55-49 | 47 | ||
5. | Avtomobilist Krasnoyarsk | 44 | 20 | 6 | 18 | 58-47 | 46 | ||
6. | Angara | 44 | 18 | 9 | 17 | 73-53 | 45 | ||
7. | Chkalovets | 44 | 18 | 6 | 20 | 55-58 | 42 | ||
8. | Zvezda Irkutsk | 44 | 17 | 6 | 21 | 54-61 | 40 | ||
9. | Amur Komsomolsk-na-Amure | 44 | 15 | 8 | 21 | 50-63 | 38 | ||
10. | Luch | 44 | 12 | 11 | 21 | 40-60 | 35 |
17:00 | Atlantika | | Kolos | 2:0 | |||||
Sevastopol | |||||||||
17:00 | Krivbass | | Sudostroitel | 1:1 | |||||
Kryvyi Rih |
Atlantas | | Dnepr Mogilyov | 2:0 (1:0) | ||||||
Klaipėda | |||||||||
18:30 | Daugava | | Dvina | 6:1 | |||||
Rīga |
Day 10 | |||||||||
Southampton | | Wolverhampton Wanderers | 4:2 (0:2) | ||||||
Southampton | |||||||||
Brighton & Hove Albion | | Everton | 1:3 (0:0) | ||||||
Hove | |||||||||
Birmingham City | | Arsenal | 3:1 (2:1) | ||||||
Birmingham | |||||||||
Liverpool | | Middlesbrough | 4:2 (1:0) | ||||||
Liverpool |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Aston Villa | 42 | 26 | 8 | 8 | 72-40 | 60 | ||
2. | Ipswich Town | 42 | 23 | 10 | 9 | 77-43 | 56 | ||
3. | Arsenal | 42 | 19 | 15 | 8 | 61-45 | 53 | ||
4. | West Bromwich Albion | 42 | 20 | 12 | 10 | 60-42 | 52 | ||
5. | Liverpool | 42 | 17 | 17 | 8 | 62-42 | 51 | ||
6. | Southampton | 42 | 20 | 10 | 12 | 76-56 | 50 | ||
7. | Nottingham Forest | 42 | 19 | 12 | 11 | 62-44 | 50 | ||
8. | Manchester United | 42 | 15 | 18 | 9 | 51-36 | 48 | ||
9. | Leeds United | 42 | 17 | 10 | 15 | 39-47 | 44 | ||
10. | Tottenham Hotspur | 42 | 14 | 15 | 13 | 70-68 | 43 |
Bristol City | | Luton Town | 2:1 | ||||||
Bristol | |||||||||
Cambridge United | | Wrexham | 1:0 | ||||||
Cambridge | |||||||||
Notts County | | Grimsby Town | 0:0 | ||||||
Nottingham | |||||||||
Preston North End | | Newcastle United | 2:3 | ||||||
Preston | |||||||||
Queens Park Rangers | | Orient | 0:0 | ||||||
London | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Blackburn Rovers | 2:1 | ||||||
Sheffield | |||||||||
Shrewsbury Town | | Bolton Wanderers | 1:2 | ||||||
Shrewsbury | |||||||||
Swansea City | | Oldham Athletic | 3:0 | ||||||
Swansea | |||||||||
Watford | | Derby County | 1:1 | ||||||
Watford | |||||||||
West Ham United | | Cardiff City | 1:0 | ||||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | West Ham United | 42 | 28 | 10 | 4 | 79-29 | 66 | ||
2. | Notts County | 42 | 18 | 17 | 7 | 49-38 | 53 | ||
3. | Swansea City | 42 | 18 | 14 | 10 | 64-44 | 50 | ||
4. | Blackburn Rovers | 42 | 16 | 18 | 8 | 42-29 | 50 | ||
5. | Luton Town | 42 | 18 | 12 | 12 | 61-46 | 48 | ||
6. | Derby County | 42 | 15 | 15 | 12 | 57-52 | 45 | ||
7. | Grimsby Town | 42 | 15 | 15 | 12 | 44-42 | 45 | ||
8. | Queens Park Rangers | 42 | 15 | 13 | 14 | 56-46 | 43 | ||
9. | Watford | 42 | 16 | 11 | 15 | 50-45 | 43 | ||
10. | Sheffield Wednesday | 42 | 17 | 8 | 17 | 53-51 | 42 |
Day 9 | |||||||||
Akademik | | Beroe | 3:2 | ||||||
Belasitsa | | Slavia | 3:0 | ||||||
Botev | | Sliven | 0:0 | ||||||
Marek | | Pirin | 2:0 | ||||||
Minyor | | Trakia | 2:1 | ||||||
Spartak | | Chernomorets | 2:1 | ||||||
CSKA Septemvriysko Zname | | Levski-Spartak | 2:2 | ||||||
Cherno More | | Lokomotiv | 0:0 | ||||||
Day 12 | |||||||||
Bocholt | | Fortuna | 1:1 | ||||||
Bocholt | |||||||||
Wattenscheid | | OSV Hannover | 1:1 | ||||||
Bochum | |||||||||
Werder | | Union | 3:0 | ||||||
Bremen | |||||||||
Hannover 96 | | Holstein | 3:1 | ||||||
Hannover | |||||||||
Göttingen 05 | | Oldenburg | 1:0 | ||||||
Göttingen | |||||||||
Osnabrück | | Eintracht Braunschweig | 2:1 | ||||||
Osnabrück | |||||||||
Rot-Weiß Lüdenscheid | | Erkenschwick | 1:0 | ||||||
Lüdenscheid | |||||||||
Rot-Weiß Oberhausen | | Alemannia | 1:1 | ||||||
Oberhausen | |||||||||
Rot-Weiß Essen | | Hertha | 0:4 | ||||||
Essen | |||||||||
Tennis Borussia | | Viktoria 04 | 2:2 | ||||||
Berlin | |||||||||
Herford | | Preußen | 3:0 | ||||||
Herford |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |