26.09.1980 < | Football matches for 27.09.1980 | > 28.09.1980 |
Day 2 | |||||||||
Yugoslavia | | Denmark | 2:1 (2:1) | ||||||
Ljubljana |
Day 25 | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Lokomotiv | 1:0 (1:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Dynamo Kiev | | Chernomorets | 1:0 (0:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo Moscow | | Kuban | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Ararat | | Spartak | 2:0 (0:0) | ||||||
Erevan |
Day 36 | |||||||||
Spartak Ordzhonikidze | | Pamir | 0:1 (0:1) | ||||||
Ordzhonikidze | |||||||||
Spartak Nalchik | | Buston | 1:1 (0:0) | ||||||
Nalchik | |||||||||
Nistru | | Torpedo | 2:0 (1:0) | ||||||
Chişinău | |||||||||
Dynamo | | Guria | 3:0 (0:0) | ||||||
Stavropol | |||||||||
Metallist | | Metallurg | 3:0 (3:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Kolos | | Spartak Ivano-Frankovsk | 2:0 (2:0) | ||||||
Nikopol | |||||||||
Iskra | | Uralmash | 1:0 (0:0) | ||||||
Smolensk | |||||||||
Shinnik | | Kuzbass | 1:0 (0:0) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
17:00 | Fakel | | SKA Khabarovsk | 1:1 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
18:30 | Dnepr | | SKA Odessa | 1:0 (1:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
19:00 | Zarya | | Tavriya | 1:2 (0:1) | |||||
Voroshilovgrad | |||||||||
19:00 | Zhalgiris | | Krylya Sovetov | 3:1 (1:0) | |||||
Vilnius Zhalgiris Central Stadium |
Day 37 | |||||||||
Dynamo Barnaul | | Zapsibovets | 1:0 (1:0) | ||||||
Barnaul | |||||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Chkalovets | 5:1 (3:1) | ||||||
Rubtsovsk | |||||||||
Angara | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 0:0 | ||||||
Angarsk | |||||||||
Zvezda Irkutsk | | Torpedo Tomsk | 5:1 | ||||||
Irkutsk | |||||||||
17:00 | Amur Komsomolsk-na-Amure | | Lokomotiv Ulan-Ude | 1:0 (1:0) | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
19:00 | Luch | | Amur Blagoveshchensk | 1:0 (0:0) | |||||
Vladivostok |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Barnaul | 44 | 28 | 11 | 5 | 64-29 | 67 | ||
2. | Torpedo Rubtsovsk | 44 | 23 | 11 | 10 | 74-49 | 57 | ||
3. | Lokomotiv Ulan-Ude | 44 | 20 | 9 | 15 | 53-39 | 49 | ||
4. | Amur Blagoveshchensk | 44 | 21 | 5 | 18 | 55-49 | 47 | ||
5. | Avtomobilist Krasnoyarsk | 44 | 20 | 6 | 18 | 58-47 | 46 | ||
6. | Angara | 44 | 18 | 9 | 17 | 73-53 | 45 | ||
7. | Chkalovets | 44 | 18 | 6 | 20 | 55-58 | 42 | ||
8. | Zvezda Irkutsk | 44 | 17 | 6 | 21 | 54-61 | 40 | ||
9. | Amur Komsomolsk-na-Amure | 44 | 15 | 8 | 21 | 50-63 | 38 | ||
10. | Luch | 44 | 12 | 11 | 21 | 40-60 | 35 |
Day 7 | |||||||||
VOEST | | Wiener Sport-Club | 1:1 | ||||||
Linz | |||||||||
Admira/Wacker | | GAK | 2:1 | ||||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Sturm | | LASK | 2:0 | ||||||
Graz | |||||||||
Austria Wien | | Eisenstadt | 2:0 | ||||||
Wien | |||||||||
Casino | | Rapid | 1:4 | ||||||
Salzburg |
Day 8 | |||||||||
Norwich City | | Birmingham City | 2:2 (2:1) | ||||||
Norwich | |||||||||
Manchester United | | Manchester City | 2:2 (1:1) | ||||||
Manchester | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Ipswich Town | 0:2 (0:2) | ||||||
Wolverhampton | |||||||||
West Bromwich Albion | | Southampton | 2:1 (0:0) | ||||||
West Bromwich | |||||||||
Stoke City | | Middlesbrough | 1:0 (1:0) | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Sunderland | | Leeds United | 4:1 (2:0) | ||||||
Sunderland | |||||||||
Coventry City | | Everton | 0:5 (0:3) | ||||||
Coventry | |||||||||
Crystal Palace | | Aston Villa | 0:1 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Leicester City | | Tottenham Hotspur | 2:1 (0:0) | ||||||
Leicester | |||||||||
Liverpool | | Brighton & Hove Albion | 4:1 (1:0) | ||||||
Liverpool | |||||||||
Arsenal | | Nottingham Forest | 1:0 (0:0) | ||||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Aston Villa | 42 | 26 | 8 | 8 | 72-40 | 60 | ||
2. | Ipswich Town | 42 | 23 | 10 | 9 | 77-43 | 56 | ||
3. | Arsenal | 42 | 19 | 15 | 8 | 61-45 | 53 | ||
4. | West Bromwich Albion | 42 | 20 | 12 | 10 | 60-42 | 52 | ||
5. | Liverpool | 42 | 17 | 17 | 8 | 62-42 | 51 | ||
6. | Southampton | 42 | 20 | 10 | 12 | 76-56 | 50 | ||
7. | Nottingham Forest | 42 | 19 | 12 | 11 | 62-44 | 50 | ||
8. | Manchester United | 42 | 15 | 18 | 9 | 51-36 | 48 | ||
9. | Leeds United | 42 | 17 | 10 | 15 | 39-47 | 44 | ||
10. | Tottenham Hotspur | 42 | 14 | 15 | 13 | 70-68 | 43 |
Bristol Rovers | | Newcastle United | 0:0 | ||||||
Bristol | |||||||||
Cambridge United | | West Ham United | 1:2 | ||||||
Cambridge | |||||||||
Grimsby Town | | Luton Town | 0:0 | ||||||
Cleethorpes | |||||||||
Notts County | | Cardiff City | 4:2 | ||||||
Nottingham | |||||||||
Oldham Athletic | | Bolton Wanderers | 1:1 | ||||||
Oldham | |||||||||
Orient | | Derby County | 1:0 | ||||||
London | |||||||||
Preston North End | | Shrewsbury Town | 0:0 | ||||||
Preston | |||||||||
Queens Park Rangers | | Bristol City | 4:0 | ||||||
London | |||||||||
Swansea City | | Sheffield Wednesday | 2:3 | ||||||
Swansea | |||||||||
Watford | | Chelsea | 2:3 | ||||||
Watford | |||||||||
Wrexham | | Blackburn Rovers | 0:1 | ||||||
Wrexham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | West Ham United | 42 | 28 | 10 | 4 | 79-29 | 66 | ||
2. | Notts County | 42 | 18 | 17 | 7 | 49-38 | 53 | ||
3. | Swansea City | 42 | 18 | 14 | 10 | 64-44 | 50 | ||
4. | Blackburn Rovers | 42 | 16 | 18 | 8 | 42-29 | 50 | ||
5. | Luton Town | 42 | 18 | 12 | 12 | 61-46 | 48 | ||
6. | Derby County | 42 | 15 | 15 | 12 | 57-52 | 45 | ||
7. | Grimsby Town | 42 | 15 | 15 | 12 | 44-42 | 45 | ||
8. | Queens Park Rangers | 42 | 15 | 13 | 14 | 56-46 | 43 | ||
9. | Watford | 42 | 16 | 11 | 15 | 50-45 | 43 | ||
10. | Sheffield Wednesday | 42 | 17 | 8 | 17 | 53-51 | 42 |
Day 7 | |||||||||
Akademik | | Botev | 1:0 | ||||||
Belasitsa | | Sliven | 2:0 | ||||||
Marek | | Chernomorets | 1:0 | ||||||
Minyor | | Levski-Spartak | 2:1 | ||||||
Pirin | | Trakia | 0:0 | ||||||
Spartak | | Slavia | 1:0 | ||||||
Cherno More | | Beroe | 4:1 | ||||||
Day 8 | |||||||||
15:30 | Köln | | Nürnberg | 2:2 (1:2) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Uerdingen 05 | | 1860 München | 0:3 (0:0) | |||||
Krefeld | |||||||||
15:30 | Fortuna | | Bayer 04 | 4:3 (1:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
15:30 | Bayern | | Hamburger SV | 2:1 (0:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Kaiserslautern | | Karlsruher | 1:0 (1:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Duisburg | 2:1 (1:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Stuttgart | 3:3 (1:0) | |||||
Dortmund |
Day 6 | |||||||||
15:00 | Magdeburg | | Stahl | 5:1 | |||||
15:00 | Vorwärts | | Carl Zeiss | 1:2 | |||||
15:00 | Lokomotive | | Chemie Halle-Leuna | 3:1 | |||||
15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Hansa | 2:0 | |||||
15:00 | Rot-Weiß | | Chemie Leipzig | 0:2 | |||||
15:00 | Wismut | | Dynamo Berlin | 0:5 | |||||
15:00 | Dynamo Dresden | | Sachsenring | 3:2 | |||||
Day 4 | |||||||||
Barcelona | | Valencia | 0:3 (0:2) | ||||||
Real Sociedad | | Atlético Madrid | 2:2 (1:2) | ||||||
Day 6 | |||||||||
Sporting | | Belenenses | 3:0 (2:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Porto | | Varzim | 1:1 (1:0) | ||||||
Porto |
Day 7 | |||||||||
Aberdeen | | Celtic | 2:2 | ||||||
Aberdeen | |||||||||
Dundee United | | Hearts | 1:1 | ||||||
Dundee | |||||||||
Airdrieonians | | Kilmarnock | 1:0 | ||||||
Airdrie | |||||||||
Greenock Morton | | Partick Thistle | 1:2 | ||||||
Greenock | |||||||||
Rangers | | St. Mirren | 2:0 | ||||||
Glasgow |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |