22.09.1980 < | Football matches for 23.09.1980 | > 24.09.1980 |
Day 35 | |||||||||
Spartak Ordzhonikidze | | Buston | 1:1 (1:0) | ||||||
Ordzhonikidze | |||||||||
Spartak Nalchik | | Pamir | 1:1 (0:1) | ||||||
Nalchik | |||||||||
Nistru | | Guria | 3:1 (1:0) | ||||||
Chişinău | |||||||||
Dynamo | | Torpedo | 1:0 (0:0) | ||||||
Stavropol | |||||||||
Kolos | | SKA Odessa | 3:1 (1:1) | ||||||
Nikopol | |||||||||
Shinnik | | SKA Khabarovsk | 1:2 (0:2) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
18:30 | Metallist | | Tavriya | 4:0 (2:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
18:30 | Dnepr | | Spartak Ivano-Frankovsk | 4:1 (1:1) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
18:30 | Iskra | | Krylya Sovetov | 1:2 (1:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
18:30 | Fakel | | Kuzbass | 5:0 (4:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
19:00 | Zarya | | Metallurg | 2:0 (1:0) | |||||
Voroshilovgrad | |||||||||
19:00 | Zhalgiris | | Uralmash | 1:2 (0:1) | |||||
Vilnius |
Day 30 | |||||||||
Turbina | | Svetotechnika | 3:2 | ||||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
Volga Gorkiy | | Dynamo Kirov | 1:2 (0:1) | ||||||
17:00 | Uralets Nizhniy Tagil | | Torpedo Tolyatti | 4:1 | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
17:30 | Khimik Dzerzhinsk | | Druzhba Yoshkar-Ola | 3:3 (1:2) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
18:00 | Zenit | | Metallurg Magnitogorsk | 4:0 | |||||
Izhevsk | |||||||||
18:00 | Gastello | | Stal | 2:1 | |||||
Ufa | |||||||||
18:30 | Irtysh | | Fakel | 2:1 | |||||
Omsk | |||||||||
18:30 | Rubin | | Lokomotiv Chelyabinsk | 0:0 | |||||
Kazan | |||||||||
19:00 | Zvezda Perm | | Gazovik | 1:0 | |||||
Perm |
Day 30 | |||||||||
Rotor | | Salyut | 3:0 | ||||||
Mashuk | | Atommash | 1:0 | ||||||
Terek | | Torpedo Taganrog | 2:0 | ||||||
Uralan | | Torpedo Volzhskiy | 2:1 | ||||||
Tsement | | Metallurg Lipetsk | 1:0 | ||||||
Druzhba Maykop | | Sokol | 2:1 | ||||||
Maykop | |||||||||
Volgar | | Avangard Kursk | 1:0 (1:0) | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Dynamo Makhachkala | | Rostselmash | 0:1 | ||||||
Makhachkala |
Day 36 | |||||||||
Dynamo Barnaul | | Chkalovets | 2:0 (1:0) | ||||||
Barnaul | |||||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Zapsibovets | 3:2 (1:0) | ||||||
Rubtsovsk | |||||||||
Angara | | Torpedo Tomsk | 5:1 (2:0) | ||||||
Angarsk | |||||||||
Zvezda Irkutsk | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 2:3 (1:1) | ||||||
Irkutsk | |||||||||
Luch | | Lokomotiv Ulan-Ude | 2:0 | ||||||
Vladivostok | |||||||||
18:00 | Amur Komsomolsk-na-Amure | | Amur Blagoveshchensk | 3:0 (2:0) | |||||
Komsomolsk-on-Amur |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Barnaul | 44 | 28 | 11 | 5 | 64-29 | 67 | ||
2. | Torpedo Rubtsovsk | 44 | 23 | 11 | 10 | 74-49 | 57 | ||
3. | Lokomotiv Ulan-Ude | 44 | 20 | 9 | 15 | 53-39 | 49 | ||
4. | Amur Blagoveshchensk | 44 | 21 | 5 | 18 | 55-49 | 47 | ||
5. | Avtomobilist Krasnoyarsk | 44 | 20 | 6 | 18 | 58-47 | 46 | ||
6. | Angara | 44 | 18 | 9 | 17 | 73-53 | 45 | ||
7. | Chkalovets | 44 | 18 | 6 | 20 | 55-58 | 42 | ||
8. | Zvezda Irkutsk | 44 | 17 | 6 | 21 | 54-61 | 40 | ||
9. | Amur Komsomolsk-na-Amure | 44 | 15 | 8 | 21 | 50-63 | 38 | ||
10. | Luch | 44 | 12 | 11 | 21 | 40-60 | 35 |
Barnsley | | Cardiff City | 3:2 | ||||||
Birmingham City | | Blackburn Rovers | 1:0 | ||||||
Brighton & Hove Albion | | Coventry City | 1:2 | ||||||
Bristol Rovers | | Portsmouth | 0:0 | ||||||
Bury | | Nottingham Forest | 0:7 | ||||||
Cambridge United | | Aston Villa | 2:1 (1:1) | ||||||
Cambridge | |||||||||
Charlton Athletic | | West Ham United | 1:2 | ||||||
London | |||||||||
Ipswich Town | | Norwich City | 1:1 | ||||||
Liverpool | | Swindon Town | 5:0 | ||||||
Liverpool | |||||||||
Luton Town | | Manchester City | 1:2 | ||||||
Notts County | | Queens Park Rangers | 4:1 | ||||||
Preston North End | | Oxford United | 1:0 | ||||||
Sheffield Wednesday | | Watford | 1:2 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
17:00 | Union (Solingen) | | Celle (Celle) | 5:0 (2:0) | 5:0 | ||||
Solingen | |||||||||
17:00 | Hammer (Hamm) | | Concordia (Hamburg) | 3:2 (0:2) | 3:2 | ||||
Hamm | |||||||||
19:30 | Karlsruher (Karlsruher) | | Viersen (Viersen) | 2:1 (0:1) | 2:1 | ||||
Karlsruhe |
Day 11 | |||||||||
Paris Saint-Germain | | Lavallois | 3:2 | ||||||
Strasbourg | | Nantes | 1:2 | ||||||
Valenciennes | | Nîmes | 1:1 | ||||||
Bastia | | Tours | 0:1 | ||||||
Angers | | Lens | 1:2 | ||||||
Auxerre | | Sochaux-Montbéliard | 1:1 | ||||||
Monaco | | Saint-Étienne | 1:2 | ||||||
Nancy-Lorraine | | Nice | 3:2 | ||||||
Lyon | | Bordeaux | 1:0 | ||||||
Lille | | Metz | 0:1 | ||||||
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |