19.09.1980 < | Football matches for 20.09.1980 | > 21.09.1980 |
Day 31 | |||||||||
Spartak Ryazan | | Lokomotiv Kaluga | 2:1 (1:0) | ||||||
Saturn | | Baltika | 1:1 (0:1) | ||||||
Rybinsk | |||||||||
Volga Kalinin | | Torpedo Vladimir | 2:1 (0:1) | ||||||
Kalinin | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Stroitel | 1:1 | ||||||
FShM | | Znamya Truda | 1:6 (0:3) | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Volzhanin | | Moskvich | 0:1 (0:1) | ||||||
Kineshma | |||||||||
Spartak Tambov | | TOZ | 1:0 (0:0) | ||||||
Tambov | |||||||||
16:00 | Tekstilshchik | | Krasnaya Presnya | 1:0 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
16:00 | Sever | | Dynamo Vologda | 3:0 (0:0) | |||||
Murmansk |
Day 29 | |||||||||
Turbina | | Stal | 1:0 | ||||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
Volga Gorkiy | | Druzhba Yoshkar-Ola | 3:1 | ||||||
17:00 | Khimik Dzerzhinsk | | Dynamo Kirov | 2:2 (1:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
17:00 | Uralets Nizhniy Tagil | | Gazovik | 0:1 | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
18:00 | Zenit | | Lokomotiv Chelyabinsk | 1:1 (0:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
18:00 | Gastello | | Svetotechnika | 4:0 (2:0) | |||||
Ufa | |||||||||
18:30 | Rubin | | Metallurg Magnitogorsk | 4:0 | |||||
Kazan | |||||||||
19:00 | Zvezda Perm | | Torpedo Tolyatti | 2:0 | |||||
Perm |
Day 29 | |||||||||
Rotor | | Avangard Kursk | 5:2 (4:0) | ||||||
Volgograd | |||||||||
Mashuk | | Torpedo Volzhskiy | 1:0 (0:0) | ||||||
Terek | | Rostselmash | 1:2 | ||||||
Dynamo Makhachkala | | Torpedo Taganrog | 3:0 | ||||||
Uralan | | Atommash | 3:0 | ||||||
Spartak Oryol | | Dynamo Bryansk | 2:0 | ||||||
Orel | |||||||||
Tsement | | Sokol | 2:0 | ||||||
Novorossiysk | |||||||||
Druzhba Maykop | | Metallurg Lipetsk | 1:0 | ||||||
Volgar | | Salyut | 7:1 | ||||||
Shakhtyor Gorlovka | | Kolos | 3:1 | ||||||
SKA Lvov | | Metallurg Dneprodzerzhinsk | 2:1 | ||||||
Lviv |
Khimik Grodno | | Daugava | 2:1 (1:0) | ||||||
Grodno |
Day 6 | |||||||||
GAK | | VOEST | 0:0 | ||||||
Graz | |||||||||
LASK | | Casino | 0:0 | ||||||
Linz | |||||||||
Eisenstadt | | Admira/Wacker | 1:3 | ||||||
Eisenstadt | |||||||||
Rapid | | Austria Wien | 2:5 | ||||||
Wien |
Day 7 | |||||||||
Nottingham Forest | | Leicester City | 5:0 (1:0) | ||||||
Nottingham | |||||||||
Ipswich Town | | Coventry City | 2:0 (0:0) | ||||||
Ipswich | |||||||||
Manchester City | | Stoke City | 1:2 (1:2) | ||||||
Manchester | |||||||||
Middlesbrough | | Arsenal | 2:1 (1:1) | ||||||
Middlesbrough | |||||||||
Southampton | | Liverpool | 2:2 (2:1) | ||||||
Southampton | |||||||||
Tottenham Hotspur | | Sunderland | 0:0 | ||||||
London | |||||||||
Brighton & Hove Albion | | Norwich City | 2:0 (0:0) | ||||||
Hove | |||||||||
Birmingham City | | West Bromwich Albion | 1:1 (0:0) | ||||||
Birmingham | |||||||||
Aston Villa | | Wolverhampton Wanderers | 2:1 (1:0) | ||||||
Birmingham | |||||||||
Everton | | Crystal Palace | 5:0 (0:0) | ||||||
Liverpool | |||||||||
Leeds United | | Manchester United | 0:0 | ||||||
Leeds |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Aston Villa | 42 | 26 | 8 | 8 | 72-40 | 60 | ||
2. | Ipswich Town | 42 | 23 | 10 | 9 | 77-43 | 56 | ||
3. | Arsenal | 42 | 19 | 15 | 8 | 61-45 | 53 | ||
4. | West Bromwich Albion | 42 | 20 | 12 | 10 | 60-42 | 52 | ||
5. | Liverpool | 42 | 17 | 17 | 8 | 62-42 | 51 | ||
6. | Southampton | 42 | 20 | 10 | 12 | 76-56 | 50 | ||
7. | Nottingham Forest | 42 | 19 | 12 | 11 | 62-44 | 50 | ||
8. | Manchester United | 42 | 15 | 18 | 9 | 51-36 | 48 | ||
9. | Leeds United | 42 | 17 | 10 | 15 | 39-47 | 44 | ||
10. | Tottenham Hotspur | 42 | 14 | 15 | 13 | 70-68 | 43 |
Blackburn Rovers | | Grimsby Town | 2:0 | ||||||
Blackburn | |||||||||
Bolton Wanderers | | Swansea City | 1:4 | ||||||
Bolton | |||||||||
Bristol City | | Notts County | 0:1 | ||||||
Bristol | |||||||||
Cardiff City | | Bristol Rovers | 2:1 | ||||||
Cardiff | |||||||||
Chelsea | | Preston North End | 1:1 | ||||||
London | |||||||||
Derby County | | Wrexham | 0:1 | ||||||
Derby | |||||||||
Luton Town | | Orient | 2:1 | ||||||
Luton | |||||||||
Newcastle United | | Oldham Athletic | 0:0 | ||||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Queens Park Rangers | 1:0 | ||||||
Sheffield | |||||||||
Shrewsbury Town | | Cambridge United | 2:1 | ||||||
Shrewsbury | |||||||||
West Ham United | | Watford | 3:2 | ||||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | West Ham United | 42 | 28 | 10 | 4 | 79-29 | 66 | ||
2. | Notts County | 42 | 18 | 17 | 7 | 49-38 | 53 | ||
3. | Swansea City | 42 | 18 | 14 | 10 | 64-44 | 50 | ||
4. | Blackburn Rovers | 42 | 16 | 18 | 8 | 42-29 | 50 | ||
5. | Luton Town | 42 | 18 | 12 | 12 | 61-46 | 48 | ||
6. | Derby County | 42 | 15 | 15 | 12 | 57-52 | 45 | ||
7. | Grimsby Town | 42 | 15 | 15 | 12 | 44-42 | 45 | ||
8. | Queens Park Rangers | 42 | 15 | 13 | 14 | 56-46 | 43 | ||
9. | Watford | 42 | 16 | 11 | 15 | 50-45 | 43 | ||
10. | Sheffield Wednesday | 42 | 17 | 8 | 17 | 53-51 | 42 |
Day 5 | |||||||||
Beringen | | Winterslag | 4:2 (1:0) | ||||||
Beringen | |||||||||
Beerschot | | Molenbeek | 1:0 (0:0) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Anderlecht | | Standard | 1:1 (0:0) | ||||||
Bruxelles |
Day 6 | |||||||||
Botev | | Belasitsa | 2:1 | ||||||
Lokomotiv | | Marek | 2:1 | ||||||
Sliven | | Cherno More | 2:4 | ||||||
Trakia | | Akademik | 5:1 | ||||||
Chernomorets | | Minyor | 2:0 | ||||||
Day 7 | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | Kaiserslautern | 0:4 (0:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15:30 | Duisburg | | Köln | 3:4 (1:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Uerdingen 05 | 2:1 (2:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Bayern | 1:2 (0:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Borussia Dortmund | 4:1 (2:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | 1860 München | | Borussia Mönchengladbach | 0:0 | |||||
München | |||||||||
15:30 | Bochum | | Eintracht | 2:0 (0:0) | |||||
Bochum | |||||||||
15:30 | Arminia | | Fortuna | 3:0 (1:0) | |||||
Bielefeld | |||||||||
15:30 | Karlsruher | | Schalke 04 | 3:2 (0:2) | |||||
Karlsruhe |
Day 9 | |||||||||
Eintracht Braunschweig | | Rot-Weiß Lüdenscheid | 3:3 | ||||||
Braunschweig | |||||||||
Alemannia | | Hannover 96 | 2:1 | ||||||
Aachen | |||||||||
Viktoria 04 | | Osnabrück | 2:6 | ||||||
Köln | |||||||||
Oldenburg | | Rot-Weiß Oberhausen | 0:1 | ||||||
Oldenburg | |||||||||
OSV Hannover | | Werder | 1:3 | ||||||
Hannover | |||||||||
Preußen | | Göttingen 05 | 1:1 | ||||||
Münster | |||||||||
Tennis Borussia | | Bocholt | 2:2 | ||||||
Berlin | |||||||||
Union | | Hertha | 1:3 | ||||||
Solingen | |||||||||
Fortuna | | Wattenscheid | 3:1 | ||||||
Köln | |||||||||
Holstein | | Herford | 0:2 | ||||||
Kiel | |||||||||
Erkenschwick | | Rot-Weiß Essen | 0:2 | ||||||
Oer-Erkenschwick |
Day 9 | |||||||||
Eintracht Trier | | Borussia | 2:2 | ||||||
Trier | |||||||||
Augsburg | | Stuttgarter Kickers | 2:2 | ||||||
Augsburg | |||||||||
Waldhof | | Saarbrücken | 2:1 | ||||||
Mannheim | |||||||||
Wormatia | | Bayreuth | 3:2 | ||||||
Worms | |||||||||
Hessen | | ESV Ingolstadt | 7:1 | ||||||
Kassel | |||||||||
Darmstadt 98 | | Freiburger FC | 6:3 | ||||||
Darmstadt | |||||||||
Freiburg | | Kickers Offenbach | 4:1 | ||||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
FSV Frankfurt | | Ulm 1846 | 3:1 | ||||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Homburg | | Fürth | 2:0 | ||||||
Homburg | |||||||||
Eppingen | | Bürstadt | 2:1 | ||||||
Eppingen |
Day 5 | |||||||||
15:00 | Chemie Halle-Leuna | | Sachsenring | 4:2 | |||||
15:00 | Carl Zeiss | | Lokomotive | 2:1 | |||||
15:00 | Stahl | | Vorwärts | 1:1 | |||||
15:00 | Dynamo Berlin | | Magdeburg | 1:1 | |||||
15:00 | Chemie Leipzig | | Wismut | 1:0 | |||||
15:00 | Hansa | | Rot-Weiß | 1:1 | |||||
15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Dynamo Dresden | 1:2 | |||||
Day 6 | |||||||||
Partick Thistle | | Aberdeen | 0:1 | ||||||
Glasgow | |||||||||
Celtic | | Airdrieonians | 1:1 | ||||||
Glasgow | |||||||||
St. Mirren | | Dundee United | 2:0 | ||||||
Paisley | |||||||||
Kilmarnock | | Rangers | 1:8 | ||||||
Kilmarnock | |||||||||
Hearts | | Greenock Morton | 0:1 | ||||||
Edinburgh |
Day 25 | |||||||||
Newcastle KB United | | Heidelberg United | 3:1 | ||||||
Newcastle |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney City | 26 | 16 | 5 | 5 | 51-26 | 37 | ||
2. | Heidelberg United | 26 | 15 | 6 | 5 | 55-33 | 36 | ||
3. | South Melbourne Hellas | 26 | 15 | 5 | 6 | 42-21 | 35 | ||
4. | Marconi Fairfield | 26 | 14 | 6 | 6 | 53-32 | 34 | ||
5. | Adelaide City | 26 | 13 | 4 | 9 | 40-27 | 30 | ||
6. | Newcastle KB United | 26 | 12 | 6 | 8 | 32-31 | 30 | ||
7. | Brisbane Lions | 26 | 7 | 11 | 8 | 28-32 | 25 | ||
8. | APIA Leichhardt | 26 | 8 | 7 | 11 | 27-35 | 23 | ||
9. | Footscray JUST | 26 | 7 | 9 | 10 | 32-41 | 23 | ||
10. | Canberra City | 26 | 7 | 7 | 12 | 34-33 | 21 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |