12.08.1980 < | Football matches for 13.08.1980 | > 14.08.1980 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Brooklyn Dodgers | | Cruz Azul | 2:3 (2:1) | 1:9 (0:1) | 3:12 | ||||
New York |
Day 18 | |||||||||
Zenit | | Chernomorets | 3:0 (2:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Pakhtakor | 1:1 (0:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Kairat | | Kuban | 2:1 (1:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
CSKA | | SKA | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak | | Lokomotiv | 2:1 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Ararat | | Neftchi | 1:1 (1:1) | ||||||
Erevan | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Moscow | 3:2 (3:1) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Dynamo Kiev | | Dynamo Minsk | 4:0 (1:0) | ||||||
Kiev |
Day 25 | |||||||||
Dynamo Barnaul | | Zvezda Irkutsk | 1:0 (1:0) | ||||||
Barnaul | |||||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Angara | 3:1 | ||||||
Rubtsovsk | |||||||||
Avtomobilist Krasnoyarsk | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 1:0 (0:0) | ||||||
Krasnoyarsk | |||||||||
Chkalovets | | Lokomotiv Ulan-Ude | 2:0 | ||||||
Novosibirsk | |||||||||
Torpedo Tomsk | | Luch | 0:1 | ||||||
Tomsk | |||||||||
Zapsibovets | | Amur Blagoveshchensk | 1:0 (1:0) | ||||||
Novokuznetsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Barnaul | 44 | 28 | 11 | 5 | 64-29 | 67 | ||
2. | Torpedo Rubtsovsk | 44 | 23 | 11 | 10 | 74-49 | 57 | ||
3. | Lokomotiv Ulan-Ude | 44 | 20 | 9 | 15 | 53-39 | 49 | ||
4. | Amur Blagoveshchensk | 44 | 21 | 5 | 18 | 55-49 | 47 | ||
5. | Avtomobilist Krasnoyarsk | 44 | 20 | 6 | 18 | 58-47 | 46 | ||
6. | Angara | 44 | 18 | 9 | 17 | 73-53 | 45 | ||
7. | Chkalovets | 44 | 18 | 6 | 20 | 55-58 | 42 | ||
8. | Zvezda Irkutsk | 44 | 17 | 6 | 21 | 54-61 | 40 | ||
9. | Amur Komsomolsk-na-Amure | 44 | 15 | 8 | 21 | 50-63 | 38 | ||
10. | Luch | 44 | 12 | 11 | 21 | 40-60 | 35 |
Day 25 | |||||||||
Tselinnik | | Dzezkazganets | 3:0 (1:0) | ||||||
Tselinograd | |||||||||
Ekibastuzets | | Vostok | 4:1 | ||||||
Ekibastuz | |||||||||
Khimik Stepnogorsk | | Shakhtyor Karaganda | 0:1 | ||||||
Torpedo Kokchetav | | Bulat | 2:1 | ||||||
Kokchetav | |||||||||
Uralets Uralsk | | Alga | 1:4 | ||||||
Uralsk | |||||||||
Avangard Petropavlovsk | | SKIF | 3:0 | ||||||
Petropavlovsk | |||||||||
Trud | | Meliorator | 2:0 | ||||||
Prikaspiyets | | Metallurg Chimkent | 1:2 | ||||||
Guryev | |||||||||
Traktor | | Spartak Semipalatinsk | 5:3 | ||||||
Pavlodar | |||||||||
18:30 | Aktyubinets | | Khimik Zhambyl | 2:0 | |||||
Aktyubinsk |
Blackpool | | Walsall | 3:1 | ||||||
Bradford City | | Rotherham United | 0:0 | ||||||
Cardiff City | | Torquay United | 2:1 | ||||||
Crewe Alexandra | | Wigan Athletic | 2:2 aet | ||||||
Oxford United | | Southend United | 2:0 | ||||||
Reading | | Northampton Town | 2:3 | ||||||
Day 13 | |||||||||
Viking | | Vålerengen | 1:2 | ||||||
Molde | | Moss | 1:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Ayr United | | Morton | 1:2 | ||||||
East Fife | | Dundee United | 2:5 | ||||||
Kilmarnock | | Airdrieonians | 1:0 | ||||||
Queen's Park | | East Stirlingshire | 1:0 | ||||||
Raith Rovers | | Falkirk | 3:2 | ||||||
St. Johnstone | | Clydebank | 0:2 | ||||||
Atlanta Chiefs | | New York Cosmos | 2:3 | ||||||
Atlanta | |||||||||
California Surf | | New England Tea Men | 1:4 | ||||||
Anaheim | |||||||||
Dallas Tornado | | Tulsa Roughnecks | 3:1 | ||||||
Irving | |||||||||
Los Angeles Aztecs | | San Diego Sockers | 2:5 | ||||||
Pasadena | |||||||||
Philadelphia Fury | | Rochester Lancers | 1:2 | ||||||
Philadelphia | |||||||||
Portland Timbers | | Edmonton Drillers | 4:1 | ||||||
Portland | |||||||||
Tampa Bay Rowdies | | Detroit Express | 3:2 | ||||||
Tampa |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Cosmos | 32 | 24 | 0 | 8 | 87-41 | 144 | ||
2. | Washington Diplomats | 32 | 17 | 0 | 15 | 72-61 | 102 | ||
3. | Toronto Blizzard | 32 | 14 | 0 | 18 | 49-65 | 84 | ||
4. | Rochester Lancers | 32 | 12 | 0 | 20 | 42-67 | 72 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dallas Tornado | 32 | 18 | 0 | 14 | 57-58 | 108 | ||
2. | Minnesota Kicks | 32 | 16 | 0 | 16 | 66-56 | 96 | ||
3. | Tulsa Roughnecks | 32 | 15 | 0 | 17 | 56-62 | 90 | ||
4. | Atlanta Chiefs | 32 | 7 | 0 | 25 | 34-84 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Seattle Sounders | 32 | 25 | 0 | 7 | 74-31 | 150 | ||
2. | Los Angeles Aztecs | 32 | 20 | 0 | 12 | 61-52 | 120 | ||
3. | Vancouver Whitecaps | 32 | 16 | 0 | 16 | 52-47 | 96 | ||
4. | Portland Timbers | 32 | 15 | 0 | 17 | 50-53 | 90 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tampa Bay Rowdies | 32 | 19 | 0 | 13 | 61-50 | 114 | ||
2. | Fort Lauderdale Strikers | 32 | 18 | 0 | 14 | 61-55 | 108 | ||
3. | New England Tea Men | 32 | 18 | 0 | 14 | 54-56 | 108 | ||
4. | Philadelphia Fury | 32 | 10 | 0 | 22 | 42-68 | 60 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Chicago Sting | 32 | 21 | 0 | 11 | 80-50 | 126 | ||
2. | Detroit Express | 32 | 14 | 0 | 18 | 51-52 | 84 | ||
3. | Memphis Rogues | 32 | 14 | 0 | 18 | 49-57 | 84 | ||
4. | Houston Hurricane | 32 | 14 | 0 | 18 | 56-69 | 84 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Edmonton Drillers | 32 | 17 | 0 | 15 | 58-51 | 102 | ||
2. | San Diego Sockers | 32 | 16 | 0 | 16 | 53-51 | 96 | ||
3. | California Surf | 32 | 15 | 0 | 17 | 61-67 | 90 | ||
4. | San Jose Earthquakes | 32 | 9 | 0 | 23 | 45-68 | 54 |
Day 13 | |||||||||
Brisbane Lions | | Heidelberg United | 1:2 | ||||||
Brisbane |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney City | 26 | 16 | 5 | 5 | 51-26 | 37 | ||
2. | Heidelberg United | 26 | 15 | 6 | 5 | 55-33 | 36 | ||
3. | South Melbourne Hellas | 26 | 15 | 5 | 6 | 42-21 | 35 | ||
4. | Marconi Fairfield | 26 | 14 | 6 | 6 | 53-32 | 34 | ||
5. | Adelaide City | 26 | 13 | 4 | 9 | 40-27 | 30 | ||
6. | Newcastle KB United | 26 | 12 | 6 | 8 | 32-31 | 30 | ||
7. | Brisbane Lions | 26 | 7 | 11 | 8 | 28-32 | 25 | ||
8. | APIA Leichhardt | 26 | 8 | 7 | 11 | 27-35 | 23 | ||
9. | Footscray JUST | 26 | 7 | 9 | 10 | 32-41 | 23 | ||
10. | Canberra City | 26 | 7 | 7 | 12 | 34-33 | 21 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
07.04.2024 current Group stage of the OFC Champions League 2024 added |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
18:00 | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
+:- | |
17:00 | |
19:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
17:00 | |
20:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:30 | |
Local time | |
0:3 | |
1:0 | |
1:0* | |
1:1* | |
6:0 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:3 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:2 | |
1:1 | |
0:4 | |
4:3 | |
3:0 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |