23.09.1978 < | Football matches for 24.09.1978 | > 25.09.1978 |
Atlético-MG | | Boca Juniors | 1:2 (1:1) | ||||||
Belo Horizonte |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Boca Juniors | 4 | 3 | 1 | 0 | 7-2 | 7 | |||
2. | River Plate | 4 | 1 | 1 | 2 | 1-3 | 3 | |||
3. | Atlético-MG | 4 | 1 | 0 | 3 | 3-6 | 2 |
Day 24 | |||||||||
Lokomotiv | | Dynamo Moscow | 0:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Kiev | | Chernomorets | 0:0 | ||||||
Kiev | |||||||||
Pakhtakor | | Zenit | 3:0 (2:0) | ||||||
Tashkent |
Day 37 | |||||||||
Moskvich | | Dynamo Vologda | 0:4 | ||||||
Moscow | |||||||||
Krasnaya Presnya | | Spartak Kostroma | 1:2 (0:2) | ||||||
Moscow |
18:00 | Kolos Poltava | | Dnepr Cherkassy | 0:0 | |||||
Poltava |
Day 36 | |||||||||
Druzhba Yoshkar-Ola | | Dynamo Batumi | 1:0 | ||||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
Turbina | | Shirak | 2:1 | ||||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
Uralets | | Lokomotiv Samtredia | 3:4 | ||||||
Nizhny Tagil | |||||||||
Khazar | | Avtomobilist Baku | 0:2 | ||||||
17:00 | Dynamo Kirov | | Guria | 1:3 (0:0) | |||||
Kirov | |||||||||
18:00 | Zenit | | Dila | 3:1 (2:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
18:00 | Gazovik | | Kotaik | 2:1 | |||||
Orenburg | |||||||||
18:00 | Gastello | | SKIF | 2:2 | |||||
Ufa | |||||||||
18:30 | Rubin | | Dynamo Sukhumi | 3:1 | |||||
Kazan |
Day 36 | |||||||||
Yangier | | Khiva | 2:0 | ||||||
Buston | | Amudarya | 3:0 | ||||||
Shakhrikhanets | | Avtomobilist Termez | 5:0 | ||||||
Khimik Zhambyl | | Zarafshan | 3:2 | ||||||
Stroitel | | Neftyanik | 2:0 | ||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Start Tashkent | 0:0 | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Orbita | | Pakhtachi | 3:0 | ||||||
Khodzent | | Karshistroi | 3:3 | ||||||
Tekstilshchik Namangan | | Dynamo Samarkand | 1:0 | ||||||
17:00 | Signal | | Alga | 1:0 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
17:00 | Aktyubinets | | Metallurg Chimkent | 3:0 | |||||
Aktyubinsk |
Day 35 | |||||||||
Luch | | Zvezda Irkutsk | 1:1 | ||||||
Vladivostok | |||||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Dynamo Barnaul | 1:0 (1:0) | ||||||
Lokomotiv Ulan-Ude | | Amur Blagoveshchensk | 3:1 | ||||||
Spartak Semipalatinsk | | Chkalovets | 5:0 | ||||||
Gornyak | | Irtysh | 3:4 | ||||||
Bulat | | Tselinnik | 0:1 | ||||||
Amur Komsomolsk-na-Amure | | Energiya | 4:0 | ||||||
17:00 | Shakhtyor Karaganda | | Traktor | 1:1 | |||||
Karaganda | |||||||||
17:00 | SKA Khabarovsk | | Angara | 1:1 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
17:00 | Vostok | | Torpedo Tomsk | 1:1 | |||||
Ust-Kamenogorsk |
Day 6 | |||||||||
First Vienna | | Wiener Sport-Club | 2:2 | ||||||
Wien |
Westfalia (Herne) | | Köln (Köln) | 2:3 (1:2) | ||||||
Homburg (Homburg) | | Pirmasens (Pirmasens) | 4:2 (2:1) | ||||||
Freiburg (Freiburg im Breisgau) | | Tailfingen (Albstadt) | 2:0 (0:0) | ||||||
OSV Hannover (Hannover) | | Bayer 04 (Leverkusen) | 0:3 (0:1) | ||||||
Bayreuth (Bayreuth) | | Melsunger FV 08 (Melsungen) | 6:0 (4:0) | ||||||
Eintracht Glas-Chemie (Wirges) | | Fortuna (Köln) | 1:7 (1:2) | ||||||
FC Gütersloh (Gütersloh) | | Karlsruher (Karlsruher) | 1:1 aet (0:1, 1:1) | ||||||
Rot-Weiß (Oberhausen) | | Fortuna II (Düsseldorf) | 3:2 (2:1) | ||||||
Day 7 | |||||||||
Wacker 04 | | Rot-Weiß Essen | 1:0 | ||||||
Berlin |
Day 4 | |||||||||
Sevilla | | Recreativo | 6:1 (4:0) | ||||||
Racing | | Burgos | 2:2 (2:1) | ||||||
Rayo Vallecano | | Celta de Vigo | 2:0 (1:0) | ||||||
Real Sociedad | | Sporting Gijon | 2:0 (2:0) | ||||||
Real Zaragoza | | Atlético Madrid | 4:3 (2:3) | ||||||
Salamanca | | Las Palmas | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 19 | |||||||||
Start | | Lyn | 1:0 | ||||||
Moss | | Lillestrøm | 0:0 | ||||||
Vålerengen | | Bodø/Glimt | 3:3 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Varzim | | Académico de Viseu | 2:0 (0:0) | ||||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
Académica | | Barreirense | 2:1 (2:1) | ||||||
Coimbra | |||||||||
Boavista | | Beira Mar | 4:1 (2:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Vitória Guimarães | | Estoril-Praia | 3:1 (1:1) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Vitória Setubal | | Braga | 2:0 (0:0) | ||||||
Setúbal |
Day 21 | |||||||||
AIK | | Norrköping | 2:1 | ||||||
Solna | |||||||||
Elfsborg | | Hammarby | 2:3 | ||||||
Borås | |||||||||
Halmstad | | Djurgårdens | 2:2 | ||||||
Halmstad | |||||||||
Kalmar | | Västerås SK | 0:1 | ||||||
Kalmar | |||||||||
Landskrona | | Östers | 0:2 | ||||||
Landsknona | |||||||||
Åtvidaberg | | Malmö | 0:3 | ||||||
Åtvidaberg | |||||||||
Örebro | | Göteborg | 1:1 | ||||||
Örebro |
Day 33 | |||||||||
Estudiantes La Plata | | Independiente | 1:1 | ||||||
Colón | | Huracán | 0:2 | ||||||
Argentinos Juniors | | Quilmes | 1:1 | ||||||
Vélez Sársfield | | Platense | 1:0 | ||||||
Newell's Old Boys | | Banfield | 2:0 | ||||||
Estudiantes de Buenos Aires | | Chacarita Juniors | 1:2 | ||||||
Atlanta | | Rosario Central | 1:0 | ||||||
River Plate | | All Boys | 4:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Quilmes | 40 | 22 | 10 | 8 | 53-41 | 54 | ||
2. | Boca Juniors | 40 | 20 | 13 | 7 | 58-45 | 53 | ||
3. | Unión | 40 | 20 | 12 | 8 | 58-36 | 52 | ||
4. | San Lorenzo de Almagro | 40 | 17 | 13 | 10 | 47-41 | 47 | ||
5. | Argentinos Juniors | 40 | 17 | 12 | 11 | 66-52 | 46 | ||
6. | River Plate | 40 | 16 | 13 | 11 | 59-47 | 45 | ||
7. | Newell's Old Boys | 40 | 14 | 16 | 10 | 52-36 | 44 | ||
8. | Independiente | 40 | 15 | 13 | 12 | 69-54 | 43 | ||
9. | Racing Club | 40 | 15 | 12 | 13 | 58-46 | 42 | ||
10. | Rosario Central | 40 | 13 | 16 | 11 | 43-32 | 42 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |