25.06.1976 < | Football matches for 26.06.1976 | > 27.06.1976 |
Day 1 | |||||||||
Young Boys | | Beitar | 6:3 | ||||||
Malmö | | Admira Wacker | 6:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Hapoel Be'er Sheva | | Køge | 2:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Union Teplice | | Landskrona | 0:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Union Teplice | 6 | 3 | 2 | 1 | 10-4 | 8 | |||
2. | Kickers Offenbach | 6 | 4 | 0 | 2 | 6-6 | 8 | |||
3. | Grasshopper | 6 | 2 | 1 | 3 | 4-7 | 5 | |||
4. | Landskrona | 6 | 0 | 3 | 3 | 2-5 | 3 |
Day 1 | |||||||||
Spartak Trnava | | Lillestrøm | 5:1 | ||||||
Austria Salzburg | | Åtvidaberg | 1:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Spartak Trnava | 6 | 5 | 1 | 0 | 17-5 | 11 | |||
2. | Åtvidaberg | 6 | 2 | 2 | 2 | 10-8 | 6 | |||
3. | Lillestrøm | 6 | 1 | 2 | 3 | 5-11 | 4 | |||
4. | Austria Salzburg | 6 | 1 | 1 | 4 | 4-12 | 3 |
Day 1 | |||||||||
Vitória Guimaraes | | Oostende | 4:1 | ||||||
Holbæk | | Inter Bratislava | 0:5 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Belenenses | | Östers | 1:1 | ||||||
Pogoń | | Næstved | 3:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Djurgårdens | | ROW | 3:0 | ||||||
St.Gallen | | Sturm | 2:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
VÖEST | | Zagłębie Sosnowiec | 1:2 | ||||||
Day 16 | |||||||||
Lokomotiv Kaluga | | Elektron | 3:1 (0:0) | ||||||
Kaluga | |||||||||
Volga Kalinin | | Mashinostroitel Tula | 6:1 | ||||||
Kalinin | |||||||||
Baltika | | Avangard Kursk | 0:0 | ||||||
Kaliningrad | |||||||||
Saturn | | Spartak Ryazan | 3:0 (3:0) | ||||||
Rybinsk | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Salyut | 1:1 | ||||||
Bryansk | |||||||||
17:00 | Trud | | Dynamo Leningrad | 0:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik | | Spartak Kostroma | 3:4 (0:3) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:00 | Iskra | | Spartak Oryol | 4:0 (2:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
18:30 | Novolipetsk | | Sever | 3:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
18:30 | Dynamo Vologda | | Khimik Novomoskovsk | 0:1 (0:1) | |||||
Vologda |
Day 16 | |||||||||
Dynamo Makhachkala | | Volga Ulyanovsk | 1:1 | ||||||
Makhachkala | |||||||||
Dynamo Stavropol | | Druzhba Yoshkar-Ola | 3:0 | ||||||
Stavropol | |||||||||
Uralan | | Druzhba Maykop | 1:0 | ||||||
Elista | |||||||||
Volga Gorkiy | | Khimik Dzerzhinsk | 0:3 | ||||||
Gorky | |||||||||
Revtrud | | Gazovik | 2:0 | ||||||
Tambov | |||||||||
18:00 | Rotor | | Metallurg Magnitogorsk | 0:2 | |||||
Volgograd | |||||||||
19:00 | Sokol | | Torpedo Tolyatti | 2:0 | |||||
Saratov |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Mashuk | 40 | 28 | 7 | 5 | 60-21 | 63 | ||
2. | Rostselmash | 40 | 29 | 4 | 7 | 70-32 | 62 | ||
3. | Dynamo Makhachkala | 40 | 21 | 11 | 8 | 56-31 | 53 | ||
4. | Sokol | 40 | 23 | 4 | 13 | 57-40 | 50 | ||
5. | Dynamo Stavropol | 40 | 22 | 4 | 14 | 67-39 | 48 | ||
6. | Torpedo Tolyatti | 40 | 19 | 7 | 14 | 74-48 | 45 | ||
7. | Druzhba Yoshkar-Ola | 40 | 17 | 9 | 14 | 41-51 | 43 | ||
8. | Metallurg Magnitogorsk | 40 | 15 | 12 | 13 | 52-43 | 42 | ||
9. | Torpedo Vladimir | 40 | 13 | 15 | 12 | 32-31 | 41 | ||
10. | Rotor | 40 | 16 | 8 | 16 | 58-60 | 40 |
Day 13 | |||||||||
Energiya | | SKA Khabarovsk | 1:0 | ||||||
Angara | | Amur | 0:0 | ||||||
18:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Luch | 0:1 | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
18:30 | Zvezda Irkutsk | | Uralets | 0:0 | |||||
Irkutsk | |||||||||
18:30 | Lokomotiv Chita | | Irtysh | 2:4 | |||||
Chita | |||||||||
19:00 | Dynamo Barnaul | | Uralmash | 1:0 (0:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
19:00 | Chkalovets | | Stroitel | 3:1 (0:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
19:00 | Selenga | | Neftyanik Tumen | 2:0 | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
19:00 | Torpedo Tomsk | | Zenit | 2:0 | |||||
Tomsk |
16:00 | Hamburger SV (Hamburg) | | Kaiserslautern (Kaiserslautern) | 2:0 (2:0) | |||||
Frankfurt am Main |
Day 3 | |||||||||
River Plate | | Colón | 3:2 | ||||||
San Antonio Thunder | | Chicago Sting | 2:1, pen. ?:? | ||||||
San Antonio | |||||||||
Dallas Tornado | | Hartford Bicentennials | 3:2 | ||||||
Dallas | |||||||||
Los Angeles Aztecs | | Minnesota Kicks | 0:1 | ||||||
Torrens | |||||||||
Saint Louis Stars | | San Diego Jaws | 2:3 | ||||||
Saint Louis |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Chicago Sting | 24 | 15 | 0 | 9 | 52-32 | 90 | ||
2. | Toronto Metros-Croatia | 24 | 15 | 0 | 9 | 38-30 | 90 | ||
3. | Rochester Lancers | 24 | 13 | 0 | 11 | 36-32 | 78 | ||
4. | Hartford Bicentennials | 24 | 12 | 0 | 12 | 37-56 | 72 | ||
5. | Boston Minutemen | 24 | 7 | 0 | 17 | 35-64 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Minnesota Kicks | 24 | 15 | 0 | 9 | 54-33 | 90 | ||
2. | Seattle Sounders | 24 | 14 | 0 | 10 | 40-31 | 84 | ||
3. | Vancouver Whitecaps | 24 | 14 | 0 | 10 | 38-30 | 84 | ||
4. | Portland Timbers | 24 | 8 | 0 | 16 | 23-41 | 48 | ||
5. | Saint Louis Stars | 24 | 5 | 0 | 19 | 29-57 | 30 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | San Jose Earthquakes | 24 | 14 | 0 | 10 | 47-30 | 84 | ||
2. | Dallas Tornado | 24 | 13 | 0 | 11 | 44-45 | 78 | ||
3. | San Antonio Thunder | 24 | 12 | 0 | 12 | 38-32 | 72 | ||
4. | Los Angeles Aztecs | 24 | 12 | 0 | 12 | 43-44 | 72 | ||
5. | San Diego Jaws | 24 | 9 | 0 | 15 | 29-47 | 54 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |