07.11.1972 < | Football matches for 8.11.1972 | > 09.11.1972 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:15 | Górnik | | Dynamo Kiev | 2:1 (1:1) | 0:2 (0:0) | 2:3 | |||
Chorzów | |||||||||
20:15 | Benfica | | Derby County | 0:0 | 0:3 (0:3) | 0:3 | |||
Lisboa | |||||||||
20:15 | Magdeburg | | Juventus | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:0) | 0:2 | |||
Magdeburg | |||||||||
20:15 | Újpesti Dózsa | | Celtic | 3:0 (3:0) | 1:2 (1:0) | 4:2 | |||
Budapest | |||||||||
20:15 | Anderlecht | | Spartak Trnava | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:0) | 0:2 | |||
Bruxelles | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20:15 | CSKA Sofia | | Ajax | 1:3 (1:2) | |||||
Sofia |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:00 | Twente | | Frem | 4:0 (2:0) | 5:0 (2:0) | 9:0 | |||
Enschede | |||||||||
20:00 | Olympiakós Pireus | | Tottenham Hotspur | 1:0 (1:0) | 0:4 (0:2) | 1:4 | |||
Piraeus | |||||||||
20:00 | Slovan Bratislava | | Las Palmas | 0:1 (0:0) | 2:2 (0:1) | 2:3 | |||
Bratislava | |||||||||
20:00 | Hvidovre | | Borussia M'gladbach | 1:3 (0:2) | 0:3 (0:1) | 1:6 | |||
København | |||||||||
20:00 | OFK | | Feyenoord | 2:1 (1:0) | 3:4 (2:3) | 5:5 | |||
Belgrade | |||||||||
20:00 | Norrköping | | Inter Milano | 0:2 (0:1) | 2:2 (2:1) | 2:4 | |||
Norrköping | |||||||||
20:00 | Dynamo Dresden | | Ruch | 3:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 4:0 | |||
Dresden | |||||||||
20:00 | Kaiserslautern | | CUF | 0:1 (0:0) | 3:1 (1:1) | 3:2 | |||
Kaiserslautern | |||||||||
20:00 | Brugge | | Porto | 3:2 (2:1) | 0:3 (0:2) | 3:5 | |||
Brugge | |||||||||
20:00 | Ararat | | Grasshopper | 4:2 (2:1) | 3:1 (1:0) | 7:3 | |||
Erevan | |||||||||
20:00 | Valencia | | Crvena Zvezda | 0:1 (0:1) | 1:3 (0:2) | 1:4 | |||
Valencia |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Milan | | Legia Warszawa | 2:1 aet (1:1, 1:1) | 1:1 (0:0) | 3:2 | ||||
Milano | |||||||||
Rapid Bucureşti | | Rapid Wien | 3:1 (1:0) | 1:1 (0:1) | 4:2 | ||||
Bucureşti | |||||||||
Spartak | | Atlético Madrid | 1:2 (0:1) | 4:3 (1:0) | 5:5 | ||||
Moscow | |||||||||
Leeds United | | Carl Zeiss | 2:0 (0:0) | 0:0 | 2:0 | ||||
Leeds | |||||||||
Sparta | | Ferencváros | 4:1 (2:1) | 0:2 (0:2) | 4:3 | ||||
Praha | |||||||||
Schalke 04 | | Cork Hibernians | 3:0 (2:0) | 0:0 | 3:0 | ||||
Gelsenkirchen | |||||||||
Besa | | Hibernian | 1:1 (0:0) | 1:7 (0:2) | 2:8 | ||||
Durrës | |||||||||
Hajduk Split | | Wrexham | 2:0 (2:0) | 1:3 (0:3) | 3:3 | ||||
Split Plinada |
Dinamo Zagreb | | Tatabánya | 0:1 | ||||||
Zagreb |
Day 20 | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dynamo Minsk | 2:0 (0:0) | ||||||
Tbilisi |
Romford | | Tonbridge | 1:2* | ||||||
Ellesmere Port Town | | Altrincham | 1:2* | ||||||
Banbury United | | Frome Town | 3:0* | ||||||
Dagenham | | Bishop's Stortford | 0:4* | ||||||
South Shields | | Billingham Synthonia | 2:1* | ||||||
Dartford | | Walton & Hersham | 0:1* | ||||||
Redhill | | Hillingdon Borough | 0:1* | ||||||
Day 6 | |||||||||
Atlanta | | Bartolomé Mitre | 6:1 | ||||||
Gimnasia y Esgrima La Plata | | San Lorenzo de Almagro | 0:3 | ||||||
Lanús | | Independiente de Tandil | 3:0 | ||||||
Rosario Central | | River Plate | 2:4 | ||||||
San Martín Tucumán | | Independiente Avellaneda | 0:1 | ||||||
Vélez Sársfield | | San Martín | 3:1 | ||||||
Argentinos Juniors | | Banfield | 0:1 | ||||||
Boca Juniors | | Newell's Old Boys | 3:0 | ||||||
Colón | | Chacarita Juniors | 1:1 | ||||||
Huracán | | Estudiantes | 5:1 | ||||||
Racing Club | | Belgrano | 2:0 | ||||||
Sportivo Desamparados | | San Lorenzo Mar del Plata | 1:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | San Lorenzo de Almagro | 13 | 10 | 3 | 0 | 29-6 | 23 | ||
2. | River Plate | 13 | 10 | 2 | 1 | 50-23 | 22 | ||
3. | Vélez Sársfield | 13 | 8 | 2 | 3 | 31-19 | 18 | ||
4. | San Martín | 13 | 7 | 3 | 3 | 27-21 | 17 | ||
5. | Atlanta | 13 | 6 | 4 | 3 | 31-15 | 16 | ||
6. | Rosario Central | 13 | 5 | 4 | 4 | 28-18 | 14 | ||
7. | Independiente Avellaneda | 13 | 4 | 5 | 4 | 24-20 | 13 | ||
8. | San Lorenzo Mar del Plata | 13 | 5 | 2 | 6 | 24-28 | 12 | ||
9. | Lanús | 13 | 3 | 5 | 5 | 17-23 | 11 | ||
10. | Gimnasia y Esgrima La Plata | 14 | 3 | 4 | 7 | 15-26 | 10 |
Day 18 | |||||||||
ABC | | Cruzeiro | 0:2 | ||||||
Bahia | | Atlético-MG | 1:3 | ||||||
Coritiba | | Portuguesa | 1:1 | ||||||
Santa Cruz | | Botafogo | 3:2 | ||||||
Corinthians | | Grêmio | 1:0 | ||||||
Sergipe | | Flamengo | 0:2 | ||||||
Aracaju | |||||||||
Ceará | | Fluminense | 3:0 | ||||||
Remo | | Palmeiras | 0:2 | ||||||
CRB | | São Paulo | 2:6 | ||||||
América-RJ | | América-MG | 3:0 | ||||||
Nacional | | Santos | 0:0 | ||||||
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |