22.09.1972 < | Football matches for 23.09.1972 | > 24.09.1972 |
Day 2 | |||||||||
Indonesia | | Burma | 1:1 (1:0) | ||||||
Singapore | | Philippines | 5:0 (3:0) | ||||||
Day 32 | |||||||||
Dynamo | | Uralmash | 3:2 (1:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Metallist | | Zvezda | 1:1 (1:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
17:00 | Chernomorets | | Avtomobilist Nalchik | 4:0 (2:0) | |||||
Odesa | |||||||||
17:00 | Nistru | | Spartak Ordzhonikidze | 2:2 (2:2) | |||||
Chişinău | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik | | Shakhtyor Karaganda | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:00 | Krivbass | | Shakhtyor Donetsk | 2:2 (1:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
18:00 | Metallurg | | Torpedo | 1:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
18:30 | Shinnik | | Krylya Sovetov | 0:2 (0:0) | |||||
Yaroslavl |
Day 33 | |||||||||
Avtomobilist Termez | | Energiya | 1:0 (0:0) | ||||||
Torpedo | | Elektrosvet | +:- | ||||||
Zarafshan | | Yangier | 2:2 | ||||||
Volga Ulyanovsk | | Sura | 1:0 | ||||||
Lokomotiv Orenburg | | Kord | -:+ | ||||||
Orenburg | |||||||||
Alay | | Spartak Yoshkar-Ola | 0:1 | ||||||
19:00 | Neftyanik Fergana | | Rubin | 1:1 (0:1) | |||||
Fergana |
Day 6 | |||||||||
SSW Innsbruck | | GAK | 1:0 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
LASK | | Admira Wiener Neustadt | 1:1 | ||||||
Linz | |||||||||
Eisenstadt | | First Vienna | 0:1 | ||||||
Eisenstadt | |||||||||
Schwarz-Weiß | | Austria Klagenfurt | 0:2 | ||||||
Bregenz | |||||||||
Sturm | | Austria Wien | 0:5 | ||||||
Graz | |||||||||
Austria Salzburg | | Wiener Sport-Club | 0:0 | ||||||
Salzburg | |||||||||
Admira/Wacker | | VOEST | 2:0 | ||||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Rapid | | Alpine | 1:0 | ||||||
Wien |
Day 10 | |||||||||
Norwich City | | Arsenal | 3:2 (2:1) | ||||||
Norwich | |||||||||
Southampton | | Crystal Palace | 2:0 (0:0) | ||||||
Southampton | |||||||||
Manchester United | | Derby County | 3:0 (1:0) | ||||||
Manchester | |||||||||
Newcastle United | | Leeds United | 3:2 (2:2) | ||||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
Stoke City | | Manchester City | 5:1 (2:0) | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Tottenham Hotspur | | West Ham United | 1:0 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
West Bromwich Albion | | Coventry City | 1:0 (1:0) | ||||||
West Bromwich | |||||||||
Birmingham City | | Everton | 2:1 (1:1) | ||||||
Birmingham | |||||||||
Chelsea | | Ipswich Town | 2:0 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Liverpool | | Sheffield United | 5:0 (3:0) | ||||||
Liverpool | |||||||||
Leicester City | | Wolverhampton Wanderers | 1:1 (1:0) | ||||||
Leicester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 42 | 25 | 10 | 7 | 72-42 | 60 | ||
2. | Arsenal | 42 | 23 | 11 | 8 | 57-43 | 57 | ||
3. | Leeds United | 42 | 21 | 11 | 10 | 71-45 | 53 | ||
4. | Ipswich Town | 42 | 17 | 14 | 11 | 55-45 | 48 | ||
5. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 18 | 11 | 13 | 66-54 | 47 | ||
6. | West Ham United | 42 | 17 | 12 | 13 | 67-53 | 46 | ||
7. | Derby County | 42 | 19 | 8 | 15 | 56-54 | 46 | ||
8. | Tottenham Hotspur | 42 | 16 | 13 | 13 | 58-48 | 45 | ||
9. | Newcastle United | 42 | 16 | 13 | 13 | 60-51 | 45 | ||
10. | Birmingham City | 42 | 15 | 12 | 15 | 53-54 | 42 |
Brighton & Hove Albion | | Oxford United | 2:2 | ||||||
Hove | |||||||||
Burnley | | Blackpool | 4:3 | ||||||
Burnley | |||||||||
Cardiff City | | Bristol City | 1:3 | ||||||
Cardiff | |||||||||
Huddersfield Town | | Sunderland | 1:1 | ||||||
Huddersfield | |||||||||
Middlesbrough | | Hull City | 1:0 | ||||||
Middlesbrough | |||||||||
Millwall | | Fulham | 1:3 | ||||||
London | |||||||||
Nottingham Forest | | Aston Villa | 1:1 | ||||||
Nottingham | |||||||||
Orient | | Queens Park Rangers | 2:2 | ||||||
London | |||||||||
Preston North End | | Carlisle United | 1:0 | ||||||
Preston | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Luton Town | 4:0 | ||||||
Sheffield | |||||||||
Swindon Town | | Portsmouth | 1:1 | ||||||
Swindon |
Day 4 | |||||||||
Liège | | Mechelen | 1:1 (0:0) | ||||||
Liège | |||||||||
Anderlecht | | Crossing | 2:1 (1:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Brugge | | Lierse | 1:0 (0:0) | ||||||
Brugge | |||||||||
Sint-Truiden | | Diest | 2:1 (2:1) | ||||||
Sint-Truiden |
Day 6 | |||||||||
Akademik | | Cherno More | 3:3 | ||||||
JSK Spartak | | Beroe | 0:4 | ||||||
Levski-Spartak | | Spartak | 1:0 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Dunav | 4:0 | ||||||
Nikolay Laskov | | Lokomotiv Sofia | 1:2 | ||||||
Panayot Volov | | Trakia | 1:0 | ||||||
Pernik | | Botev | 2:1 | ||||||
Slavia | | Chernomorets | 4:1 | ||||||
Etar | | CSKA Septemvriysko Zname | 2:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
15:30 | Eintracht Frankfurt | | Kaiserslautern | 3:1 (1:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Duisburg | | Köln | 1:1 (0:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
15:30 | Eintracht Braunschweig | | Bayern | 0:2 (0:0) | |||||
Braunschweig | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Fortuna Düsseldorf | 3:1 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Hamburger SV | 2:1 (1:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Hannover 96 | 3:1 (2:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Hertha | | Kickers | 2:5 (1:1) | |||||
West Berlin | |||||||||
15:30 | Werder | | Rot-Weiß Oberhausen | 1:0 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Wuppertaler SV | | Bochum | 3:0 (1:0) | |||||
Day 2 | |||||||||
15:00 | Lokomotive | | Magdeburg | 0:4 | |||||
15:00 | Union | | Dynamo Dresden | 0:1 | |||||
15:00 | Chemie Halle-Leuna | | Dynamo Berlin | 2:2 | |||||
15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Chemie Leipzig | 1:0 | |||||
15:00 | Wismut | | Rot-Weiß | 2:0 | |||||
15:00 | Hansa | | Carl Zeiss | 2:2 | |||||
15:00 | Vorwärts | | Sachsenring | 1:2 | |||||
Day 4 | |||||||||
Athletic | | Sporting Gijon | 2:0 (1:0) | ||||||
Valencia | | Real Zaragoza | 0:0 | ||||||
Español | | Las Palmas | 4:0 (2:0) | ||||||
Real Madrid | | Atlético Madrid | 0:1 (0:1) | ||||||
Day 4 | |||||||||
Dumbarton | | Aberdeen | 1:2 | ||||||
Dumbarton Boghead Park | |||||||||
Arbroath | | Ayr United | 1:1 | ||||||
Arbroath | |||||||||
Dundee | | Celtic | 2:0 | ||||||
Dundee | |||||||||
Hibernian | | Dundee United | 3:1 | ||||||
Edinburgh | |||||||||
Kilmarnock | | East Fife | 1:3 | ||||||
Kilmarnock | |||||||||
Rangers | | Falkirk | 1:0 | ||||||
Glasgow | |||||||||
Greenock Morton | | Hearts | 2:4 | ||||||
Greenock | |||||||||
St. Johnstone | | Motherwell | 2:2 | ||||||
Perth | |||||||||
Airdrieonians | | Partick Thistle | 1:3 | ||||||
Airdrie |
Day 5 | |||||||||
Palmeiras | | Santa Cruz | 3:0 | ||||||
Vasco da Gama | | Internacional | 1:2 | ||||||
Rio de Janeiro |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |