23.10.1971 < | Football matches for 24.10.1971 | > 25.10.1971 |
Day 40 | |||||||||
Volgar | | Daugava | 0:0 | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Spartak | | Zhalgiris | 1:0 (0:0) | ||||||
Ordzhonikidze | |||||||||
Stroitel | | Dynamo | 2:0 (2:0) | ||||||
Aşgabat | |||||||||
15:00 | Chernomorets | | Metallist | 4:1 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
15:00 | Tekstilshchik | | Krylya Sovetov | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
15:00 | Shakhtyor | | Rubin | 1:1 (0:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
17:00 | Lokomotiv | | Kuzbass | 3:2 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Pamir | | Alga | 2:0 (1:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
18:00 | Dnepr | | Metallurg | 0:1 (0:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
18:30 | Shinnik | | Uralmash | 3:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
19:00 | Moldova | | Torpedo | 1:1 (0:1) | |||||
Chişinău |
Day 11 | |||||||||
First Vienna | | Simmering | 0:0 | ||||||
Wien |
Day 8 | |||||||||
Diest | | Cercle | 0:1 (0:0) | ||||||
Diest | |||||||||
Beveren-Waas | | Sint-Truiden | 0:0 | ||||||
Beveren | |||||||||
Union Saint-Gilloise | | Waregem | 0:0 | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Brugge | | Standard | 0:0 | ||||||
Brugge | |||||||||
Liège | | Lierse | 0:2 (0:0) | ||||||
Liège | |||||||||
Antwerp | | Beerschot | 1:0 (0:0) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Mechelen | | Racing White | 1:0 (1:0) | ||||||
Mechelen | |||||||||
Crossing | | Anderlecht | 0:2 (0:0) | ||||||
Bruxelles |
Day 10 | |||||||||
Lokomotiv Sofia | | Levski-Spartak | 2:1 | ||||||
Marek | | Botev | 2:1 | ||||||
Nikolay Laskov | | Dunav | 3:1 | ||||||
Trakia | | Etar | 1:0 | ||||||
CSKA Septemvriysko Zname | | JSK Spartak | 3:1 | ||||||
Chardafon-Orlovets | | Lokomotiv Plovdiv | 1:1 | ||||||
Cherno More | | Slavia | 2:1 | ||||||
Chernomorets | | Spartak | 4:1 | ||||||
Day 13 | |||||||||
Sankt Pauli | | Göttingen 05 | 2:0 | ||||||
Wolfsburg | | Leu Braunschweig | 1:2 | ||||||
Lübeck | | Barmbek-Uhlenhorst | 0:2 | ||||||
Olympia | | Osnabrück | 0:1 | ||||||
Celle | | Sperber | 1:0 | ||||||
Phönix Lubeck | | Bremerhaven 93 | 3:1 | ||||||
Arminia Hannover | | OSV Hannover | 0:1 | ||||||
Itzehoe | | Holstein | 2:1 | ||||||
Polizei | | Heider SV | 1:3 | ||||||
Day 13 | |||||||||
Wacker 04 | | Rapide Wedding | 4:1 | ||||||
Blau-Weiß | | Hertha Zehlendorf | 5:2 | ||||||
Spandauer SV | | Tennis Borussia | 0:1 | ||||||
Neukölln | | Tasmania | 2:1 | ||||||
Berliner SV 1892 | | Wannsee | 2:1 | ||||||
Meteor | | Alemannia Berlin | 2:1 | ||||||
Day 13 | |||||||||
Wuppertaler SV | | Schwarz-Weiß | 3:0 | ||||||
Fortuna | | Bayer 05 | 2:2 | ||||||
Erkenschwick | | Alemannia Aachen | 1:2 | ||||||
Bayer 04 | | Rot-Weiß | 2:1 | ||||||
Eintracht Gelsenkirchen | | Viktoria | 1:1 | ||||||
Wattenscheid | | Lüner SV | 2:1 | ||||||
Westfalia | | DJK Gütersloh | 4:1 | ||||||
Neuss | | Preußen | 0:1 | ||||||
Klafeld-Geisweid 08 | | Arminia Gutersloh | 0:1 | ||||||
Day 13 | |||||||||
Borussia | | Alsenborn | 1:1 | ||||||
Mainz 05 | | Röchling | 1:0 | ||||||
Pirmasens | | Frankenthal | 2:0 | ||||||
Landau | | Eintracht Trier | 1:1 | ||||||
Südwest | | Speyer | 2:0 | ||||||
Saarbrücken | | Homburg | 2:0 | ||||||
Phönix Bellheim | | Wormatia | 1:1 | ||||||
Andernach | | Neuendorf | 0:0 | ||||||
Day 9 | |||||||||
Kickers Offenbach | | Stuttgarter Kickers | 7:0 | ||||||
1860 München | | ESV Ingolstadt | 2:0 | ||||||
Karlsruher | | Opel | 6:1 | ||||||
Darmstadt 98 | | Ludwigsburg | 4:1 | ||||||
Nürnberg | | Bayreuth | 1:1 | ||||||
Schweinfurt 05 | | Reutlingen 05 | 2:1 | ||||||
Fürth | | Heilbronn | 2:3 | ||||||
Regensburg | | Freiburger FC | 0:3 | ||||||
Villingen | | Hessen | 2:2 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Boavista | | Beira Mar | 0:0 | ||||||
Porto | |||||||||
Benfica | | Belenenses | 1:0 (1:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Académica | | Farense | 0:0 | ||||||
Coimbra | |||||||||
Leixões | | Porto | 0:1 (0:1) | ||||||
Matosinhos | |||||||||
Vitória Guimarães | | Sporting | 1:2 (1:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
União de Tomar | | Tirsense | 2:0 (1:0) | ||||||
Tomar | |||||||||
Barreirense | | Vitória Setubal | 1:1 (0:0) | ||||||
Barreiro |
Day 12 | |||||||||
Ajaccio | | Nancy-Lorraine | 3:1 | ||||||
Monaco | | Angoulême | 1:0 | ||||||
Marseille | | Saint-Étienne | 2:3 | ||||||
Day 22 | |||||||||
Djurgårdens | | Norrköping | 2:0 | ||||||
Solna | |||||||||
Landskrona | | Elfsborg | 3:0 | ||||||
Landsknona | |||||||||
IFK Luleå | | Hammarby | 0:4 | ||||||
Luleå | |||||||||
Åtvidaberg | | Örebro | 2:0 | ||||||
Åtvidaberg | |||||||||
Örgryte | | Malmö | 4:2 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Östers | | AIK | 4:1 | ||||||
Växjö |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Independiente | 14 | 10 | 4 | 0 | 31-13 | 24 | ||
2. | Newell's Old Boys | 14 | 9 | 5 | 0 | 37-10 | 23 | ||
3. | Belgrano | 14 | 9 | 3 | 2 | 28-13 | 21 | ||
4. | River Plate | 14 | 8 | 5 | 1 | 26-13 | 21 | ||
5. | Argentinos Juniors | 14 | 7 | 1 | 6 | 22-22 | 15 | ||
6. | Ferro Carril Oeste | 14 | 4 | 6 | 4 | 22-20 | 14 | ||
7. | Banfield | 14 | 4 | 5 | 5 | 23-22 | 13 | ||
8. | Kimberley | 14 | 4 | 5 | 5 | 22-21 | 13 | ||
9. | San Martín Mendoza | 14 | 3 | 6 | 5 | 20-20 | 12 | ||
10. | Gimnasia y Esgrima La Plata | 14 | 3 | 3 | 8 | 22-30 | 9 |
Day 20 | |||||||||
Flamengo | | Corinthians | 1:3 | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Grêmio | | Fluminense | 1:0 | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
Santa Cruz | | Sport | 1:1 | ||||||
Recife | |||||||||
Ceará | | América-RJ | 0:1 | ||||||
Fortaleza | |||||||||
Cruzeiro | | América-MG | 0:0 | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Santos | | Vasco da Gama | 2:0 | ||||||
São Paulo |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:15 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |