27.04.1971 < | Football matches for 28.04.1971 | > 29.04.1971 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:15 | Ajax | | Atlético Madrid | 3:0 (1:0) | 0:1 (0:1) | 3:1 | |||
Amsterdam | |||||||||
20:15 | Panathīnaïkós | | Crvena Zvezda | 3:0 (1:0) | 1:4 (0:2) | 4:4 | |||
Athens |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:00 | Leeds United | | Liverpool | 0:0 | 1:0 (0:0) | 1:0 | |||
Leeds | |||||||||
20:00 | Juventus | | Köln | 2:0 (1:0) | 1:1 (1:0) | 3:1 | |||
Torino |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Manchester City | | Chelsea | 0:1 (0:1) | 0:1 (0:0) | 0:2 | ||||
Manchester | |||||||||
Real | | PSV | 2:1 (1:0) | 0:0 | 2:1 | ||||
Madrid |
Day 2 | |||||||||
Lokomotiv Kaluga | | Mashinostroitel Pskov | 0:2 (0:2) | ||||||
Kaluga | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Sever | 2:0 | ||||||
Bryansk | |||||||||
Iskra | | Elektron | 4:0 | ||||||
Smolensk | |||||||||
Spartak Oryol | | Spartak Petrozavodsk | 2:1 | ||||||
Oryol | |||||||||
Atlantas | | Metallurg Tula | 0:1 (0:0) | ||||||
Klaipėda | |||||||||
Dvina | | Spartak Brest | 1:1 (0:0) | ||||||
Vitebsk | |||||||||
16:00 | Gomselmash | | Spartak Mogilyov | 2:0 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
18:30 | Zveinieks | | Volga Kalinin | 0:1 (0:1) | |||||
Liepāja | |||||||||
19:00 | Baltika | | Salyut | 3:0 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
19:00 | Neman | | Trudovye Rezervy | 2:0 (2:0) | |||||
Grodno |
Day 2 | |||||||||
Stal | | Dynamo Makhachkala | 2:0 (1:0) | ||||||
Volgograd | |||||||||
Uralan | | Terek | 1:0 (0:0) | ||||||
Elista | |||||||||
Avtomobilist Nalchik | | Lori | 2:0 (0:0) | ||||||
Nalchik | |||||||||
Energiya | | Spartak Yoshkar-Ola | 0:0 | ||||||
Cheboksary | |||||||||
17:30 | Volga Gorkiy | | Khimik Dzerzhinsk | 1:0 (1:0) | |||||
Gorky | |||||||||
18:00 | Druzhba | | Sokol | 2:0 (2:0) | |||||
Maykop | |||||||||
18:00 | Kuban | | Kord | 0:0 | |||||
Krasnodar | |||||||||
18:00 | Torpedo Taganrog | | Torpedo Tolyatti | 0:0 | |||||
Taganrog | |||||||||
18:30 | Mashuk | | Shirak | 3:0 (2:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
18:30 | Dynamo Stavropol | | Volga Ulyanovsk | 3:2 (0:1) | |||||
Stavropol |
Day 2 | |||||||||
Metallurg Rustavi | | Dynamo Kirov | 3:1 | ||||||
Rustavi | |||||||||
Dynamo Batumi | | Saturn | 0:0 | ||||||
Batumi | |||||||||
Trud | | Khimik Novomoskovsk | 1:1 (1:1) | ||||||
Voronezh | |||||||||
Mertskhali | | Spartak Ryazan | 1:0 | ||||||
Makharadze | |||||||||
Dila | | Dynamo Vologda | 5:0 (2:0) | ||||||
Gori | |||||||||
Kolkhida | | Mashinostroitel Podolsk | 1:0 | ||||||
Poti Vodnik Stadium | |||||||||
Meshakhte | | Spartak Kostroma | 3:1 (1:1) | ||||||
Tkibuli | |||||||||
Spartak Saransk | | Metallurg Lipetsk | 0:0 | ||||||
Saransk | |||||||||
17:30 | Spartak Tambov | | Khimmashevets | 1:2 (0:1) | |||||
Tambov |
Day 2 | |||||||||
Yangier | | Zenit | 1:2 | ||||||
Yangiyer Celinnik stadium | |||||||||
Dynamo Ganja | | Stroitel Ufa | 1:0 | ||||||
Kirovabad | |||||||||
Avtomobilist Kzyl-Orda | | Alatau | 2:2 | ||||||
Kzyl-Orda | |||||||||
Avtomobilist Termez | | Lokomotiv Orenburg | 1:0 (0:0) | ||||||
Termiz Spartak Stadium | |||||||||
Neftyanik Fergana | | Neftyanik Tumen | 1:0 | ||||||
Fergana | |||||||||
Zarafshan | | Zvezda Perm | 1:2 | ||||||
Navoiy City Stadium | |||||||||
Metallurg Chimkent | | Politotdel | 0:0 | ||||||
Chimkent | |||||||||
Alay | | Uralets | 1:0 | ||||||
Osh |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Zvezda Perm | 34 | 23 | 8 | 3 | 61-24 | 54 | ||
2. | Alatau | 34 | 19 | 8 | 7 | 43-32 | 46 | ||
3. | Yangier | 34 | 19 | 5 | 10 | 39-24 | 43 | ||
4. | Zenit | 34 | 15 | 11 | 8 | 43-31 | 41 | ||
5. | Dynamo Ganja | 34 | 16 | 7 | 11 | 36-21 | 39 | ||
6. | Avtomobilist Kzyl-Orda | 34 | 12 | 12 | 10 | 33-33 | 36 | ||
7. | Avtomobilist Termez | 34 | 14 | 7 | 13 | 40-39 | 35 | ||
8. | Metallurg Magnitogorsk | 34 | 13 | 9 | 12 | 35-35 | 35 | ||
9. | Neftyanik Fergana | 34 | 12 | 9 | 13 | 30-36 | 33 | ||
10. | Lokomotiv Chelyabinsk | 34 | 10 | 12 | 12 | 40-35 | 32 |
Day 1 | |||||||||
Spartak Semipalatinsk | | Vulkan | 2:0 (2:0) | ||||||
Semipalatinsk | |||||||||
Irtysh | | Start | 1:0 (0:0) | ||||||
Omsk | |||||||||
Dynamo Tselinograd | | Luch | 0:1 | ||||||
Tselinograd | |||||||||
Dzerzhinets | | SKA Chita | 1:0 | ||||||
Novosibirsk | |||||||||
18:30 | Vostok | | SKA Khabarovsk | 3:0 (1:0) | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
18:30 | Zauralets | | Selenga | 0:0 | |||||
Kurgan | |||||||||
19:00 | Tomles | | Amur | 1:0 (0:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
19:00 | Traktor | | Sakhalin | 0:1 (0:0) | |||||
Pavlodar |
Day 41 | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Ipswich Town | 0:0 | ||||||
Wolverhampton | |||||||||
Newcastle United | | West Bromwich Albion | 3:0 (0:0) | ||||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
Tottenham Hotspur | | Huddersfield Town | 1:1 (0:1) | ||||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Arsenal | 42 | 29 | 7 | 6 | 71-29 | 65 | ||
2. | Leeds United | 42 | 27 | 10 | 5 | 72-30 | 64 | ||
3. | Tottenham Hotspur | 42 | 19 | 14 | 9 | 54-33 | 52 | ||
4. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 22 | 8 | 12 | 64-54 | 52 | ||
5. | Liverpool | 42 | 17 | 17 | 8 | 42-24 | 51 | ||
6. | Chelsea | 42 | 18 | 15 | 9 | 52-42 | 51 | ||
7. | Southampton | 42 | 17 | 12 | 13 | 56-44 | 46 | ||
8. | Manchester United | 42 | 16 | 11 | 15 | 65-66 | 43 | ||
9. | Derby County | 42 | 16 | 10 | 16 | 56-54 | 42 | ||
10. | Coventry City | 42 | 16 | 10 | 16 | 37-38 | 42 |
Hull City | | Carlisle United | 1:2 | ||||||
Kingston upon Hull | |||||||||
Oxford United | | Luton Town | 2:1 | ||||||
Oxford | |||||||||
Watford | | Swindon Town | 1:2 | ||||||
Watford |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leicester City | 42 | 23 | 13 | 6 | 57-30 | 59 | ||
2. | Sheffield United | 42 | 21 | 14 | 7 | 73-39 | 56 | ||
3. | Cardiff City | 42 | 20 | 13 | 9 | 64-41 | 53 | ||
4. | Carlisle United | 42 | 20 | 13 | 9 | 65-43 | 53 | ||
5. | Hull City | 42 | 19 | 13 | 10 | 54-41 | 51 | ||
6. | Luton Town | 42 | 18 | 13 | 11 | 62-43 | 49 | ||
7. | Middlesbrough | 42 | 17 | 14 | 11 | 60-43 | 48 | ||
8. | Millwall | 42 | 19 | 9 | 14 | 59-42 | 47 | ||
9. | Birmingham City | 42 | 17 | 12 | 13 | 58-48 | 46 | ||
10. | Norwich City | 42 | 15 | 14 | 13 | 54-52 | 44 |
Day 24 | |||||||||
20:00 | Rot-Weiß Oberhausen | | Borussia Mönchengladbach | 0:2 (0:2) | |||||
Oberhausen |
Day 34 | |||||||||
Hertha Zehlendorf | | Staaken | 3:0 (1:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Tasmania | | Tennis Borussia | 1:1 (0:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Blau-Weiß | | Nord Berlin | 4:0 (1:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Alemannia Berlin | | Wannsee | 1:1 (0:0) | ||||||
Day 28 | |||||||||
Lüner SV | | Fortuna Köln | 2:2 (1:0) | ||||||
Lünen | |||||||||
Bonner | | Wuppertaler SV | 0:0 | ||||||
Bonn |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Bochum | 34 | 26 | 4 | 4 | 81-27 | 56 | ||
2. | Fortuna Düsseldorf | 34 | 25 | 6 | 3 | 70-26 | 56 | ||
3. | Wuppertaler SV | 34 | 24 | 7 | 3 | 81-27 | 55 | ||
4. | Fortuna Köln | 34 | 16 | 7 | 11 | 71-46 | 39 | ||
5. | Eintracht Gelsenkirchen | 34 | 17 | 5 | 12 | 62-54 | 39 | ||
6. | Alemannia Aachen | 34 | 15 | 4 | 15 | 59-58 | 34 | ||
7. | Bayer 04 | 34 | 13 | 7 | 14 | 64-62 | 33 | ||
8. | DJK Gütersloh | 34 | 14 | 5 | 15 | 49-58 | 33 | ||
9. | Preußen | 34 | 13 | 5 | 16 | 62-57 | 31 | ||
10. | Viktoria Koeln | 34 | 10 | 11 | 13 | 36-46 | 31 |
Day 1 | |||||||||
Brann | | Strømsgodset | 0:0 | ||||||
Day 20 | |||||||||
Legia | | Szombierki | 2:0 (1:0) | ||||||
Polonia | | Pogoń | 0:0 | ||||||
ROW | | GKS | 0:1 (0:0) | ||||||
Stal Rzeszów | | Ruch | 1:1 (1:0) | ||||||
Wisła | | Górnik | 1:0 (0:0) | ||||||
Zagłębie Sosnowiec | | Gwardia | 2:0 (1:0) | ||||||
Zagłębie Walbrzych | | Stal Mielec | 2:1 (2:0) | ||||||
Day 16 | |||||||||
Legia | | Odra | 0:1 (0:0) | ||||||
Pogoń | | Zagłębie Sosnowiec | 1:2 (1:1) | ||||||
Polonia | | ŁKS | 3:2 (3:1) | ||||||
Ruch | | Gwardia | 0:1 (0:1) | ||||||
Stal Mielec | | Zagłębie Walbrzych | 3:1 (2:0) | ||||||
Stal Rzeszów | | Górnik | 1:1 (1:0) | ||||||
Wisła | | Szombierki | 3:0 (0:0) | ||||||
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |