06.09.1969 < | Football matches for 7.09.1969 | > 08.09.1969 |
Poland | | Netherlands | 2:1 (0:1) | ||||||
Chorzów |
Day 6 | |||||||||
Torpedo Moscow | | SKA | 2:1 (0:1) | ||||||
Moscow |
Day 10 | |||||||||
Ararat | | Krylya Sovetov | 5:1 (1:1) | ||||||
Erevan | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Kairat | | Pakhtakor | 0:1 (0:1) | ||||||
Alma-Ata |
Day 31 | |||||||||
Granit | | Sakhalin | 2:1 | ||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Motor Mezhdurechensk | 3:2 (1:0) | ||||||
Amur | | Start Angarsk | 0:2 | ||||||
Avangard Komsomolsk-na-Amure | | Rybak | 1:1 | ||||||
Stroitel Khabarovsk | | Khimik Usolye-Sibirskoye | 0:1 | ||||||
Progress Biysk | | Metallurg Novokuznetsk | 2:1 | ||||||
Stroitel Birobidzhan | | Urozhay Kansk | 1:0 (0:0) | ||||||
Sibelektrotyazhmash | | Shakhtyor Kiselyovsk | 1:1 (0:0) | ||||||
Lokomotiv Abakan | | Shakhtyor Prokopievsk | 1:2 (0:2) | ||||||
Gornyak | | Pursey | 2:0 (0:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shakhtyor Kiselyovsk | 38 | 27 | 5 | 6 | 66-19 | 59 | ||
2. | Metallurg Novokuznetsk | 38 | 22 | 12 | 4 | 55-20 | 56 | ||
3. | Rybak | 38 | 21 | 7 | 10 | 55-31 | 49 | ||
4. | Start Angarsk | 38 | 17 | 14 | 7 | 56-34 | 48 | ||
5. | Shakhtyor Prokopievsk | 38 | 17 | 13 | 8 | 46-30 | 47 | ||
6. | Granit | 38 | 16 | 15 | 7 | 38-28 | 47 | ||
7. | Torpedo Rubtsovsk | 38 | 19 | 8 | 11 | 65-47 | 46 | ||
8. | Pursey | 38 | 16 | 11 | 11 | 40-26 | 43 | ||
9. | Motor Mezhdurechensk | 38 | 13 | 14 | 11 | 34-26 | 40 | ||
10. | Khimik Usolye-Sibirskoye | 38 | 14 | 11 | 13 | 36-38 | 39 |
Podolye | | Dnepr Kremenchug | 1:1 | ||||||
Dynamo | | Aktyubinets | +:- | ||||||
Day 3 | |||||||||
Wacker Wien | | Sturm | 4:1 | ||||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
Austria Klagenfurt | | Rapid | 0:0 | ||||||
Klagenfurt am Wörthersee |
Day 1 | |||||||||
Lierse | | Charleroi | 1:1 (0:0) | ||||||
Lier | |||||||||
Crossing | | Sint-Truiden | 1:2 (0:2) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Oostende | | Union Saint-Gilloise | 0:2 (0:0) | ||||||
Oostende | |||||||||
Beringen | | Racing White | 1:1 (1:0) | ||||||
Beringen | |||||||||
Liège | | Beveren-Waas | 0:1 (0:1) | ||||||
Liège | |||||||||
Waregem | | La Gantoise | 2:0 (2:0) | ||||||
Waregem |
Day 6 | |||||||||
Akademik | | Trakia | 1:2 | ||||||
Beroe | | Botev | 2:1 | ||||||
JSK Slavia | | Chernomorets | 1:1 | ||||||
Marek | | Spartak | 8:0 | ||||||
Maritsa | | CSKA Septemvriysko Zname | 2:4 | ||||||
Cherno More | | Dunav | 0:0 | ||||||
Etar | | Lokomotiv | 2:2 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Holstein | | Olympia | 0:0 | ||||||
Kiel | |||||||||
Bremerhaven 93 | | Lübeck | 6:1 (1:0) | ||||||
Bremerhaven | |||||||||
Arminia Hannover | | Concordia | 4:1 (1:0) | ||||||
Hannover | |||||||||
Oldenburg | | Wolfsburg | 0:0 | ||||||
Oldenburg | |||||||||
Barmbek-Uhlenhorst | | Leu Braunschweig | 1:2 (0:0) | ||||||
Itzehoe | | Osnabrück | 2:4 (0:4) | ||||||
Phönix | | Göttingen 05 | 1:3 (1:1) | ||||||
Day 4 | |||||||||
Hertha Zehlendorf | | Spandauer SV | 8:0 (3:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Tennis Borussia | | Berliner SV 1892 | 6:0 (3:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Blau-Weiß | | Tasmania | 0:1 (0:1) | ||||||
Berlin | |||||||||
Rapide Wedding | | Neukölln | 1:2 (0:1) | ||||||
Neuköllner Sportfreunde | | Wannsee | 1:1 (1:0) | ||||||
Day 4 | |||||||||
Fortuna Düsseldorf | | Bayer 04 | 4:1 (2:1) | ||||||
Düsseldorf | |||||||||
Preußen | | Velbert | 5:1 (4:1) | ||||||
Münster | |||||||||
Wattenscheid | | Wuppertaler SV | 2:1 (0:1) | ||||||
Wattenscheid | |||||||||
Neuss | | Erkenschwick | 1:3 (0:2) | ||||||
DJK Gütersloh | | Arminia Bielefeld | 1:1 (1:0) | ||||||
Gütersloh | |||||||||
Bonner | | Bochum | 1:1 (0:0) | ||||||
Fortuna Köln | | Schwarz-Weiß | 1:1 (1:1) | ||||||
Hamborn 07 | | Lüner SV | 1:1 (0:1) | ||||||
Duisburg | |||||||||
Marl-Hüls | | Viktoria | 0:3 (0:0) | ||||||
Marl |
Day 5 | |||||||||
Kickers Offenbach | | Stuttgarter Kickers | 3:2 (1:0) | ||||||
Offenbach am Main | |||||||||
Hessen | | Freiburger FC | 0:0 | ||||||
Kassel | |||||||||
Villingen | | Regensburg | 1:2 (0:0) | ||||||
Heilbronn | | Opel | 3:1 (1:0) | ||||||
Heilbronn | |||||||||
ESV Ingolstadt | | Mannheim | 0:2 (0:1) | ||||||
Ingolstadt | |||||||||
Waldhof | | Schweinfurt 05 | 2:1 (0:0) | ||||||
Mannheim |
Day 1 | |||||||||
Académica | | Barreirense | 1:3 (0:3) | ||||||
Coimbra | |||||||||
Leixões | | Benfica | 2:0 (0:0) | ||||||
Matosinhos | |||||||||
Belenenses | | Porto | 1:1 (0:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
CUF | | União de Tomar | 1:2 (0:0) | ||||||
Barreiro | |||||||||
Vitória Guimarães | | Varzim | 0:0 | ||||||
Guimarães | |||||||||
Boavista | | Vitória Setubal | 2:2 (1:1) | ||||||
Porto |
Day 16 | |||||||||
Djurgårdens | | Norrköping | 3:1 | ||||||
Solna | |||||||||
Elfsborg | | Malmö | 0:1 | ||||||
Borås | |||||||||
Göteborg | | Östers | 1:0 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Jönköpings Södra | | GAIS | 2:1 | ||||||
Jönköping | |||||||||
Sirius | | Örebro | 2:0 | ||||||
Uppsala | |||||||||
Åtvidaberg | | AIK | 0:3 | ||||||
Åtvidaberg |
Day 1 | |||||||||
Boca Juniors | | San Lorenzo de Almagro | 3:2 | ||||||
Huracán | | Estudiantes | 2:0 | ||||||
Independiente | | River Plate | 1:0 | ||||||
Lanús | | Talleres | 2:0 | ||||||
Quilmes | | San Lorenzo Mar del Plata | 6:3 | ||||||
San Martín | | Sportivo Desamparados | 0:0 | ||||||
Unión | | Platense | 1:0 | ||||||
Vélez Sársfield | | Racing Club | 0:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Argentinos Juniors | | Colón | 4:1 | ||||||
Banfield | | Newell's Old Boys | 0:1 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Los Andes | 2:2 | ||||||
Rosario Central | | Deportivo Morón | 2:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Internacional | | Botafogo | 3:1 | ||||||
Fluminense | | Cruzeiro | 0:3 | ||||||
Atlético Mineiro | | Grêmio | 3:1 | ||||||
Bahia | | Santa Cruz | 1:1 | ||||||
Coritiba | | Vasco da Gama | 2:1 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |