12.06.1969 < | Football matches for 13.06.1969 | > 14.06.1969 |
Day 12 | |||||||||
Volga Gorkiy | | Sokol | 0:1 | ||||||
Nizhny Novgorod |
Znamya Truda Orehovo-Zuevo | | Avangard Kolomna | 2:1 (1:1) | ||||||
Iskra Smolensk | | Dvina | 3:0 | ||||||
Onezhets | | Zveinieks | 0:0 | ||||||
Petrozavodsk | |||||||||
Desna | | Spartak Mogilyov | 0:0 | ||||||
Motor Vladimir | | Kovrovets | 0:0 | ||||||
Vladimir | |||||||||
18:00 | Neva | | Elektron | 2:0 | |||||
Leningrad Kirov Factory Stadium |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Motor Vladimir | 32 | 16 | 10 | 6 | 45-23 | 42 | ||
2. | Gomselmash | 32 | 16 | 9 | 7 | 44-18 | 41 | ||
3. | Znamya Truda Orehovo-Zuevo | 32 | 12 | 17 | 3 | 28-13 | 41 | ||
4. | Iskra Smolensk | 32 | 13 | 14 | 5 | 42-21 | 40 | ||
5. | Avangard Kolomna | 32 | 13 | 10 | 9 | 41-29 | 36 | ||
6. | Mashinostroitel | 32 | 14 | 8 | 10 | 35-28 | 36 | ||
7. | Spartak Mogilyov | 32 | 12 | 11 | 9 | 37-23 | 35 | ||
8. | Sever | 32 | 11 | 12 | 9 | 23-21 | 34 | ||
9. | Granitas | 32 | 10 | 13 | 9 | 31-24 | 33 | ||
10. | Zveinieks | 32 | 7 | 19 | 6 | 37-31 | 33 |
Dynamo Gorkiy | | Khimik Dzerzhinsk | 1:1 | ||||||
Torpedo Pavlovo | | Energiya Cheboksary | 1:0 | ||||||
Dynamo Vologda | | Saturn Rybinsk | 0:3 (0:1) | ||||||
Vologda | |||||||||
Metallurg Cherepovets | | Spartak Kostroma | 0:0 | ||||||
Cherepovets | |||||||||
Oka | | Khimik Novomoskovsk | 1:2 | ||||||
Chaika | | Znamya | 0:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Saturn Rybinsk | 34 | 22 | 8 | 4 | 63-27 | 52 | ||
2. | Dynamo Gorkiy | 34 | 20 | 9 | 5 | 52-22 | 49 | ||
3. | Khimik Novomoskovsk | 34 | 21 | 6 | 7 | 54-24 | 48 | ||
4. | Torpedo Pavlovo | 34 | 17 | 11 | 6 | 43-26 | 45 | ||
5. | Spartak Kostroma | 34 | 14 | 14 | 6 | 44-29 | 42 | ||
6. | Energiya Cheboksary | 34 | 17 | 6 | 11 | 48-32 | 40 | ||
7. | Dynamo Vologda | 34 | 14 | 11 | 9 | 36-27 | 39 | ||
8. | Khimik Dzerzhinsk | 34 | 15 | 6 | 13 | 47-37 | 36 | ||
9. | Torpedo Lyubertsy | 34 | 13 | 10 | 11 | 40-37 | 36 | ||
10. | Torpedo Podolsk | 34 | 12 | 11 | 11 | 43-39 | 35 |
Tsement | | Urozhay Kanevskaya | 1:1 (0:0) | ||||||
Khimmashevets | | Spartak Saransk | 2:1 (1:1) | ||||||
Penza | |||||||||
Elta | | Spartak Oryol | 0:0 | ||||||
Yelets | |||||||||
Urozhay Krymsk | | Stroitel Sochi | 0:1 (0:1) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tsement | 34 | 18 | 13 | 3 | 54-21 | 49 | ||
2. | Urozhay Slavyansk-na-Kubani | 34 | 17 | 10 | 7 | 45-28 | 44 | ||
3. | Stroitel Sochi | 34 | 16 | 11 | 7 | 48-29 | 43 | ||
4. | Trudovye Rezervy | 34 | 14 | 14 | 6 | 48-25 | 42 | ||
5. | Kalitva | 34 | 15 | 10 | 9 | 39-26 | 40 | ||
6. | Khimmashevets | 34 | 13 | 11 | 10 | 37-30 | 37 | ||
7. | Spartak Tambov | 34 | 15 | 7 | 12 | 43-36 | 37 | ||
8. | Spartak Oryol | 34 | 14 | 7 | 13 | 38-35 | 35 | ||
9. | Torpedo Yeysk | 34 | 10 | 14 | 10 | 28-35 | 34 | ||
10. | Progress Kamensk-Shakhtinskiy | 34 | 13 | 6 | 15 | 41-38 | 32 |
Kord | | Khimik Tolyatti | 3:1 (0:0) | ||||||
Balakovo | |||||||||
Iriston | | Narzan | 1:0 | ||||||
Ordzhonikidze | |||||||||
Kolos Pavlovskaya | | Urozhay Svetlograd | 4:0 (3:0) | ||||||
Khimik Nevinnomysk | | Trud | 1:0 | ||||||
Energiya | | Avtomobilist | 2:2 (1:1) | ||||||
Volzhsky | |||||||||
18:00 | Tyazhmash | | Uralan | 1:1 (1:1) | |||||
Syzran | |||||||||
19:00 | Druzhba | | Motor Proletarskaya | 1:0 (0:0) | |||||
Maykop |
Metallurg Zlatoust | | Zauralets | 3:1 (3:1) | ||||||
Neftyanik Bugulma | | Lokomotiv Orenburg | 1:1 | ||||||
Neftyanik Tumen | | Neftyanik Omsk | 0:1 (0:1) | ||||||
Uralets | | Khimik Berezniki | 0:1 | ||||||
Torpedo Miass | | Kauchuk | 2:0 | ||||||
Burovik | | Shakhtyor Kumertau | 1:0 | ||||||
Neftyanik Oktyabrskiy | | Neftyanik Salavat | 1:0 | ||||||
Kirovets | | Dynamo Kirov | 1:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Zlatoust | 32 | 19 | 9 | 4 | 59-24 | 47 | ||
2. | Neftyanik Bugulma | 32 | 15 | 11 | 6 | 40-24 | 41 | ||
3. | Dynamo Kirov | 32 | 16 | 8 | 8 | 55-31 | 40 | ||
4. | Neftyanik Tumen | 32 | 13 | 13 | 6 | 27-18 | 39 | ||
5. | Neftyanik Salavat | 32 | 15 | 8 | 9 | 37-26 | 38 | ||
6. | Kauchuk | 32 | 12 | 9 | 11 | 36-31 | 33 | ||
7. | Neftyanik Omsk | 32 | 10 | 13 | 9 | 40-38 | 33 | ||
8. | Uralets | 32 | 9 | 15 | 8 | 28-26 | 33 | ||
9. | Start Verkhnyaya Salda | 32 | 11 | 9 | 12 | 25-31 | 31 | ||
10. | Torpedo Miass | 32 | 10 | 10 | 12 | 22-30 | 30 |
Day 20 | |||||||||
Atlanta | | Vélez Sársfield | 0:0 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
18:00 | |
19:00 | |
20:30 | |
19:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
22:00 | |
18:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:15 | |
18:00 | |
18:15 | |
20:30 | |
20:30 | |
17:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
14:30 | |
18:00 | |
18:30 | |
19:00 | |
19:30 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
19:45 | |
20:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
Local time | |
1:1* | |
1:1* | |
2:1* | |
0:1* | |
2:0* | |
2:3 | |
1:2 | |
3:4 | |
2:1 | |
1:3 | |
1:2 | |
5:2 | |
1:3 | |
0:2 | |
1:2 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |