10.06.1969 < | Football matches for 11.06.1969 | > 12.06.1969 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:00 | Újpesti Dózsa | | Newcastle United | 2:3 (2:0) | 0:3 (0:0) | 2:6 | |||
Budapest |
Avtomobilist Nalchik | | Spartak Ordzhonikidze | 0:0 | ||||||
Nalchik | |||||||||
Volga Kalinin | | Tekstilshchik | 1:0 | ||||||
Dynamo Bryansk | | Dynamo Leningrad | 1:0 | ||||||
Bryansk | |||||||||
Dynamo Makhachkala | | Terek | 1:0 | ||||||
Makhachkala | |||||||||
Lokomotiv Kaluga | | Baltika | 0:0 | ||||||
Kaluga | |||||||||
18:30 | Spartak Belgorod | | Kuban | 0:1 (0:1) | |||||
Belgorod | |||||||||
18:30 | Trud | | Dynamo Stavropol | 1:2 | |||||
Voronezh | |||||||||
19:00 | Metallurg Lipetsk | | Mashuk | 3:1 | |||||
Lipetsk | |||||||||
19:00 | Metallugr Tula | | Shinnik | 1:0 (0:0) | |||||
Tula |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Ordzhonikidze | 38 | 22 | 12 | 4 | 60-25 | 56 | ||
2. | Dynamo Leningrad | 38 | 23 | 8 | 7 | 59-27 | 54 | ||
3. | Kuban | 38 | 14 | 17 | 7 | 31-24 | 45 | ||
4. | Tekstilshchik | 38 | 15 | 14 | 9 | 34-20 | 44 | ||
5. | Metallugr Tula | 38 | 12 | 19 | 7 | 36-25 | 43 | ||
6. | Shinnik | 38 | 16 | 11 | 11 | 40-34 | 43 | ||
7. | Metallurg Lipetsk | 38 | 10 | 19 | 9 | 36-33 | 39 | ||
8. | Dynamo Makhachkala | 38 | 11 | 14 | 13 | 35-32 | 36 | ||
9. | Volga Kalinin | 38 | 12 | 12 | 14 | 36-39 | 36 | ||
10. | Baltika | 38 | 9 | 18 | 11 | 34-43 | 36 |
Day 11 | |||||||||
Rybak | | Lokomotiv Abakan | 1:0 (0:0) | ||||||
Start Angarsk | | Metallurg Novokuznetsk | 1:1 (1:1) | ||||||
Angarsk | |||||||||
Granit | | Sibelektrotyazhmash | 2:0 (0:0) | ||||||
Pursey | | Motor Mezhdurechensk | 0:0 | ||||||
Khimik Usolye-Sibirskoye | | Shakhtyor Prokopievsk | 0:0 | ||||||
Urozhay Kansk | | Shakhtyor Kiselyovsk | 3:2 (2:2) | ||||||
Kansk | |||||||||
Amur | | Stroitel Birobidzhan | 1:0 (0:0) | ||||||
Sakhalin | | Torpedo Rubtsovsk | 4:2 (1:1) | ||||||
Avangard Komsomolsk-na-Amure | | Progress Biysk | 2:3 (0:2) | ||||||
Gornyak | | Stroitel Khabarovsk | 2:1 (2:1) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shakhtyor Kiselyovsk | 38 | 27 | 5 | 6 | 66-19 | 59 | ||
2. | Metallurg Novokuznetsk | 38 | 22 | 12 | 4 | 55-20 | 56 | ||
3. | Rybak | 38 | 21 | 7 | 10 | 55-31 | 49 | ||
4. | Start Angarsk | 38 | 17 | 14 | 7 | 56-34 | 48 | ||
5. | Shakhtyor Prokopievsk | 38 | 17 | 13 | 8 | 46-30 | 47 | ||
6. | Granit | 38 | 16 | 15 | 7 | 38-28 | 47 | ||
7. | Torpedo Rubtsovsk | 38 | 19 | 8 | 11 | 65-47 | 46 | ||
8. | Pursey | 38 | 16 | 11 | 11 | 40-26 | 43 | ||
9. | Motor Mezhdurechensk | 38 | 13 | 14 | 11 | 34-26 | 40 | ||
10. | Khimik Usolye-Sibirskoye | 38 | 14 | 11 | 13 | 36-38 | 39 |
Day 28 | |||||||||
Alpine | | Austria Klagenfurt | 0:2 | ||||||
Leoben Stadion Donawitz | |||||||||
Wacker Wien | | Admira | 5:2 | ||||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
Eisenstadt | | Rapid | 2:2 | ||||||
Eisenstadt |
Day 6 | |||||||||
Alsenborn | | Lübeck | 6:2 (3:0) | ||||||
Ludwigshafen am Rhein | |||||||||
Hertha Zehlendorf | | Rot-Weiß Oberhausen | 3:2 (0:2) | ||||||
Berlin |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |