04.06.1969 < | Football matches for 5.06.1969 | > 06.06.1969 |
Day 7 | |||||||||
Dynamo Barnaul | | Irtysh | 0:1 (0:0) | ||||||
Rubtsovsk | |||||||||
Kalininets | | Lokomotiv Chelyabinsk | 0:0 | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
Luch | | Kuzbass | 0:3 (0:0) | ||||||
Vladivostok | |||||||||
Selenga | | Rassvet | 0:0 | ||||||
17:00 | SKA Chita | | Aeroflot | 1:0 (0:0) | |||||
Chita | |||||||||
18:30 | SKA Khabarovsk | | Tomles | 1:0 | |||||
Khabarovsk |
Day 7 | |||||||||
Zenit | | Metallurg Kuybyshev | 2:3 (1:1) | ||||||
Izhevsk | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Traktor | 1:0 | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Rubin | | Volga Gorkiy | 0:1 (0:1) | ||||||
Kazan | |||||||||
Stroitel Ufa | | Volgar | 0:0 | ||||||
Ufa | |||||||||
19:00 | Zvezda Perm | | Sokol | 1:0 | |||||
Perm | |||||||||
19:00 | Spartak Yoshkar-Ola | | Volga Ulyanovsk | 1:0 (1:0) | |||||
Yoshkar-Ola |
Znamya Truda Orehovo-Zuevo | | Motor Vladimir | 2:0 (1:0) | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Avangard Kolomna | | Saturn Ramenskoye | 2:0 | ||||||
Mashinostroitel | | Kovrovets | 0:1 | ||||||
Balashikha | |||||||||
Granitas | | Desna | 0:0 | ||||||
18:00 | Neva | | Onezhets | 0:0 | |||||
Leningrad Kirov Factory Stadium |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Motor Vladimir | 32 | 16 | 10 | 6 | 45-23 | 42 | ||
2. | Gomselmash | 32 | 16 | 9 | 7 | 44-18 | 41 | ||
3. | Znamya Truda Orehovo-Zuevo | 32 | 12 | 17 | 3 | 28-13 | 41 | ||
4. | Iskra Smolensk | 32 | 13 | 14 | 5 | 42-21 | 40 | ||
5. | Avangard Kolomna | 32 | 13 | 10 | 9 | 41-29 | 36 | ||
6. | Mashinostroitel | 32 | 14 | 8 | 10 | 35-28 | 36 | ||
7. | Spartak Mogilyov | 32 | 12 | 11 | 9 | 37-23 | 35 | ||
8. | Sever | 32 | 11 | 12 | 9 | 23-21 | 34 | ||
9. | Granitas | 32 | 10 | 13 | 9 | 31-24 | 33 | ||
10. | Zveinieks | 32 | 7 | 19 | 6 | 37-31 | 33 |
Dynamo Gorkiy | | Chaika | 1:0 | ||||||
Khimik Novomoskovsk | | Torpedo Podolsk | 3:1 | ||||||
Dynamo Vologda | | Energiya Severodvinsk | 3:0 (3:0) | ||||||
Vologda | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Energiya Cheboksary | 2:0 (1:0) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Spartak Ryazan | | Torpedo Lyubertsy | 0:1 | ||||||
Znamya | | Torpedo Pavlovo | 1:1 | ||||||
Traktor | | Spartak Kostroma | 2:0 | ||||||
Avangard Serpukhov | | Oka | 2:0 | ||||||
18:30 | Saturn Rybinsk | | Metallurg Cherepovets | 2:0 (1:0) | |||||
Rybinsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Saturn Rybinsk | 34 | 22 | 8 | 4 | 63-27 | 52 | ||
2. | Dynamo Gorkiy | 34 | 20 | 9 | 5 | 52-22 | 49 | ||
3. | Khimik Novomoskovsk | 34 | 21 | 6 | 7 | 54-24 | 48 | ||
4. | Torpedo Pavlovo | 34 | 17 | 11 | 6 | 43-26 | 45 | ||
5. | Spartak Kostroma | 34 | 14 | 14 | 6 | 44-29 | 42 | ||
6. | Energiya Cheboksary | 34 | 17 | 6 | 11 | 48-32 | 40 | ||
7. | Dynamo Vologda | 34 | 14 | 11 | 9 | 36-27 | 39 | ||
8. | Khimik Dzerzhinsk | 34 | 15 | 6 | 13 | 47-37 | 36 | ||
9. | Torpedo Lyubertsy | 34 | 13 | 10 | 11 | 40-37 | 36 | ||
10. | Torpedo Podolsk | 34 | 12 | 11 | 11 | 43-39 | 35 |
Tsement | | Urozhay Krymsk | 2:0 (1:0) | ||||||
Trudovye Rezervy | | Khimmashevets | 1:1 | ||||||
Kursk | |||||||||
Spartak Tambov | | Spartak Oryol | 0:0 | ||||||
Progress Kamensk-Shakhtinskiy | | Shakhtyor Shakhty | 2:0 | ||||||
Urozhay Korenovskaya | | Stroitel Sochi | 2:0 | ||||||
Urozhay Kanevskaya | | Urozhay Slavyansk-na-Kubani | 1:1 | ||||||
Kanevskaya | |||||||||
18:00 | Spartak Saransk | | Elta | 1:0 | |||||
Saransk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tsement | 34 | 18 | 13 | 3 | 54-21 | 49 | ||
2. | Urozhay Slavyansk-na-Kubani | 34 | 17 | 10 | 7 | 45-28 | 44 | ||
3. | Stroitel Sochi | 34 | 16 | 11 | 7 | 48-29 | 43 | ||
4. | Trudovye Rezervy | 34 | 14 | 14 | 6 | 48-25 | 42 | ||
5. | Kalitva | 34 | 15 | 10 | 9 | 39-26 | 40 | ||
6. | Khimmashevets | 34 | 13 | 11 | 10 | 37-30 | 37 | ||
7. | Spartak Tambov | 34 | 15 | 7 | 12 | 43-36 | 37 | ||
8. | Spartak Oryol | 34 | 14 | 7 | 13 | 38-35 | 35 | ||
9. | Torpedo Yeysk | 34 | 10 | 14 | 10 | 28-35 | 34 | ||
10. | Progress Kamensk-Shakhtinskiy | 34 | 13 | 6 | 15 | 41-38 | 32 |
Druzhba | | Urozhay Svetlograd | 3:0 (2:0) | ||||||
Narzan | | Vinogradar | 2:2 | ||||||
Yessentuki | |||||||||
Iriston | | Khimik Nevinnomysk | 1:1 | ||||||
Avtomobilist | | Tyazhmash | 0:0 | ||||||
Uralan | | Khimik Tolyatti | 3:0 (0:0) | ||||||
Sunzha | | Trud | 0:0 | ||||||
Torpedo Armavir | | Kolos Pavlovskaya | 1:1 | ||||||
Kolos Aleksandrovskaya | | Motor Proletarskaya | 0:2 | ||||||
Alexandrovskoye | |||||||||
Energiya | | Kord | 2:0 (2:0) | ||||||
Volzhsky |
Metallurg Zlatoust | | Neftyanik Omsk | 2:0 (1:0) | ||||||
Uralets | | Kirovets | 1:1 | ||||||
Start Verkhnyaya Salda | | Dynamo Kirov | 0:0 | ||||||
Torpedo Miass | | Zauralets | 1:2 (0:1) | ||||||
Miass Torpedo Stadium | |||||||||
Lokomotiv Orenburg | | Neftyanik Salavat | 4:2 (3:2) | ||||||
Orenburg |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Zlatoust | 32 | 19 | 9 | 4 | 59-24 | 47 | ||
2. | Neftyanik Bugulma | 32 | 15 | 11 | 6 | 40-24 | 41 | ||
3. | Dynamo Kirov | 32 | 16 | 8 | 8 | 55-31 | 40 | ||
4. | Neftyanik Tumen | 32 | 13 | 13 | 6 | 27-18 | 39 | ||
5. | Neftyanik Salavat | 32 | 15 | 8 | 9 | 37-26 | 38 | ||
6. | Kauchuk | 32 | 12 | 9 | 11 | 36-31 | 33 | ||
7. | Neftyanik Omsk | 32 | 10 | 13 | 9 | 40-38 | 33 | ||
8. | Uralets | 32 | 9 | 15 | 8 | 28-26 | 33 | ||
9. | Start Verkhnyaya Salda | 32 | 11 | 9 | 12 | 25-31 | 31 | ||
10. | Torpedo Miass | 32 | 10 | 10 | 12 | 22-30 | 30 |
Day 18 | |||||||||
Atlanta | | Lanús | 0:1 | ||||||
Banfield | | San Lorenzo de Almagro | 1:1 | ||||||
Boca Juniors | | Chacarita Juniors | 0:1 | ||||||
Rosario Central | | Gimnasia y Esgrima | 1:1 | ||||||
Estudiantes | | Newell's Old Boys | 1:0 | ||||||
Huracán | | Los Andes | 3:1 | ||||||
Platense | | River Plate | 1:1 | ||||||
Quilmes | | Argentinos Juniors | 3:1 | ||||||
Unión | | Racing Club | 0:1 | ||||||
Vélez Sársfield | | Deportivo Morón | 1:0 | ||||||
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |