30.08.1968 < | Football matches for 31.08.1968 | > 01.09.1968 |
FAR | | Flamengo | 1:2 (1:1) | ||||||
Casablanca | |||||||||
Racing Club | | Saint-Étienne | 1:0 (0:0) | ||||||
Casablanca |
Day 25 | |||||||||
Torpedo Moscow | | Torpedo Kutaisi | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Krylya Sovetov | | SKA | 1:0 | ||||||
Kuybyshev |
Dvina | | Khimik Dzerzhinsk | 1:0 | ||||||
Vitebsk City Stadium | |||||||||
Khimik Novomoskovsk | | Granitas | 0:0 | ||||||
Znamya | | Spartak Mogilyov | 0:1 | ||||||
Noginsk | |||||||||
Iskra Smolensk | | Kovrovets | 0:0 | ||||||
Smolensk | |||||||||
Dynamo Gorkiy | | Saturn Ramenskoye | 1:0 (0:0) | ||||||
Onezhets | | Znamya Truda Orekhovo-Zuyevo | 1:0 (0:0) | ||||||
Petrozavodsk | |||||||||
16:00 | Torpedo Pavlovo | | Neva | 4:1 (2:1) | |||||
Pavlovo |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Bryansk | 38 | 21 | 11 | 6 | 47-25 | 53 | ||
2. | Sever | 38 | 20 | 12 | 6 | 44-22 | 52 | ||
3. | Spartak Brest | 38 | 21 | 8 | 9 | 48-27 | 50 | ||
4. | Torpedo Podolsk | 38 | 18 | 14 | 6 | 42-25 | 50 | ||
5. | Traktor | 38 | 18 | 13 | 7 | 28-18 | 49 | ||
6. | Znamya Truda Orekhovo-Zuyevo | 38 | 18 | 11 | 9 | 53-30 | 47 | ||
7. | Dvina | 38 | 19 | 8 | 11 | 39-31 | 46 | ||
8. | Granitas | 38 | 12 | 16 | 10 | 31-24 | 40 | ||
9. | Khimik Dzerzhinsk | 38 | 14 | 11 | 13 | 30-29 | 39 | ||
10. | Spartak Mogilyov | 38 | 11 | 14 | 13 | 25-28 | 36 |
Mashinostroitel | | Avangard Serpuhov | 4:0 (3:0) | ||||||
Progress Kamensk-Shakhtinskiy | | Spartak Tambov | 1:0 | ||||||
Metallurg Cherepovets | | Dynamo Vologda | 2:0 (2:0) | ||||||
Cherepovets | |||||||||
17:00 | Spartak Kostroma | | Saturn Rybinsk | 1:1 (0:1) | |||||
Kostroma |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Saturn Rybinsk | 38 | 23 | 7 | 8 | 63-22 | 53 | ||
2. | Spartak Kostroma | 38 | 20 | 13 | 5 | 48-20 | 53 | ||
3. | Metallurg Cherepovets | 38 | 17 | 16 | 5 | 47-20 | 50 | ||
4. | Kolos | 38 | 18 | 14 | 6 | 53-28 | 50 | ||
5. | Mashinostroitel | 38 | 16 | 13 | 9 | 41-25 | 45 | ||
6. | Avangard Kolomna | 38 | 14 | 17 | 7 | 29-20 | 45 | ||
7. | Khimmashevets | 38 | 16 | 11 | 11 | 40-33 | 43 | ||
8. | Progress Kamensk-Shakhtinskiy | 38 | 14 | 13 | 11 | 51-43 | 41 | ||
9. | Spartak Tambov | 38 | 13 | 14 | 11 | 47-40 | 40 | ||
10. | Dynamo Vologda | 38 | 13 | 14 | 11 | 47-40 | 40 |
Tekstilshchik | | Torpedo Armavir | 1:0 | ||||||
Energiya Volzhskiy | | Urozhay Svetlograd | 1:1 (0:0) | ||||||
Volzhsky | |||||||||
Khimik Nevinnomysk | | Spartak Oryol | 3:1 | ||||||
Dashgyn | | Urozhay Labinsk | 2:0 (1:0) | ||||||
Urozhay Leningradskaya | | Spartak Belgorod | 0:2 (0:1) | ||||||
Araz | | Urozhay Maykop | 0:1 (0:1) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Urozhay Maykop | 40 | 28 | 5 | 7 | 63-21 | 61 | ||
2. | Spartak Belgorod | 40 | 23 | 10 | 7 | 69-23 | 56 | ||
3. | Trudovye Rezervy | 40 | 23 | 10 | 7 | 53-15 | 56 | ||
4. | Khimik Balakovo | 40 | 20 | 14 | 6 | 46-18 | 54 | ||
5. | Dila | 40 | 21 | 9 | 10 | 75-31 | 51 | ||
6. | Metallurg Rustavi | 40 | 20 | 9 | 11 | 54-32 | 49 | ||
7. | Trud Engels | 40 | 16 | 10 | 14 | 53-36 | 42 | ||
8. | Tekstilshchik | 40 | 15 | 12 | 13 | 32-41 | 42 | ||
9. | Energiya Volzhskiy | 40 | 15 | 11 | 14 | 43-33 | 41 | ||
10. | Spartak Oryol | 40 | 14 | 13 | 13 | 43-37 | 41 |
Narzan | | Nadikvari | 3:2 | ||||||
Spartak Tskhinvali | | Urozhay Groznyi | 1:1 | ||||||
18:00 | Tsement | | Urozhay Derbent | 0:0 | |||||
Novorossiysk |
18:30 | Khimik Berezniki | | Neftyanik Tumen | 0:1 | |||||
Berezniki |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kalininets | 38 | 22 | 12 | 4 | 69-26 | 56 | ||
2. | Khimik Salavat | 38 | 17 | 14 | 7 | 46-23 | 48 | ||
3. | Zauralets | 38 | 18 | 11 | 9 | 54-33 | 47 | ||
4. | Chaika | 38 | 18 | 10 | 10 | 59-40 | 46 | ||
5. | Dynamo Kirov | 38 | 16 | 13 | 9 | 51-36 | 45 | ||
6. | Metallurg Zlatoust | 38 | 16 | 11 | 11 | 45-31 | 43 | ||
7. | Kauchuk | 38 | 16 | 11 | 11 | 44-33 | 43 | ||
8. | Lokomotiv Orenburg | 38 | 14 | 13 | 11 | 27-41 | 41 | ||
9. | Neftyanik Tumen | 38 | 15 | 10 | 13 | 34-29 | 40 | ||
10. | Neftyanik Bugulma | 38 | 14 | 12 | 12 | 42-38 | 40 |
Verkhovyna | | Torpedo Lutsk | 3:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Avangard Ternopol | 42 | 28 | 10 | 4 | 85-24 | 66 | ||
2. | Bukovina | 42 | 25 | 10 | 7 | 66-26 | 60 | ||
3. | Dynamo | 42 | 21 | 12 | 9 | 59-19 | 54 | ||
4. | Shakhtyor Aleksandriya | 42 | 21 | 10 | 11 | 56-39 | 52 | ||
5. | Spartak Ivano-Frankovsk | 42 | 19 | 13 | 10 | 59-29 | 51 | ||
6. | Verkhovyna | 42 | 18 | 10 | 14 | 40-43 | 46 | ||
7. | Goryn | 42 | 14 | 17 | 11 | 35-25 | 45 | ||
8. | Stroyindustriya | 42 | 14 | 17 | 11 | 37-37 | 45 | ||
9. | Prometey | 42 | 15 | 14 | 13 | 48-39 | 44 | ||
10. | Shakhtyor Krasnograd | 42 | 14 | 16 | 12 | 33-30 | 44 |
Day 3 | |||||||||
Austria Salzburg | | LASK | 2:0 | ||||||
Salzburg | |||||||||
Wacker Wien | | Alpine | 4:1 | ||||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
Wacker Innsbruck | | Admira | 3:1 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
Austria Wien | | Austria Klagenfurt | 2:2 | ||||||
Wien | |||||||||
Eisenstadt | | Sturm | 0:1 | ||||||
Eisenstadt | |||||||||
GAK | | Rapid | 1:2 | ||||||
Graz GAK-Platz |
Day 7 | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Manchester United | 5:4 | ||||||
Sheffield | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Stoke City | 1:1 | ||||||
Wolverhampton | |||||||||
West Ham United | | West Bromwich Albion | 4:0 | ||||||
London | |||||||||
Sunderland | | Newcastle United | 1:1 | ||||||
Sunderland | |||||||||
Chelsea | | Tottenham Hotspur | 2:2 | ||||||
London | |||||||||
Everton | | Nottingham Forest | 2:1 | ||||||
Liverpool | |||||||||
Burnley | | Coventry City | 1:1 | ||||||
Burnley | |||||||||
Arsenal | | Queens Park Rangers | 2:1 | ||||||
London | |||||||||
Manchester City | | Ipswich Town | 1:1 | ||||||
Manchester | |||||||||
Leeds United | | Liverpool | 1:0 | ||||||
Leeds | |||||||||
Leicester City | | Southampton | 3:1 | ||||||
Leicester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leeds United | 42 | 27 | 13 | 2 | 66-26 | 67 | ||
2. | Liverpool | 42 | 25 | 11 | 6 | 63-24 | 61 | ||
3. | Everton | 42 | 21 | 15 | 6 | 77-36 | 57 | ||
4. | Arsenal | 42 | 22 | 12 | 8 | 56-27 | 56 | ||
5. | Chelsea | 42 | 20 | 10 | 12 | 73-53 | 50 | ||
6. | Tottenham Hotspur | 42 | 14 | 17 | 11 | 61-51 | 45 | ||
7. | Southampton | 42 | 16 | 13 | 13 | 57-48 | 45 | ||
8. | West Ham United | 42 | 13 | 18 | 11 | 66-50 | 44 | ||
9. | Newcastle United | 42 | 15 | 14 | 13 | 61-55 | 44 | ||
10. | West Bromwich Albion | 42 | 16 | 11 | 15 | 64-67 | 43 |
Aston Villa | | Blackpool | 0:1 | ||||||
Birmingham | |||||||||
Bolton Wanderers | | Sheffield United | 4:2 | ||||||
Bolton | |||||||||
Bristol City | | Blackburn Rovers | 1:0 | ||||||
Bristol | |||||||||
Carlisle United | | Huddersfield Town | 0:0 | ||||||
Carlisle | |||||||||
Crystal Palace | | Charlton Athletic | 3:3 | ||||||
London | |||||||||
Derby County | | Oxford United | 2:0 | ||||||
Derby | |||||||||
Hull City | | Middlesbrough | 3:0 | ||||||
Kingston upon Hull | |||||||||
Millwall | | Fulham | 2:0 | ||||||
London | |||||||||
Norwich City | | Bury | 2:2 | ||||||
Norwich | |||||||||
Portsmouth | | Cardiff City | 1:3 | ||||||
Portsmouth | |||||||||
Preston North End | | Birmingham City | 4:1 | ||||||
Preston |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Derby County | 42 | 26 | 11 | 5 | 65-32 | 63 | ||
2. | Crystal Palace | 42 | 22 | 12 | 8 | 70-47 | 56 | ||
3. | Charlton Athletic | 42 | 18 | 14 | 10 | 61-52 | 50 | ||
4. | Middlesbrough | 42 | 19 | 11 | 12 | 58-49 | 49 | ||
5. | Cardiff City | 42 | 20 | 7 | 15 | 67-54 | 47 | ||
6. | Huddersfield Town | 42 | 17 | 12 | 13 | 53-46 | 46 | ||
7. | Birmingham City | 42 | 18 | 8 | 16 | 73-59 | 44 | ||
8. | Blackpool | 42 | 14 | 15 | 13 | 51-41 | 43 | ||
9. | Sheffield United | 42 | 16 | 11 | 15 | 61-50 | 43 | ||
10. | Millwall | 42 | 17 | 9 | 16 | 57-49 | 43 |
Day 3 | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | Borussia Mönchengladbach | 4:0 (0:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15:30 | Duisburg | | Eintracht Frankfurt | 1:1 (1:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
15:30 | Bayern | | Hamburger SV | 5:1 (1:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Köln | | Hannover 96 | 1:0 (0:0) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Eintracht Braunschweig | | Hertha | 3:3 (0:1) | |||||
Braunschweig | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Schalke 04 | 1:1 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Kickers | | Alemannia | 1:1 (0:0) | |||||
Offenbach am Main |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Bayern | 34 | 18 | 10 | 6 | 61-31 | 46 | ||
2. | Alemannia | 34 | 16 | 6 | 12 | 57-51 | 38 | ||
3. | Borussia Mönchengladbach | 34 | 13 | 11 | 10 | 61-46 | 37 | ||
4. | Eintracht Braunschweig | 34 | 13 | 11 | 10 | 46-43 | 37 | ||
5. | Stuttgart | 34 | 14 | 8 | 12 | 60-54 | 36 | ||
6. | Hamburger SV | 34 | 13 | 10 | 11 | 55-55 | 36 | ||
7. | Schalke 04 | 34 | 14 | 7 | 13 | 45-40 | 35 | ||
8. | Eintracht Frankfurt | 34 | 13 | 8 | 13 | 46-43 | 34 | ||
9. | Werder | 34 | 14 | 6 | 14 | 59-59 | 34 | ||
10. | 1860 München | 34 | 15 | 4 | 15 | 44-59 | 34 |
Day 3 | |||||||||
Bayern | | Stuttgarter Kickers | 0:1 (0:0) | ||||||
Hof | |||||||||
Reutlingen 05 | | Mannheim | 4:0 (0:0) | ||||||
Reutlingen |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Lokomotive | | Hansa | 1:1 | |||||
15:00 | Vorwärts | | Sachsenring | 1:0 | |||||
15:00 | Union | | Stahl | 2:0 | |||||
15:00 | Carl Zeiss | | Rot-Weiß | 1:0 | |||||
15:00 | Chemie Halle-Leuna | | Karl-Marx-Stadt | 2:0 | |||||
15:00 | Wismut | | Chemie Leipzig | 1:0 | |||||
15:00 | Magdeburg | | Dynamo Berlin | 4:1 | |||||
Day 4 | |||||||||
Legia | | Śląsk | 1:0 (1:0) | ||||||
Polonia | | Górnik | 1:1 (0:0) | ||||||
Zagłębie Sosnowiec | | Stal | 2:0 (1:0) | ||||||
Ruch | | Wisła | 4:1 (2:1) | ||||||
Odra | | GKS | 3:2 (0:2) | ||||||
Zagłębie Walbrzych | | Szombierki | 1:0 (0:0) | ||||||
Pogoń | | ROW | 3:1 (1:0) | ||||||
Day 6 | |||||||||
Falkirk | | Hibernian | 0:2 | ||||||
Raith Rovers | | St. Johnstone | 2:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Airdrieonians | | Dundee | 0:3 | ||||||
Hearts | | Kilmarnock | 0:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Clyde | | Dunfermline Athletic | 3:0 | ||||||
Dundee United | | Aberdeen | 1:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Morton | | Rangers | 0:5 | ||||||
Partick Thistle | | Celtic | 1:6 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Ayr United | | Arbroath | 3:1 | ||||||
Cowdenbeath | | Stirling Albion | 3:6 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Berwick Rangers | | East Fife | 1:4 | ||||||
Clydebank | | Queen of the South | 1:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Hamilton Academical | | Montrose | 2:0 | ||||||
St. Mirren | | Motherwell | 2:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Forfar Athletic | | Albion Rovers | 2:2 | ||||||
Queen's Park | | Dumbarton | 1:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Alloa Athletic | | Stranraer | 0:1 | ||||||
Brechin City | | East Stirlingshire | 3:0 | ||||||
Baltimore Bays | | Toronto Falcons | 4:0 | ||||||
Baltimore |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Atlanta Chiefs | 31 | 18 | 6 | 7 | 50-32 | 126 | ||
2. | Washington Whips | 32 | 15 | 7 | 10 | 63-53 | 111 | ||
3. | New York Generals | 32 | 12 | 12 | 8 | 62-54 | 108 | ||
4. | Baltimore Bays | 32 | 13 | 3 | 16 | 42-43 | 87 | ||
5. | Boston Beacons | 32 | 9 | 6 | 17 | 51-69 | 72 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Cleveland Stokers | 32 | 14 | 11 | 7 | 62-44 | 117 | ||
2. | Chicago Mustangs | 32 | 13 | 9 | 10 | 68-68 | 105 | ||
3. | Toronto Falcons | 32 | 13 | 6 | 13 | 55-69 | 96 | ||
4. | Detroit Cougars | 31 | 6 | 4 | 21 | 48-65 | 48 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |