01.05.1968 < | Football matches for 2.05.1968 | > 03.05.1968 |
Day 1 | |||||||||
Estudiantes La Plata | | Palmeiras | 2:1 (0:1) | ||||||
La Plata |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Transvaal | | Scherpenheuvel | 3:1 | 1:1 | 4:2 | ||||
Paramaribo |
Day 6 | |||||||||
Zarya | | Torpedo Moscow | 1:0 (1:0) | ||||||
Lugansk | |||||||||
Shakhtyor | | Krylya Sovetov | 1:0 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Spartak | | SKA | 3:1 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Pakhtakor | | Dynamo Kiev | 0:2 (0:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Kairat | | Chernomorets | 2:0 (0:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Neftchi | | Ararat | 2:0 (1:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Zenit | | CSKA | 1:1 (0:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dynamo Kirovabad | 2:0 (2:0) | ||||||
Tbilisi |
Day 6 | |||||||||
Avtomobilist | | Karpaty | 1:1 | ||||||
Zhytomyr | |||||||||
Volga Kalinin | | Baltika | 3:1 | ||||||
Kalinin | |||||||||
Dynamo Tallin | | Khimik | 0:1 | ||||||
Tallinn | |||||||||
Moldova | | SKA Kiev | 0:0 | ||||||
Chişinău | |||||||||
SKA Odessa | | Spartak Gomel | 1:1 | ||||||
Odesa | |||||||||
13:00 | Lokomotiv Kaluga | | Neman | 1:1 (0:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
16:00 | Daugava | | Krivbass | 0:0 | |||||
Rīga | |||||||||
17:00 | Metallugr Tula | | Zhalgiris | 0:1 (0:1) | |||||
Tula | |||||||||
18:00 | SKA Lvov | | Selstroy | 0:1 (0:1) | |||||
Lviv |
Day 6 | |||||||||
Zvezda Ryazan | | Spartak Nalchik | 0:3 (0:0) | ||||||
Metallist | | Avangard | 2:0 (1:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Metallurg Zaporozhye | | Zvezda Kirovograd | 1:1 | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Tavriya | | Sudostroitel | 0:1 (0:1) | ||||||
Simferopol | |||||||||
Tekstilshchik | | Dynamo Stavropol | 3:2 | ||||||
Shinnik | | Kuban | 0:2 (0:1) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
SKChF | | Lokomotiv Kherson | 0:0 | ||||||
Sevastopol | |||||||||
16:00 | Metallurg Lipetsk | | Dnepr Dnepropetrovsk | 0:1 (0:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
18:00 | Sokol | | Metallurg Kuybyshev | 0:2 (0:1) | |||||
Saratov | |||||||||
19:00 | Rostselmash | | Dnepr Kremenchug | 1:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don |
Day 6 | |||||||||
Zenit | | Meshakhte | 1:1 | ||||||
Lokomotiv Chelyabinsk | | Traktor | 0:0 | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
Spartak Yoshkar-Ola | | Volga Gorkiy | 1:1 | ||||||
Stroitel Ufa | | Shirak | 0:0 | ||||||
Ufa | |||||||||
Uralmash | | Volgar | 2:1 | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
16:30 | Dynamo Makhachkala | | Terek | 0:0 | |||||
Makhachkala | |||||||||
18:00 | Zvezda Perm | | Dynamo Batumi | 2:0 | |||||
Perm | |||||||||
19:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Volga Ulyanovsk | 0:5 (0:3) | |||||
Magnitogorsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Uralmash | 40 | 24 | 10 | 6 | 57-19 | 58 | ||
2. | Spartak Ordzhonikidze | 40 | 19 | 12 | 9 | 53-29 | 50 | ||
3. | Dynamo Makhachkala | 40 | 17 | 16 | 7 | 30-18 | 50 | ||
4. | Volga Gorkiy | 40 | 18 | 12 | 10 | 54-28 | 48 | ||
5. | Rubin | 40 | 19 | 9 | 12 | 52-31 | 47 | ||
6. | Lokomotiv Chelyabinsk | 40 | 15 | 15 | 10 | 40-32 | 45 | ||
7. | Dynamo Batumi | 40 | 13 | 15 | 12 | 44-39 | 41 | ||
8. | Lokomotiv Tbilisi | 40 | 14 | 12 | 14 | 45-37 | 40 | ||
9. | Volgar | 40 | 13 | 14 | 13 | 46-45 | 40 | ||
10. | Zenit | 40 | 13 | 14 | 13 | 34-40 | 40 |
Day 5 | |||||||||
Aeroflot | | Energetik | 1:0 | ||||||
Irkutsk | |||||||||
Irtysh | | Alga | 1:0 | ||||||
Luch | | Politotdel | 0:0 | ||||||
Vladivostok | |||||||||
Rassvet | | Pamir | 1:0 | ||||||
Shakhtyor | | Vostok | 1:0 | ||||||
SKA Novosibirsk | | Metallurg Chimkent | 2:3 | ||||||
Novosibirsk | |||||||||
SKA Chita | | Zarafshan | 0:1 | ||||||
14:00 | Tomles | | Temp | 2:3 (1:2) | |||||
Tomsk | |||||||||
17:00 | SKA Khabarovsk | | Stroitel Ashkhabad | 2:0 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
18:00 | Selenga | | Neftyanik | 1:0 | |||||
Ulan-Ude |
Spartak Brest | | Znamya Truda Orekhovo-Zuyevo | 1:0 (0:0) | ||||||
Brest | |||||||||
Torpedo Podolsk | | Sever | 2:2 (1:0) | ||||||
Podolsk | |||||||||
Dvina | | Spartak Mogilyov | 0:0 | ||||||
Vitebsk City Stadium | |||||||||
Torpedo Pavlovo | | Khimik Dzerzhinsk | 0:0 | ||||||
Pavlovo | |||||||||
Khimik Novomoskovsk | | Saturn Ramenskoye | 1:0 (1:0) | ||||||
Novomoskovsk | |||||||||
Iskra Smolensk | | Zveinieks | 1:1 | ||||||
Smolensk | |||||||||
Dynamo Gorkiy | | Kovrovets | 1:1 (0:1) | ||||||
Bor | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Neva | 1:0 (0:0) | ||||||
Bryansk | |||||||||
Znamya | | Onezhets | 1:0 (1:0) | ||||||
Noginsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Bryansk | 38 | 21 | 11 | 6 | 47-25 | 53 | ||
2. | Sever | 38 | 20 | 12 | 6 | 44-22 | 52 | ||
3. | Spartak Brest | 38 | 21 | 8 | 9 | 48-27 | 50 | ||
4. | Torpedo Podolsk | 38 | 18 | 14 | 6 | 42-25 | 50 | ||
5. | Traktor | 38 | 18 | 13 | 7 | 28-18 | 49 | ||
6. | Znamya Truda Orekhovo-Zuyevo | 38 | 18 | 11 | 9 | 53-30 | 47 | ||
7. | Dvina | 38 | 19 | 8 | 11 | 39-31 | 46 | ||
8. | Granitas | 38 | 12 | 16 | 10 | 31-24 | 40 | ||
9. | Khimik Dzerzhinsk | 38 | 14 | 11 | 13 | 30-29 | 39 | ||
10. | Spartak Mogilyov | 38 | 11 | 14 | 13 | 25-28 | 36 |
Torpedo Lubertsy | | Kalitva | 1:0 (1:0) | ||||||
Lyubertsy | |||||||||
Avangard Serpuhov | | Spartak Tambov | 0:0 | ||||||
15:00 | Spartak Saransk | | Dynamo Vologda | 1:1 (0:0) | |||||
Saransk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Saturn Rybinsk | 38 | 23 | 7 | 8 | 63-22 | 53 | ||
2. | Spartak Kostroma | 38 | 20 | 13 | 5 | 48-20 | 53 | ||
3. | Metallurg Cherepovets | 38 | 17 | 16 | 5 | 47-20 | 50 | ||
4. | Kolos | 38 | 18 | 14 | 6 | 53-28 | 50 | ||
5. | Mashinostroitel | 38 | 16 | 13 | 9 | 41-25 | 45 | ||
6. | Avangard Kolomna | 38 | 14 | 17 | 7 | 29-20 | 45 | ||
7. | Khimmashevets | 38 | 16 | 11 | 11 | 40-33 | 43 | ||
8. | Progress Kamensk-Shakhtinskiy | 38 | 14 | 13 | 11 | 51-43 | 41 | ||
9. | Spartak Tambov | 38 | 13 | 14 | 11 | 47-40 | 40 | ||
10. | Dynamo Vologda | 38 | 13 | 14 | 11 | 47-40 | 40 |
Trud Engels | | Torpedo Armavir | 1:0 | ||||||
Urozhay Slavyansk-na-Kubani | | Urozhay Svetlograd | 1:1 (0:0) | ||||||
Slavyansk-na-Kubani | |||||||||
Khimik Nevinnomysk | | Uralan | 3:1 | ||||||
Urozhay Leningradskaya | | Urozhay Aleksandrovskaya | 1:1 (1:0) | ||||||
Khimik Balakovo | | Urozhay Labinsk | 0:0 | ||||||
Balakovo | |||||||||
18:00 | Energiya Volzhskiy | | Urozhay Maykop | 0:3 (0:3) | |||||
Volzhsky |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Urozhay Maykop | 40 | 28 | 5 | 7 | 63-21 | 61 | ||
2. | Spartak Belgorod | 40 | 23 | 10 | 7 | 69-23 | 56 | ||
3. | Trudovye Rezervy | 40 | 23 | 10 | 7 | 53-15 | 56 | ||
4. | Khimik Balakovo | 40 | 20 | 14 | 6 | 46-18 | 54 | ||
5. | Dila | 40 | 21 | 9 | 10 | 75-31 | 51 | ||
6. | Metallurg Rustavi | 40 | 20 | 9 | 11 | 54-32 | 49 | ||
7. | Trud Engels | 40 | 16 | 10 | 14 | 53-36 | 42 | ||
8. | Tekstilshchik | 40 | 15 | 12 | 13 | 32-41 | 42 | ||
9. | Energiya Volzhskiy | 40 | 15 | 11 | 14 | 43-33 | 41 | ||
10. | Spartak Oryol | 40 | 14 | 13 | 13 | 43-37 | 41 |
Tsement | | Guria | 3:0 | ||||||
Narzan | | Mertskhali | 0:0 | ||||||
Spartak Tskhinvali | | Sevan | 0:0 | ||||||
Lokomotiv Orenburg | | Kirovets | 0:1 (0:1) | ||||||
Orenburg | |||||||||
Neftyanik Bugulma | | Uralets | 1:0 | ||||||
Neftyanik Syzran | | Zauralets | 2:0 (0:0) | ||||||
Trud Tolyatti | | Neftyanik Tumen | 2:1 (0:0) | ||||||
Tolyatti | |||||||||
Neftyanik Oktyabrskiy | | Metallurg Zlatoust | 2:0 | ||||||
14:00 | Chaika | | Kalininets | 2:2 (1:1) | |||||
Zelenodolsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kalininets | 38 | 22 | 12 | 4 | 69-26 | 56 | ||
2. | Khimik Salavat | 38 | 17 | 14 | 7 | 46-23 | 48 | ||
3. | Zauralets | 38 | 18 | 11 | 9 | 54-33 | 47 | ||
4. | Chaika | 38 | 18 | 10 | 10 | 59-40 | 46 | ||
5. | Dynamo Kirov | 38 | 16 | 13 | 9 | 51-36 | 45 | ||
6. | Metallurg Zlatoust | 38 | 16 | 11 | 11 | 45-31 | 43 | ||
7. | Kauchuk | 38 | 16 | 11 | 11 | 44-33 | 43 | ||
8. | Lokomotiv Orenburg | 38 | 14 | 13 | 11 | 27-41 | 41 | ||
9. | Neftyanik Tumen | 38 | 15 | 10 | 13 | 34-29 | 40 | ||
10. | Neftyanik Bugulma | 38 | 14 | 12 | 12 | 42-38 | 40 |
Start | | Rybak | 0:1 (0:0) | ||||||
Progress Biysk | | Torpedo Rubtsovsk | 0:0 | ||||||
Biysk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shakhtyor Prokopievsk | 32 | 20 | 9 | 3 | 43-16 | 49 | ||
2. | Shakhtyor Kiselyovsk | 32 | 20 | 6 | 6 | 48-20 | 46 | ||
3. | Rybak | 32 | 18 | 10 | 4 | 47-22 | 46 | ||
4. | Start | 32 | 19 | 5 | 8 | 44-21 | 43 | ||
5. | Metallurg Novokuznetsk | 32 | 16 | 10 | 6 | 31-17 | 42 | ||
6. | Neftyanik Omsk | 32 | 15 | 8 | 9 | 39-21 | 38 | ||
7. | Granit | 32 | 13 | 9 | 10 | 30-21 | 35 | ||
8. | Pursey | 32 | 11 | 13 | 8 | 29-26 | 35 | ||
9. | Amur | 32 | 12 | 11 | 9 | 27-28 | 35 | ||
10. | Avangard Komsomolsk-na-Amure | 32 | 10 | 13 | 9 | 26-23 | 33 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Avangard Ternopol | 42 | 28 | 10 | 4 | 85-24 | 66 | ||
2. | Bukovina | 42 | 25 | 10 | 7 | 66-26 | 60 | ||
3. | Dynamo | 42 | 21 | 12 | 9 | 59-19 | 54 | ||
4. | Shakhtyor Aleksandriya | 42 | 21 | 10 | 11 | 56-39 | 52 | ||
5. | Spartak Ivano-Frankovsk | 42 | 19 | 13 | 10 | 59-29 | 51 | ||
6. | Verkhovyna | 42 | 18 | 10 | 14 | 40-43 | 46 | ||
7. | Goryn | 42 | 14 | 17 | 11 | 35-25 | 45 | ||
8. | Stroyindustriya | 42 | 14 | 17 | 11 | 37-37 | 45 | ||
9. | Prometey | 42 | 15 | 14 | 13 | 48-39 | 44 | ||
10. | Shakhtyor Krasnograd | 42 | 14 | 16 | 12 | 33-30 | 44 |
Yenbek | | ADK | 0:0 | ||||||
Energetik | | Leninogorets | 0:2 | ||||||
Uralets | | Dynamo | 1:2 | ||||||
Oral | |||||||||
Aktyubinets | | Aray | 1:0 (0:0) | ||||||
Aktyubinsk Aktubroentgen Stadium | |||||||||
Gornyak | | Tsementnik | 0:2 | ||||||
Stroitel | | Avangard | 0:0 | ||||||
Ugolshchik | | Metallurg Temirtau | 0:1 | ||||||
Fosforit | | Metallurg Yermak | 0:1 | ||||||
Avtomobilist Kzyl-Orda | | Traktor | 1:4 | ||||||
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |