11.08.1967 < | Football matches for 12.08.1967 | > 13.08.1967 |
Day 2 | |||||||||
South Vietnam | | Hong Kong | 5:0 | ||||||
Kuala Lumpur | |||||||||
Thailand | | India | 1:1 | ||||||
Kuala Lumpur |
Day 24 | |||||||||
Kuzbass | | Torpedo | 1:2 | ||||||
Kemerovo | |||||||||
Neftyanik | | Alga | 2:2 | ||||||
Fergana | |||||||||
Pamir | | Energetik | 2:1 | ||||||
Leninabad | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Stroitel Ufa | 4:0 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:00 | Luch | | SKA Khabarovsk | 1:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
18:00 | Stroitel Ashkhabad | | Politotdel | 1:1 | |||||
Ashkhabad | |||||||||
18:30 | Zvezda Perm | | Uralmash | 0:1 | |||||
Perm | |||||||||
18:30 | Temp | | SKA Novosibirsk | 2:0 (2:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
19:00 | Shakhtyor | | Vostok | 2:0 | |||||
Karagandy |
Khimik Dzerzhinsk | | Metallurg Cherepovets | 0:0 | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Sever | | Bolshevik | 0:2 | ||||||
Murmansk | |||||||||
Spartak Saransk | | Energiya Cheboksary | 1:0 | ||||||
Saransk | |||||||||
Torpedo Pavlovo | | Metallurg Lipetsk | 0:0 | ||||||
Volga | | Chaika | 1:0 (0:0) | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Traktor | | Onezhets | 0:0 | ||||||
Vladimir | |||||||||
Kovrovets | | Dynamo Vologda | 2:0 (2:0) | ||||||
Kovrov |
Spartak Kislovodsk | | Urozhay Krymsk | 4:0 | ||||||
Urozhay Maykop | | Mashinostroitel Pyatigorsk | 3:0 (1:0) | ||||||
Zenit | | Kalininets | 2:2 (1:1) | ||||||
Izhevsk | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Khimik Salavat | 0:0 | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Kauchuk | | Lokomotiv Orenburg | 1:0 | ||||||
Neftyanik Oktyabrskiy | | Metallurg Zlatoust | 0:1 | ||||||
Burovik | | Torpedo Miass | 1:0 | ||||||
18:00 | Zauralets | | Aktyubinets | 1:1 (0:1) | |||||
Kurgan | |||||||||
19:00 | Dynamo Kirov | | Uralets | 0:0 | |||||
Kirov |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Zenit | 36 | 21 | 12 | 3 | 57-22 | 54 | ||
2. | Spartak Yoshkar-Ola | 36 | 21 | 9 | 6 | 53-19 | 51 | ||
3. | Metallurg Magnitogorsk | 36 | 19 | 11 | 6 | 53-21 | 49 | ||
4. | Metallurg Zlatoust | 36 | 18 | 9 | 9 | 44-25 | 45 | ||
5. | Kalininets | 36 | 14 | 17 | 5 | 43-26 | 45 | ||
6. | Dynamo Kirov | 36 | 18 | 6 | 12 | 44-32 | 42 | ||
7. | Khimik Salavat | 36 | 12 | 17 | 7 | 40-33 | 41 | ||
8. | Neftyanik Bugulma | 36 | 15 | 10 | 11 | 46-37 | 40 | ||
9. | Neftyanik Tumen | 36 | 12 | 16 | 8 | 36-28 | 40 | ||
10. | Lokomotiv Orenburg | 36 | 10 | 15 | 11 | 32-36 | 35 |
Manchester United | | Tottenham Hotspur | 3:3 (2:2) | ||||||
Manchester |
Day 1 | |||||||||
Levski | | Minyor | 2:1 | ||||||
Trakia | | Lokomotiv Plovdiv | 1:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Arminia Hannover | | Barmbek-Uhlenhorst | 3:1 (2:0) | ||||||
Hannover | |||||||||
Bremerhaven 93 | | Haste 01 | 3:2 (2:0) | ||||||
Bremerhaven | |||||||||
Phönix | | Lübeck | 1:1 (0:0) | ||||||
Osnabrück | | Itzehoe | 2:1 (0:0) | ||||||
Osnabrück | |||||||||
Holstein | | Bergedorf | 1:0 (1:0) | ||||||
Kiel | |||||||||
Oldenburg | | Sankt Pauli | 2:2 (2:2) | ||||||
Oldenburg | |||||||||
Concordia | | Göttingen 05 | 2:3 (1:2) | ||||||
Altona 93 | | Wolfsburg | 1:5 (0:0) | ||||||
Hamburg |
Day 1 | |||||||||
Bayer 04 | | Viktoria | 2:1 (1:1) | ||||||
Leverkusen | |||||||||
Rot-Weiß Essen | | Lüner SV | 1:2 (0:1) | ||||||
Essen | |||||||||
Rot-Weiß Oberhausen | | Arminia Bielefeld | 2:2 (1:1) | ||||||
Oberhausen | |||||||||
Marl-Hüls | | Wuppertaler SV | 2:0 (1:0) | ||||||
Marl | |||||||||
Neuss | | Fortuna Düsseldorf | 5:4 (1:3) | ||||||
Preußen | | Bottrop | 3:0 (2:0) | ||||||
Münster | |||||||||
Eintracht Gelsenkirchen | | Schwarz-Weiß | 2:1 (0:0) | ||||||
Fortuna Köln | | Hamborn 07 | 1:1 (1:0) | ||||||
Westfalia | | Bochum | 0:3 (0:1) | ||||||
Herne |
Day 1 | |||||||||
Alsenborn | | Saar 05 | 0:2 (0:2) | ||||||
Enkenbach-Alsenborn | |||||||||
Mainz 05 | | Südwest | 2:1 (1:0) | ||||||
Mainz | |||||||||
Saarbrücken | | Neuendorf | 1:0 (0:0) | ||||||
Saarbrücken | |||||||||
Eintracht | | Pirmasens | 1:1 (1:0) | ||||||
Trier | |||||||||
Homburg | | Friedrichsthal | 0:4 (0:2) | ||||||
Homburg | |||||||||
Frankenthal | | Weisenau-Mainz | 2:2 (1:0) | ||||||
Ludwigshafener SC | | Röchling | 2:2 (0:1) | ||||||
Mülheim | | Wormatia | 0:2 (0:1) | ||||||
Day 1 | |||||||||
Bayern | | Schwaben | 4:1 (1:0) | ||||||
Hof | |||||||||
Kickers Offenbach | | Reutlingen 05 | 0:0 | ||||||
Offenbach am Main | |||||||||
Stuttgarter Kickers | | Villingen | 2:2 (0:2) | ||||||
Stuttgart | |||||||||
Schweinfurt 05 | | Wiesbaden | 1:1 (1:1) | ||||||
Schweinfurt | |||||||||
Mannheim | | Freiburger FC | 4:0 (2:0) | ||||||
Mannheim | |||||||||
Fürth | | Opel | 1:1 (0:0) | ||||||
Fürth | |||||||||
Hessen | | Regensburg | 6:2 (3:1) | ||||||
Kassel | |||||||||
Darmstadt 98 | | Waldhof | 4:0 (2:0) | ||||||
Darmstadt | |||||||||
Backnang | | FSV Frankfurt | 1:1 (1:0) | ||||||
Day 1 | |||||||||
15:00 | Union | | Chemie Leipzig | 0:0 | |||||
15:00 | Dynamo Dresden | | Magdeburg | 1:1 | |||||
15:00 | Wismut | | Chemie Halle-Leuna | 1:4 | |||||
15:00 | Rot-Weiß | | Carl Zeiss | 2:1 | |||||
15:00 | Lokomotive Stendal | | Hansa | 2:3 | |||||
15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Motor | 5:2 | |||||
15:00 | Lokomotive Leipzig | | Vorwärts | 1:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
Kilmarnock | | Dunfermline Athletic | 2:2 | ||||||
Partick Thistle | | Airdrieonians | 0:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kilmarnock | 6 | 3 | 2 | 1 | 11-5 | 8 | ||
2. | Dunfermline Athletic | 6 | 2 | 2 | 2 | 11-12 | 6 | ||
3. | Airdrieonians | 6 | 2 | 1 | 3 | 7-8 | 5 | ||
4. | Partick Thistle | 6 | 2 | 1 | 3 | 6-10 | 5 |
Day 1 | |||||||||
Aberdeen | | Rangers | 1:1 | ||||||
Celtic | | Dundee United | 1:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Dundee | | Hibernian | 0:0 | ||||||
Motherwell | | Clyde | 2:2 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Falkirk | | Stirling Albion | 0:2 | ||||||
Hearts | | St. Johnstone | 1:2 | ||||||
Day 1 | |||||||||
St. Mirren | | Berwick Rangers | 2:2 | ||||||
Stranraer | | Ayr United | 1:4 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Cowdenbeath | | Queen's Park | 0:2 | ||||||
Montrose | | Hamilton Academical | 2:3 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Queen of the South | | Morton | 0:4 | ||||||
Raith Rovers | | Dumbarton | 2:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Albion Rovers | | East Fife | 2:4 | ||||||
Alloa Athletic | | Arbroath | 1:2 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Clydebank | | Brechin City | 2:0 | ||||||
Forfar Athletic | | East Stirlingshire | 4:0 | ||||||
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |