09.06.1966 < | Football matches for 10.06.1966 | > 11.06.1966 |
Day 12 | |||||||||
Dynamo Kirovabad | | Kuban | 0:1 | ||||||
Kirovabad | |||||||||
Lokomotiv Tbilisi | | Terek | 2:2 | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Dynamo Batumi | | Shirak | 2:0 | ||||||
Batumi | |||||||||
Daugava | | Zhalgiris | 4:1 | ||||||
Rīga | |||||||||
Traktor | | Tekstilshchik | 2:3 (1:1) | ||||||
Volgograd | |||||||||
Spartak Gomel | | Baltika | 1:0 (0:0) | ||||||
Gomel | |||||||||
Rubin | | Dynamo Tallin | 0:0 | ||||||
Kazan | |||||||||
18:00 | Dynamo Stavropol | | Spartak Nalchik | 2:1 (0:1) | |||||
Stavropol |
Lokomotiv Kaluga | | Iskra | 3:0 | ||||||
Znamya Truda | | Zveinieks | 3:0 | ||||||
Khimik Novomoskovsk | | Dynamo Bryansk | 1:1 | ||||||
Avangard Kolomna | | Dvina | 1:0 | ||||||
Spartak Brest | | Zvezda | 1:1 (0:0) | ||||||
Brest | |||||||||
Spartak Ryazan | | Spartak Mogilyov | 0:2 (0:1) | ||||||
18:00 | Metallurg Tula | | Spartak Oryol | 1:0 (0:0) | |||||
Tula | |||||||||
19:00 | Neman | | Znamya | 2:1 (2:0) | |||||
Grodno |
Volga | | Sever | 2:2 | ||||||
Metallurg Cherepovets | | Kovrovets | 1:0 | ||||||
Cherepovets | |||||||||
Spartak Saransk | | Onezhets | 3:0 (3:0) | ||||||
Saransk | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Metallurg Lipetsk | 1:1 (0:0) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Velozavodets | | Avtomobilist | 0:1 | ||||||
Khimik Klin | | Torpedo Lyubertsy | 1:1 (0:1) | ||||||
Dynamo Vologda | | Traktor | 0:0 | ||||||
Vologda | |||||||||
19:00 | Saturn | | Tekmash | 1:1 (1:0) | |||||
Rybinsk |
Torpedo Taganrog | | Tyazhmash | 2:1 (0:0) | ||||||
Polad | | Energiya Volzhskiy | 2:1 (1:0) | ||||||
Lokomotiv Baku | | Khimik Balakovo | 2:0 | ||||||
Torpedo Armavir | | Trud Tolyatti | 1:0 | ||||||
Kalitva | | Spartak Tambov | 1:1 | ||||||
Shakhtyor Shakhty | | Trud Kursk | 3:2 | ||||||
Energiya Novocherkassk | | Metallurg Kuybyshev | 1:2 | ||||||
Novocherkassk NEVZ Stadium |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Kuybyshev | 34 | 18 | 11 | 5 | 66-31 | 47 | ||
2. | Torpedo Taganrog | 34 | 18 | 10 | 6 | 41-19 | 46 | ||
3. | Polad | 34 | 15 | 12 | 7 | 37-26 | 42 | ||
4. | Volgar | 34 | 16 | 7 | 11 | 45-33 | 39 | ||
5. | Energiya Volzhskiy | 34 | 14 | 11 | 9 | 41-30 | 39 | ||
6. | Lokomotiv Baku | 34 | 14 | 8 | 12 | 32-32 | 36 | ||
7. | Trud Kursk | 34 | 13 | 9 | 12 | 50-43 | 35 | ||
8. | Torpedo Armavir | 34 | 12 | 11 | 11 | 33-30 | 35 | ||
9. | Progress Kamensk | 34 | 14 | 6 | 14 | 44-34 | 34 | ||
10. | Tyazhmash | 34 | 12 | 10 | 12 | 42-43 | 34 |
Metallurg Magnitogorsk | | Zenit | 2:1 (2:1) | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Neftyanik Bugulma | | Strela | 0:0 | ||||||
Metallurg Zlatoust | | Dynamo Kirov | 1:0 (0:0) | ||||||
Khimik Salavat | | Trud Kurgan | 0:1 | ||||||
Chaika | | Uralets | 1:0 | ||||||
Torpedo Miass | | Spartak Yoshkar-Ola | 1:1 | ||||||
Energiya Cheboksary | | Khimik Berezniki | 0:0 | ||||||
Cheboksary |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Strela | 32 | 17 | 9 | 6 | 40-16 | 43 | ||
2. | Spartak Yoshkar-Ola | 32 | 17 | 7 | 8 | 46-25 | 41 | ||
3. | Metallurg Magnitogorsk | 32 | 16 | 7 | 9 | 40-28 | 39 | ||
4. | Neftyanik Bugulma | 32 | 15 | 7 | 10 | 35-35 | 37 | ||
5. | Neftyanik Tumen | 32 | 12 | 11 | 9 | 36-25 | 35 | ||
6. | Metallurg Zlatoust | 32 | 12 | 11 | 9 | 33-24 | 35 | ||
7. | Zenit | 32 | 11 | 12 | 9 | 40-36 | 34 | ||
8. | Khimik Salavat | 32 | 13 | 7 | 12 | 33-23 | 33 | ||
9. | Lokomotiv Orenburg | 32 | 12 | 9 | 11 | 33-30 | 33 | ||
10. | Uralets | 32 | 11 | 9 | 12 | 49-36 | 31 |
Day 38 | |||||||||
Red Star | | Sedan | 3:3 (2:2) | ||||||
Beauvais | |||||||||
Valenciennes | | Angers | 4:1 (0:0) | ||||||
Valenciennes | |||||||||
Sochaux-Montbéliard | | Rouen | 4:0 (1:0) | ||||||
Montbéliard |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |