04.06.1966 < | Football matches for 5.06.1966 | > 06.06.1966 |
Neman | | Zvezda | 0:0 | ||||||
Znamya Truda | | Spartak Mogilyov | 4:1 (0:1) | ||||||
Granitas | | Znamya | 1:0 | ||||||
Klaipėda | |||||||||
Khimik Novomoskovsk | | Iskra | 0:0 | ||||||
Avangard Kolomna | | Zveinieks | 1:1 | ||||||
Spartak Ryazan | | Dvina | 0:1 | ||||||
16:00 | Lokomotiv Kaluga | | Spartak Oryol | 1:1 | |||||
Kaluga | |||||||||
16:00 | Metallurg Tula | | Dynamo Bryansk | 2:0 | |||||
Tula |
Traktor | | Metallurg Cherepovets | 0:0 | ||||||
Volga | | Avtomobilist | 2:1 | ||||||
Torpedo Pavlovo | | Metallurg Lipetsk | 1:0 | ||||||
Kovrovets | | Saturn | 1:3 (1:1) | ||||||
Kovrov | |||||||||
Spartak Saransk | | Sever | 1:2 (1:1) | ||||||
Saransk Spartak Stadium | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Torpedo Lyubertsy | 2:3 (1:1) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Velozavodets | | Onezhets | 0:0 | ||||||
Khimik Klin | | Torpedo Podolsk | 1:2 | ||||||
Klin | |||||||||
Tekmash | | Dynamo Vologda | 5:0 | ||||||
Kostroma |
Torpedo Taganrog | | Metallurg Kuybyshev | 0:0 | ||||||
Taganrog | |||||||||
Lokomotiv Baku | | Energiya Volzhskiy | 0:0 | ||||||
Torpedo Armavir | | Tyazhmash | 2:1 | ||||||
Energiya Novocherkassk | | Trud Tolyatti | 0:5 | ||||||
Tekstilshchik Mingechaur | | Khimik Balakovo | 1:1 | ||||||
16:00 | Progress Kamensk | | Spartak Tambov | 1:0 | |||||
Kamensk-Shakhtinsky |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Kuybyshev | 34 | 18 | 11 | 5 | 66-31 | 47 | ||
2. | Torpedo Taganrog | 34 | 18 | 10 | 6 | 41-19 | 46 | ||
3. | Polad | 34 | 15 | 12 | 7 | 37-26 | 42 | ||
4. | Volgar | 34 | 16 | 7 | 11 | 45-33 | 39 | ||
5. | Energiya Volzhskiy | 34 | 14 | 11 | 9 | 41-30 | 39 | ||
6. | Lokomotiv Baku | 34 | 14 | 8 | 12 | 32-32 | 36 | ||
7. | Trud Kursk | 34 | 13 | 9 | 12 | 50-43 | 35 | ||
8. | Torpedo Armavir | 34 | 12 | 11 | 11 | 33-30 | 35 | ||
9. | Progress Kamensk | 34 | 14 | 6 | 14 | 44-34 | 34 | ||
10. | Tyazhmash | 34 | 12 | 10 | 12 | 42-43 | 34 |
Neftyanik Bugulma | | Khimik Berezniki | 2:1 | ||||||
Metallurg Zlatoust | | Zenit | 1:1 (0:1) | ||||||
Lokomotiv Orenburg | | Trud Kurgan | 2:1 | ||||||
Orenburg | |||||||||
Chaika | | Strela | 1:0 | ||||||
Torpedo Miass | | Dynamo Kirov | 0:1 (0:0) | ||||||
Miass |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Strela | 32 | 17 | 9 | 6 | 40-16 | 43 | ||
2. | Spartak Yoshkar-Ola | 32 | 17 | 7 | 8 | 46-25 | 41 | ||
3. | Metallurg Magnitogorsk | 32 | 16 | 7 | 9 | 40-28 | 39 | ||
4. | Neftyanik Bugulma | 32 | 15 | 7 | 10 | 35-35 | 37 | ||
5. | Neftyanik Tumen | 32 | 12 | 11 | 9 | 36-25 | 35 | ||
6. | Metallurg Zlatoust | 32 | 12 | 11 | 9 | 33-24 | 35 | ||
7. | Zenit | 32 | 11 | 12 | 9 | 40-36 | 34 | ||
8. | Khimik Salavat | 32 | 13 | 7 | 12 | 33-23 | 33 | ||
9. | Lokomotiv Orenburg | 32 | 12 | 9 | 11 | 33-30 | 33 | ||
10. | Uralets | 32 | 11 | 9 | 12 | 49-36 | 31 |
Lokomotiv Krasnoyarsk | | Rybak | 2:0 | ||||||
Angara | | Avangard Komsomolsk-na-Amure | 0:0 | ||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Amur | 4:2 (2:1) | ||||||
Progress Biysk | | Metallurg Novokuznetsk | 0:1 (0:1) | ||||||
Biysk | |||||||||
Shakhtyor Kiselyovsk | | Zabaikalets | 0:2 | ||||||
Kiselyovsk | |||||||||
18:30 | Irtysh | | Selenga | 0:4 (0:4) | |||||
Pavlodar |
Metallurg Temirtau | | Dynamo | 0:1 (0:1) | ||||||
Day 25 | |||||||||
Austria Klagenfurt | | Wiener Neustadt | 2:1 | ||||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
Admira | | Simmering | 4:0 | ||||||
Wien Jedlesee II |
Day 28 | |||||||||
Beroe | | Spartak Plovdiv | 0:0 | ||||||
Marek | | Levski | 2:2 | ||||||
Spartak Varna | | Botev Vratsa | 1:0 | ||||||
Spartak Sofia | | Cherno More | 1:0 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Lyn | | Odd | 4:3 | ||||||
Skeid | | Fredrikstad | 0:1 | ||||||
Sarpsborg | | Steinkjer | 1:1 | ||||||
Lisleby | | Frigg | 1:0 | ||||||
Hødd | | Vålerengen | 1:3 | ||||||
Day 14 | |||||||||
Argentinos Juniors | | Newell's Old Boys | 1:1 | ||||||
Colón | | San Lorenzo de Almagro | 0:0 | ||||||
Estudiantes | | Banfield | 2:0 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Vélez Sársfield | 0:0 | ||||||
Huracán | | Quilmes | 1:0 | ||||||
Independiente | | Boca Juniors | 0:1 | ||||||
Lanús | | Racing Club | 1:2 | ||||||
Platense | | Gimnasia y Esgrima | 1:1 | ||||||
River Plate | | Chacarita Juniors | 4:0 | ||||||
Rosario Central | | Atlanta | 1:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Racing Club | 38 | 24 | 13 | 1 | 70-24 | 61 | ||
2. | River Plate | 38 | 22 | 12 | 4 | 66-26 | 56 | ||
3. | Boca Juniors | 38 | 17 | 14 | 7 | 51-32 | 48 | ||
4. | San Lorenzo de Almagro | 38 | 17 | 12 | 9 | 48-34 | 46 | ||
5. | Vélez Sársfield | 38 | 15 | 16 | 7 | 49-38 | 46 | ||
6. | Independiente | 38 | 14 | 16 | 8 | 54-34 | 44 | ||
7. | Estudiantes | 38 | 12 | 17 | 9 | 44-37 | 41 | ||
8. | Gimnasia y Esgrima | 38 | 13 | 13 | 12 | 49-41 | 39 | ||
9. | Argentinos Juniors | 38 | 14 | 11 | 13 | 40-44 | 39 | ||
10. | Atlanta | 38 | 10 | 18 | 10 | 45-39 | 38 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |