28.08.1965 < | Football matches for 29.08.1965 | > 30.08.1965 |
Day 1 | |||||||||
20:15 | Keflavík | | Ferencváros | 1:4 (0:3) | |||||
Reykjavík |
Atlético Madrid | | Partizan | 5:0 (2:0) | ||||||
Casablanca |
MAS Fès | | Anderlecht | 0:3 | ||||||
Casablanca |
Day 21 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Torpedo Moscow | 3:1 (3:0) | ||||||
Moscow |
Baltika | | Tekmash | 0:1 (0:0) | ||||||
Kaliningrad | |||||||||
Lokomotiv Kaluga | | Serp i Molot | 1:1 (1:1) | ||||||
Kaluga | |||||||||
Granitas | | Saturn | 1:1 (0:0) | ||||||
Klaipėda | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Zvezda Serpukhov | 1:1 (1:0) | ||||||
Bryansk | |||||||||
Khimik Novomoskovsk | | Sever | 2:0 (0:0) | ||||||
Novomoskovsk | |||||||||
Avangard Kolomna | | Avtomobilist | 4:1 (1:1) | ||||||
Kolomna | |||||||||
Zveinieks | | Metallurg Cherepovets | 0:0 | ||||||
Liepāja | |||||||||
Khimik Klin | | Onezhets | 0:0 | ||||||
Klin | |||||||||
17:00 | Iskra | | Metallurg Tula | 0:4 (0:2) | |||||
Smolensk |
Znamya Truda | | Znamya | 0:2 (0:2) | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Traktor | | Spartak Ryazan | 1:1 (1:1) | ||||||
Vladimir |
Shakhtyor Shakhty | | Torpedo Armavir | 2:2 | ||||||
Shakhty | |||||||||
Energiya Novocherkassk | | Torpedo Taganrog | 1:1 (1:0) | ||||||
Novocherkassk NEVZ Stadium |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sokol | 38 | 24 | 12 | 2 | 63-25 | 60 | ||
2. | Torpedo Armavir | 38 | 17 | 13 | 8 | 47-39 | 47 | ||
3. | Volgar | 38 | 18 | 8 | 12 | 70-50 | 44 | ||
4. | Torpedo Lipetsk | 38 | 14 | 16 | 8 | 34-28 | 44 | ||
5. | Trudovye Rezervy Kursk | 38 | 15 | 13 | 10 | 48-36 | 43 | ||
6. | Volga | 38 | 16 | 11 | 11 | 45-40 | 43 | ||
7. | Spartak Belgorod | 38 | 14 | 14 | 10 | 41-34 | 42 | ||
8. | Spartak Oryol | 38 | 15 | 10 | 13 | 42-34 | 40 | ||
9. | Torpedo Taganrog | 38 | 13 | 13 | 12 | 45-30 | 39 | ||
10. | Metallurg Kuybyshev | 38 | 15 | 8 | 15 | 42-45 | 38 |
Dnepr | | Luchaferul | 1:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Botev Burgas | | Dunav | 3:0 | ||||||
Botev Vratsa | | Spartak Pleven | 2:0 | ||||||
Botev Plovdiv | | Lokomotiv Plovdiv | 0:3 | ||||||
Levski | | Beroe | 3:3 | ||||||
Slavia | | Lokomotiv Sofia | 1:0 | ||||||
Spartak Varna | | Cherno More | 1:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Sankt Pauli | | Wolfsburg | 5:1 (2:0) | ||||||
Hamburg | |||||||||
Göttingen 05 | | Bremerhaven 93 | 0:3 (0:3) | ||||||
Göttingen | |||||||||
Holstein | | Friedrichsort | 3:0 (1:0) | ||||||
Kiel | |||||||||
Lübeck | | Itzehoe | 1:0 (1:0) | ||||||
Lübeck | |||||||||
Arminia Hannover | | Bremer SV | 6:1 (2:0) | ||||||
Hannover | |||||||||
Bergedorf | | Osnabrück | 0:1 (0:0) | ||||||
Hamburg | |||||||||
Oldenburg | | Hildesheim | 8:2 (3:2) | ||||||
Oldenburg |
Day 3 | |||||||||
Rot-Weiß Essen | | Viktoria Koeln | 4:2 (2:1) | ||||||
Essen | |||||||||
Alemannia | | Rot-Weiß Oberhausen | 1:1 (0:0) | ||||||
Aachen | |||||||||
Wuppertaler SV | | Bochum | 1:0 (0:0) | ||||||
Wuppertal | |||||||||
Preußen | | Schwarz-Weiß | 3:0 (2:0) | ||||||
Münster | |||||||||
Arminia Bielefeld | | Hamborn 07 | 0:0 | ||||||
Bielefeld | |||||||||
Bayer 04 | | Horst-Emscher | 1:2 (0:1) | ||||||
Leverkusen | |||||||||
Westfalia | | Fortuna | 2:3 (1:1) | ||||||
Herne | |||||||||
Eintracht Gelsenkirchen | | Eintracht Duisburg | 1:1 (0:1) | ||||||
Bottrop | | Marl-Hüls | 2:3 (1:2) | ||||||
Bottrop |
Day 3 | |||||||||
Pirmasens | | Ludwigshafener SC | 3:0 (2:0) | ||||||
Pirmasens | |||||||||
Saarbrücken | | Oppau | 11:0 (9:0) | ||||||
Saarbrücken | |||||||||
Mainz 05 | | Saar 05 | 1:4 (0:2) | ||||||
Mainz | |||||||||
Alsenborn | | Eintracht Trier | 2:1 (0:1) | ||||||
Enkenbach-Alsenborn | |||||||||
Südwest | | Phönix | 2:1 (2:1) | ||||||
Zweibrücken | | Frankenthal | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 3 | |||||||||
Kickers Offenbach | | Opel | 2:1 (0:1) | ||||||
Offenbach am Main | |||||||||
Waldhof | | Schweinfurt 05 | 1:1 (1:1) | ||||||
Mannheim | |||||||||
Fürth | | Mannheim | 3:2 (1:2) | ||||||
Fürth | |||||||||
Hessen | | Reutlingen 05 | 0:0 | ||||||
Kassel | |||||||||
Darmstadt 98 | | Pforzheim | 1:2 (0:1) | ||||||
Darmstadt | |||||||||
Freiburger FC | | FSV Frankfurt | 3:1 (0:0) | ||||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
VfR Pforzheim | | Weiden | 2:3 (1:1) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Angers | | Stade Français | 0:0 | ||||||
Angers |
Day 1 | |||||||||
Campinense (Campina Grande) | | Vitória (Salvador) | 1:2 | ||||||
Campina Grande |
Day 1 | |||||||||
Remo (Belém) | | Náutico (Recife) | 3:0 | ||||||
Belém |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
18:00 | |
19:00 | |
20:30 | |
19:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
22:00 | |
18:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:15 | |
18:00 | |
18:15 | |
20:30 | |
20:30 | |
17:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
14:30 | |
18:00 | |
18:30 | |
19:00 | |
19:30 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
19:45 | |
20:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
Local time | |
1:1* | |
1:1* | |
2:1* | |
0:1* | |
2:0* | |
2:3 | |
1:2 | |
3:4 | |
2:1 | |
1:3 | |
1:2 | |
5:2 | |
1:3 | |
0:2 | |
1:2 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |