11.08.1964 < | Football matches for 12.08.1964 | > 13.08.1964 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Independiente Avellaneda | | Nacional Montevideo | 1:0 (1:0) | 0:0 | 1:0 | ||||
Avellaneda |
Day 23 | |||||||||
Pakhtakor | | Zarya | 2:0 (2:0) | ||||||
Toshkent | |||||||||
Stroitel | | Avangard | 1:0 (0:0) | ||||||
Samarqand | |||||||||
Zhalgiris | | Dynamo Leningrad | 1:1 | ||||||
Volga | | Kuban | 0:0 | ||||||
Kalinin | |||||||||
18:00 | Daugava | | SKA Novosibirsk | 1:0 | |||||
Rīga | |||||||||
19:30 | Chernomorets | | Energetik | 2:0 (0:0) | |||||
Odesa |
Day 23 | |||||||||
Uralmash | | Dynamo Tallin | 2:1 | ||||||
Alga | | Lokomotiv Moscow | 1:1 | ||||||
Karpaty | | Traktor | 1:0 | ||||||
Metallurg | | SKA Odessa | 1:2 | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
18:00 | Shakhtyor | | Dnepr | 3:1 (1:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
18:00 | Spartak | | Trud | 0:1 | |||||
Gomel |
Tekstilshchik | | Saturn | 2:1 | ||||||
Granitas | | Tekmash | 2:2 | ||||||
Avangard Kolomna | | Spartak Leningrad | 1:0 | ||||||
Kolomna | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Metallurg Cherepovets | 0:0 | ||||||
Bryansk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Zvezda Serpukhov | 32 | 22 | 9 | 1 | 73-16 | 53 | ||
2. | Tekstilshchik | 32 | 19 | 7 | 6 | 52-21 | 45 | ||
3. | Granitas | 32 | 15 | 12 | 5 | 31-21 | 42 | ||
4. | Avangard Kolomna | 32 | 14 | 10 | 8 | 27-26 | 38 | ||
5. | Khimik Novomoskovsk | 32 | 16 | 5 | 11 | 43-27 | 37 | ||
6. | Tekmash | 32 | 12 | 13 | 7 | 47-37 | 37 | ||
7. | Metallurg Cherepovets | 32 | 13 | 10 | 9 | 37-32 | 36 | ||
8. | Dynamo Bryansk | 32 | 12 | 10 | 10 | 34-31 | 34 | ||
9. | Baltika | 32 | 13 | 8 | 11 | 36-39 | 34 | ||
10. | Khimik Klin | 32 | 8 | 13 | 11 | 34-38 | 29 |
Znamya Truda | | Torpedo Pavlovo | 3:1 (1:0) | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Spartak Ryazan | | Zvezda Perm | 5:1 (2:0) | ||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Progress Zelenodolsk | 4:1 (3:0) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Spartak Yoshkar-Ola | | Iskra | 0:1 | ||||||
Volga | | Khimik Berezniki | 6:0 (1:0) | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Traktor | | Spartak Saransk | 0:0 | ||||||
Vladimir |
Sokol | | Spartak Oryol | 1:1 | ||||||
Torpedo Taganrog | | Shakhtyor Shakhty | 2:0 (2:0) | ||||||
Taganrog | |||||||||
Spartak Tambov | | Rostselmash | 1:0 | ||||||
Trud Penza | | Energiya | 3:1 | ||||||
Metallurg Kuybyshev | | Trudovye Rezervy Kursk | 1:4 (1:2) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Neftyanik Syzran | | Volgar | 1:1 | ||||||
Dynamo Kirovabad | | Dynamo Stavropol | 4:0 | ||||||
Metallurg Rustavi | | Spartak Nalchik | 3:2 (2:1) | ||||||
Rustavi | |||||||||
17:30 | Urozhay | | Terek | 0:0 | |||||
Maykop |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Batumi | 34 | 16 | 13 | 5 | 33-14 | 45 | ||
2. | Terek | 34 | 15 | 14 | 5 | 41-21 | 44 | ||
3. | Dynamo Kirovabad | 34 | 17 | 6 | 11 | 54-34 | 40 | ||
4. | Spartak Ordzhonikidze | 34 | 16 | 7 | 11 | 53-35 | 39 | ||
5. | Metallurg Rustavi | 34 | 13 | 13 | 8 | 40-41 | 39 | ||
6. | Spartak Nalchik | 34 | 14 | 9 | 11 | 43-40 | 37 | ||
7. | Dynamo Stavropol | 34 | 13 | 11 | 10 | 31-32 | 37 | ||
8. | Lori | 34 | 12 | 11 | 11 | 38-33 | 35 | ||
9. | Dynamo Sukhumi | 34 | 11 | 11 | 12 | 35-39 | 33 | ||
10. | Tsement | 34 | 10 | 13 | 11 | 38-43 | 33 |
Day 12 | |||||||||
Viking | | Vålerengen | 1:0 | ||||||
Lyn | | Fredrikstad | 1:2 | ||||||
Sarpsborg | | Frigg | 1:0 | ||||||
Raufoss | | Sandefjord | 3:0 | ||||||
Day 13 | |||||||||
Djurgårdens | | Malmö | 0:0 | ||||||
Solna | |||||||||
Day 12 | |||||||||
Degerfors | | Eskilstuna | 3:2 | ||||||
Degerfors | |||||||||
Örgryte | | Örebro | 3:1 | ||||||
Göteborg |
Day 2 | |||||||||
Aberdeen | | St. Johnstone | 2:1 | ||||||
St. Mirren | | Rangers | 0:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Dunfermline Athletic | | Hibernian | 2:0 | ||||||
Third Lanark | | Airdrieonians | 5:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Hearts | | Celtic | 0:3 | ||||||
Partick Thistle | | Kilmarnock | 0:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Dundee United | | Falkirk | 3:0 | ||||||
Motherwell | | Dundee | 3:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
East Fife | | Queen of the South | 5:0 | ||||||
Montrose | | Raith Rovers | 2:4 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Stenhousemuir | | Hamilton Academical | 1:2 | ||||||
Stranraer | | East Stirlingshire Clydebank | 2:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Albion Rovers | | Queen's Park | 0:1 | ||||||
Clyde | | Arbroath | 1:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Ayr United | | Morton | 0:1 | ||||||
Dumbarton | | Berwick Rangers | 3:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Alloa Athletic | | Cowdenbeath | 0:0 | ||||||
Forfar Athletic | | Brechin City | 4:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Forfar Athletic | 4 | 4 | 0 | 0 | 11-3 | 8 | ||
2. | Alloa Athletic | 4 | 2 | 1 | 1 | 7-7 | 5 | ||
3. | Stirling Albion | 4 | 2 | 0 | 2 | 10-5 | 4 | ||
4. | Brechin City | 4 | 1 | 0 | 3 | 8-15 | 2 | ||
5. | Cowdenbeath | 4 | 0 | 1 | 3 | 3-9 | 1 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:15 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |