01.08.1964 < | Football matches for 2.08.1964 | > 03.08.1964 |
Day 9 | |||||||||
Torpedo Moscow | | Spartak | 5:0 (3:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zenit | | Dynamo Moscow | 0:0 | ||||||
Leningrad |
Day 21 | |||||||||
Energetik | | Daugava | 2:1 | ||||||
Zhalgiris | | Lokomotiv Chelyabinsk | 1:1 | ||||||
Chernomorets | | Stroitel | 4:1 (3:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
18:00 | Avangard | | SKA Novosibirsk | 3:1 (2:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
18:00 | Zarya | | Volga | 0:0 | |||||
Lugansk |
Day 21 | |||||||||
Traktor | | Uralmash | 1:0 | ||||||
Dnepr | | Lokomotiv Tbilisi | 3:0 (2:0) | ||||||
Metallurg | | Ararat | 0:0 | ||||||
Dynamo Tallin | | Spartak | 0:0 | ||||||
Tallinn | |||||||||
Lokomotiv Moscow | | Trud | 4:1 | ||||||
18:30 | Karpaty | | SKA Odessa | 5:2 (2:0) | |||||
Lviv |
Spartak Petrozavodsk | | Zveinieks | 1:2 (0:1) | ||||||
Saturn | | Sputnik | 1:0 (0:0) | ||||||
Rybinsk | |||||||||
Metallurg Cherepovets | | Baltika | 1:1 (1:0) | ||||||
Cherepovets |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Zvezda Serpukhov | 32 | 22 | 9 | 1 | 73-16 | 53 | ||
2. | Tekstilshchik | 32 | 19 | 7 | 6 | 52-21 | 45 | ||
3. | Granitas | 32 | 15 | 12 | 5 | 31-21 | 42 | ||
4. | Avangard Kolomna | 32 | 14 | 10 | 8 | 27-26 | 38 | ||
5. | Khimik Novomoskovsk | 32 | 16 | 5 | 11 | 43-27 | 37 | ||
6. | Tekmash | 32 | 12 | 13 | 7 | 47-37 | 37 | ||
7. | Metallurg Cherepovets | 32 | 13 | 10 | 9 | 37-32 | 36 | ||
8. | Dynamo Bryansk | 32 | 12 | 10 | 10 | 34-31 | 34 | ||
9. | Baltika | 32 | 13 | 8 | 11 | 36-39 | 34 | ||
10. | Khimik Klin | 32 | 8 | 13 | 11 | 34-38 | 29 |
Iskra | | Serp i Molot | 3:0 | ||||||
Kazan | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Spartak Yoshkar-Ola | 2:0 (0:0) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Zvezda Perm | | Metallurg Tula | 1:1 | ||||||
Spartak Saransk | | Progress Zelenodolsk | 2:1 (1:1) | ||||||
Saransk Spartak Stadium | |||||||||
Zenit | | Traktor | 3:1 (2:1) | ||||||
Izhevsk | |||||||||
Volga | | Spartak Ryazan | 2:2 (2:0) | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
19:00 | Dynamo Kirov | | Znamya Truda | 0:1 (0:0) | |||||
Kirov |
Trudovye Rezervy Kursk | | Spartak Tambov | 3:0 | ||||||
Kursk | |||||||||
Progress Kamensk | | Trud Penza | 3:1 | ||||||
Kamensk-Shakhtinsky | |||||||||
Torpedo Armavir | | Metallurg Kuybyshev | 0:0 | ||||||
Shakhtyor Shakhty | | Neftyanik Syzran | 2:1 | ||||||
Spartak Oryol | | Torpedo Lipetsk | 1:0 | ||||||
Oryol |
Dynamo Stavropol | | Lernagorts | 2:2 | ||||||
Stavropol | |||||||||
Spartak Nalchik | | Lori | 3:2 (2:0) | ||||||
Nalchik |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Batumi | 34 | 16 | 13 | 5 | 33-14 | 45 | ||
2. | Terek | 34 | 15 | 14 | 5 | 41-21 | 44 | ||
3. | Dynamo Kirovabad | 34 | 17 | 6 | 11 | 54-34 | 40 | ||
4. | Spartak Ordzhonikidze | 34 | 16 | 7 | 11 | 53-35 | 39 | ||
5. | Metallurg Rustavi | 34 | 13 | 13 | 8 | 40-41 | 39 | ||
6. | Spartak Nalchik | 34 | 14 | 9 | 11 | 43-40 | 37 | ||
7. | Dynamo Stavropol | 34 | 13 | 11 | 10 | 31-32 | 37 | ||
8. | Lori | 34 | 12 | 11 | 11 | 38-33 | 35 | ||
9. | Dynamo Sukhumi | 34 | 11 | 11 | 12 | 35-39 | 33 | ||
10. | Tsement | 34 | 10 | 13 | 11 | 38-43 | 33 |
Stroitel Ufa | | Metallurg Chimkent | 3:0 | ||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Dynamo Tselinograd | 3:0 | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Torpedo Miass | | Metallist | 0:3 (0:1) | ||||||
Miass | |||||||||
Lokomotiv Orenburg | | Khimik Chirchik | 0:0 | ||||||
Stroitel Kurgan | | Neftyanik Fergana | 0:1 (0:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Uralets | 32 | 15 | 13 | 4 | 40-21 | 43 | ||
2. | Stroitel Ufa | 32 | 17 | 7 | 8 | 57-27 | 41 | ||
3. | Politotdel | 32 | 14 | 12 | 6 | 41-21 | 40 | ||
4. | Neftyanik Fergana | 32 | 17 | 5 | 10 | 44-30 | 39 | ||
5. | Pamir | 32 | 15 | 8 | 9 | 45-34 | 38 | ||
6. | Spartak Samarkand | 32 | 12 | 13 | 7 | 31-23 | 37 | ||
7. | Metallist | 32 | 12 | 9 | 11 | 40-36 | 33 | ||
8. | Metallurg Magnitogorsk | 32 | 11 | 11 | 10 | 31-27 | 33 | ||
9. | Khimik Chirchik | 32 | 11 | 10 | 11 | 29-25 | 32 | ||
10. | Dynamo Tselinograd | 32 | 13 | 5 | 14 | 25-30 | 31 |
Day 21 | |||||||||
Angara | | Sibselmash | 1:0 | ||||||
Irkutsk |
Day 23 | |||||||||
17:30 | Avangard Ternopol | | Dynamo | 1:1 (1:1) | |||||
Ternopil |
Day 1 | |||||||||
Spandauer SV | | Hertha Zehlendorf | 1:0 | ||||||
Berlin | |||||||||
Tasmania | | Victoria 1889 | 7:2 | ||||||
Berlin | |||||||||
Berliner SV 1892 | | Wacker 04 | 3:1 | ||||||
Südring | | Tennis Borussia | 1:3 | ||||||
Blau-Weiß | | Reinickendorfer Füchse | 0:0 | ||||||
Berlin |
Day 1 | |||||||||
Bayern München | | Emmendingen | 7:0 | ||||||
Kickers Offenbach | | Schwaben | 3:1 | ||||||
Hessen | | Darmstadt 98 | 2:0 | ||||||
Stuttgarter Kickers | | ESV Ingolstadt | 5:0 | ||||||
Bayern Hof | | FSV Frankfurt | 1:2 | ||||||
Freiburger FC | | Fürth | 3:3 | ||||||
Pforzheim | | Mannheim | 1:0 | ||||||
Schweinfurt 05 | | Waldhof | 3:0 | ||||||
Wacker | | Reutlingen 05 | 1:3 | ||||||
Day 12 | |||||||||
Argentinos Juniors | | Vélez Sársfield | 1:3 | ||||||
Banfield | | Rosario Central | 1:1 | ||||||
Estudiantes | | Racing Club | 1:3 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Atlanta | 2:2 | ||||||
Huracán | | San Lorenzo de Almagro | 0:0 | ||||||
Independiente | | Boca Juniors | 1:1 | ||||||
Newell's Old Boys | | Chacarita Juniors | 0:0 | ||||||
River Plate | | Gimnasia y Esgrima | 4:1 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Campinense (Campina Grande) | | Alecrim (Natal) | 4:0 | 3:2 | 7:2 | ||||
Campina Grande | |||||||||
CSA (Maceió) | | Confiança (Aracaju) | 1:0 | 0:2 | 1:2 | ||||
Maceió |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Nacional (Manaus) | | Paysandu (Belém) | 1:1 | 0:2 | 1:3 | ||||
Manaus | |||||||||
Maranhão (São Luis) | | River (Teresina) | 3:2 | 1:4 | 4:6 | ||||
São Luís |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Cruzeiro do Sul (Brasília) | | Vila Nova (Goiânia) | 2:2 | 1:3 | 3:5 | ||||
Brasília |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
19:00 | |
21:00 | |
18:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
17:00 | |
19:30 | |
17:30 | |
20:00 | |
20:30 | |
21:00 | |
18:30 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 aet | |
1:0 | |
1:0 | |
4:2 | |
1:1 | |
1:3 | |
2:4 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:3* | |
2:2* | |
* | |
+:- | |
0:3* | |
1:7* | |
1:0* | |
2:0* | |
4:0* | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
2:0 | |
0:1 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |