29.09.1962 < | Football matches for 30.09.1962 | > 01.10.1962 |
Day 1 | |||||||||
CSKA | | Dynamo Moscow | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Moldova | 2:0 (1:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Neftyanik | | Dynamo Kiev | 1:1 (0:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Pakhtakor | | Zenit | 2:1 (0:1) | ||||||
Tashkent | |||||||||
SKA | | Torpedo Moscow | 1:3 (0:1) | ||||||
Rostov-on-Don |
Volga Kalinin | | Znamya Truda | 0:0 | ||||||
Kalinin | |||||||||
Volna | | Dynamo Bryansk | 1:0 | ||||||
Vympel | | Onezhets | 9:2 | ||||||
Raketa | | Sputnik | 2:0 (0:0) | ||||||
Gorky | |||||||||
Spartak Leningrad | | Tekstilshchik Kostroma | 1:0 (0:0) | ||||||
Tekstilshchik Ivanovo | | Khimik Novomoskovsk | 2:0 (2:0) | ||||||
Shakhtyor Tula | | Tralflotovets | 2:2 (2:0) | ||||||
Tula | |||||||||
Metallurg Cherepovets | | Shinnik | 1:1 (0:1) | ||||||
Cherepovets |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shinnik | 32 | 21 | 8 | 3 | 76-20 | 50 | ||
2. | Spartak Leningrad | 32 | 21 | 5 | 6 | 56-20 | 47 | ||
3. | Tekstilshchik Ivanovo | 32 | 16 | 10 | 6 | 54-29 | 42 | ||
4. | Znamya Truda | 32 | 16 | 9 | 7 | 51-33 | 41 | ||
5. | Vympel | 32 | 17 | 7 | 8 | 50-32 | 41 | ||
6. | Raketa | 32 | 13 | 12 | 7 | 42-23 | 38 | ||
7. | Tekstilshchik Kostroma | 32 | 12 | 8 | 12 | 37-37 | 32 | ||
8. | Khimik Novomoskovsk | 32 | 10 | 11 | 11 | 40-31 | 31 | ||
9. | SKA Leningrad | 32 | 11 | 8 | 13 | 38-46 | 30 | ||
10. | Shakhtyor Tula | 32 | 11 | 8 | 13 | 32-45 | 30 |
Day 27 | |||||||||
Spartak Tambov | | Chaika | 2:1 | ||||||
Torpedo Lipetsk | | Serpukhov team | 0:2 (0:0) | ||||||
Traktor Vladimir | | Sokol | 1:0 (1:0) | ||||||
Vladimir | |||||||||
Trud Voronezh | | Spartak Ryazan | 3:1 (3:1) | ||||||
Voronezh | |||||||||
Trud Glukhovo | | Zarya | 2:1 | ||||||
Lokomotiv Oryol | | Baltika | 1:0 (0:0) | ||||||
Orel | |||||||||
15:00 | Trudovye Rezervy Kursk | | Spartak Smolensk | 1:0 | |||||
Kursk | |||||||||
15:30 | Spartak Saransk | | Torpedo Pavlovo | 2:2 (1:0) | |||||
Saransk |
Shakhtyor Shakhty | | Spartak Ordzhonikidze | 1:0 (0:0) | ||||||
Spartak Nalchik | | Torpedo Taganrog | 0:0 | ||||||
Nalchik |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Krasnodar | 28 | 17 | 7 | 4 | 59-25 | 41 | ||
2. | Traktor Volgograd | 28 | 15 | 9 | 4 | 43-15 | 39 | ||
3. | Rostselmash | 28 | 17 | 4 | 7 | 66-31 | 38 | ||
4. | Dynamo Stavropol | 28 | 15 | 6 | 7 | 40-26 | 36 | ||
5. | Shakhtyor Shakhty | 28 | 13 | 7 | 8 | 39-27 | 33 | ||
6. | Torpedo Taganrog | 28 | 11 | 9 | 8 | 38-25 | 31 | ||
7. | Terek | 28 | 11 | 8 | 9 | 27-35 | 30 | ||
8. | Spartak Ordzhonikidze | 28 | 10 | 6 | 12 | 38-36 | 26 | ||
9. | Energiya | 28 | 10 | 5 | 13 | 31-39 | 25 | ||
10. | Dynamo Makhachkala | 28 | 8 | 8 | 12 | 21-39 | 24 |
Avangard Komsomolsk-na-Amure | | Khimik Kemerovo | 1:0 | ||||||
Angara | | SKA Novosibirsk | 1:2 | ||||||
Lokomotiv Krasnoyarsk | | Temp | 3:0 | ||||||
Luch | | Metallurg Novokuznetsk | 1:0 | ||||||
Tomich | | Irtysh | 3:1 | ||||||
SKA Khabarovsk | | Shakhtyor Prokopyevsk | 3:2 | ||||||
Khabarovsk |
SKA Odessa | | Chernomorets | 0:2 (0:0) | ||||||
Odesa |
Volyn | | Neftyanik Drogobych | 1:1 | ||||||
Spartak Stanislav | | Avangard Chernovtsy | 0:0 | ||||||
15:00 | Avangard Kramatorsk | | Kolhospnyk Poltava | 1:1 | |||||
Kramatorsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
29. | Avangard Chernovtsy | 10 | 6 | 2 | 2 | 15-6 | 14 | |
30. | Avangard Kramatorsk | 10 | 6 | 2 | 2 | 20-12 | 14 | |
31. | Shakhtyor Aleksandriya | 10 | 4 | 5 | 1 | 12-6 | 13 | |
32. | Shakhtyor Gorlovka | 10 | 4 | 5 | 1 | 12-8 | 13 | |
33. | Spartak Stanislav | 10 | 4 | 3 | 3 | 9-10 | 11 | |
34. | Kolhospnyk Poltava | 10 | 3 | 4 | 3 | 14-11 | 10 | |
35. | Neftyanik Drogobych | 10 | 2 | 4 | 4 | 12-13 | 8 | |
36. | Verkhovina | 10 | 1 | 5 | 4 | 5-11 | 7 | |
37. | Gornyak | 10 | 2 | 3 | 5 | 12-19 | 7 | |
38. | Volyn | 10 | 2 | 3 | 5 | 9-18 | 7 |
Banga | | Dynamo Sukhumi | 3:0 | ||||||
Zveinieks | | Lokomotiv Tbilisi | 0:0 | ||||||
Kalev | | Nairi | 1:1 | ||||||
Krasnoye Znamya | | Lokomotiv Gomel | 0:3 | ||||||
Vitebsk | |||||||||
Khimik Mogilyov | | Pishchevik | 4:1 (4:1) | ||||||
Mogilev | |||||||||
REZ | | Neftyanye Kamni | 1:3 | ||||||
Rīga | |||||||||
SKA Minsk | | Nistrul | 1:0 (1:0) | ||||||
Minsk |
Dynamo Batumi | | Metallurg Rustavi | 1:0 | ||||||
Dynamo Kirovabad | | Kolkhida | 0:0 | ||||||
Metallist | | Pakhtakor | 0:1 | ||||||
Neftyanik Fergana | | Khimik Chirchik | 4:0 | ||||||
Pamir | | Energetik | 2:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shakhtyor Karaganda | 28 | 19 | 3 | 6 | 53-21 | 41 | ||
2. | Alga | 28 | 12 | 9 | 7 | 45-32 | 33 | ||
3. | Dynamo Kirovabad | 28 | 11 | 10 | 7 | 36-26 | 32 | ||
4. | Stroitel Ashkhabad | 28 | 11 | 8 | 9 | 41-37 | 30 | ||
5. | Metallurg Chimkent | 28 | 11 | 8 | 9 | 45-42 | 30 | ||
6. | Energetik | 28 | 8 | 14 | 6 | 36-33 | 30 | ||
7. | Dynamo Batumi | 28 | 10 | 10 | 8 | 34-33 | 30 | ||
8. | Neftyanik Fergana | 28 | 10 | 9 | 9 | 33-40 | 29 | ||
9. | Metallurg Rustavi | 28 | 7 | 14 | 7 | 41-33 | 28 | ||
10. | Pamir | 28 | 10 | 6 | 12 | 48-40 | 26 |
Day 5 | |||||||||
Admira | | First Vienna | 3:1 | ||||||
Wien Jedlesee II | |||||||||
Simmering | | Wacker | 0:0 | ||||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
GAK | | Austria Klagenfurt | 1:1 | ||||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
Schwechat | | Austria Salzburg | 3:0 | ||||||
Schwechat |
Day 5 | |||||||||
Beringen | | Sint-Truiden | 0:0 | ||||||
Beringen | |||||||||
Lierse | | Diest | 3:1 (0:0) | ||||||
Lier | |||||||||
Berchem | | Anderlecht | 1:0 (1:0) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Cercle | | Daring | 2:1 (0:0) | ||||||
Brugge | |||||||||
La Gantoise | | Charleroi | 2:2 (1:1) | ||||||
Gent | |||||||||
Liège | | Standard | 0:1 (0:1) | ||||||
Liège | |||||||||
Antwerp | | Brugge | 1:3 (0:0) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Union Saint-Gilloise | | Beerschot | 1:0 (0:0) | ||||||
Bruxelles |
Day 8 | |||||||||
Ferencváros | | Tatabánya | 1:0 | ||||||
MTK | | Salgótarján | 2:0 | ||||||
Dorogi Bányász | | ETO | 1:0 | ||||||
Honvéd | | Újpesti Dózsa | 2:3 | ||||||
Komlói Bányász | | Debrecen | 3:0 | ||||||
Szegedi EAC | | Vasas SC | 2:1 | ||||||
Haladás | | Dózsa | 1:0 | ||||||
Day 7 | |||||||||
16:00 | Lokomotive Leipzig | | Wismut | 1:0 | |||||
16:00 | Dynamo Dresden | | Turbine | 3:2 | |||||
16:00 | Vorwärts | | Motor Zwickau | 3:2 | |||||
16:00 | Motor Karl-Marx-Stadt | | Rotation | 1:2 | |||||
16:00 | Empor | | Dynamo Berlin | 2:1 | |||||
16:00 | Chemie | | Aktivist | 6:3 | |||||
16:00 | Motor Jena | | Aufbau | 4:0 | |||||
Day 3 | |||||||||
Athlético Bilbao | | Elche | 2:1 (1:0) | ||||||
Atlético Osasuna | | Real Oviedo | 2:3 (1:2) | ||||||
Córdoba | | Valencia | 1:0 (1:0) | ||||||
Deportivo La Coruna | | Atlético Madrid | 1:1 (0:0) | ||||||
Mallorca | | Real Valladolid | 0:0 | ||||||
Real Betis | | Málaga | 0:1 (0:0) | ||||||
Real Madrid | | Barcelona | 2:0 (1:0) | ||||||
Real Zaragoza | | Sevilla | 2:4 (2:2) | ||||||
Day 28 | |||||||||
Ørn-Horten | | Lyn | 1:3 | ||||||
Odd | | Viking | 0:1 | ||||||
Vålerengen | | Eik-Tønsberg | 6:1 | ||||||
Sandefjord | | Frigg | 2:0 | ||||||
Brann | | Fredrikstad | 4:1 | ||||||
Steinkjer | | Greåker | 6:2 | ||||||
Skeid | | Larvik | 7:0 | ||||||
Lisleby | | Rosenborg | 2:4 | ||||||
Day 19 | |||||||||
Degerfors | | IFK Malmö | 2:1 | ||||||
Degerfors | |||||||||
Djurgårdens | | Örgryte | 4:1 | ||||||
Solna | |||||||||
Göteborg | | Örebro | 5:0 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Helsingborgs | | Hammarby | 2:0 | ||||||
Helsingborg | |||||||||
Malmö | | Högadals | 3:3 | ||||||
Malmö | |||||||||
Norrköping | | Elfsborg | 2:0 | ||||||
Norrköping |
Day 18 | |||||||||
Atlanta | | Quilmes | 1:0 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Ferro Carril Oeste | 5:2 | ||||||
Independiente | | Estudiantes | 2:1 | ||||||
River Plate | | Chacarita Juniors | 1:0 | ||||||
Rosario Central | | Argentinos Juniors | 4:2 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Huracán | 2:2 | ||||||
Vélez Sársfield | | Boca Juniors | 0:1 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
CRB (Maceió) | | Campinense (Campina Grande) | 0:6 | 1:2 | 1:8 | ||||
Maceió |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Paysandu (Belém) | | Ceará (Fortaleza) | 1:1 | 0:0 | 1:1 | ||||
Belém |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |