10.08.1962 < | Football matches for 11.08.1962 | > 12.08.1962 |
Day 22 | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Krylya Sovetov | 3:1 (0:0) | ||||||
Leningrad |
Dynamo Bryansk | | Tekstilshchik Ivanovo | 3:1 (0:0) | ||||||
Onezhets | | Khimik Novomoskovsk | 1:1 | ||||||
Tekstilshchik Kostroma | | Volna | 2:1 | ||||||
Shinnik | | Raketa | 0:1 | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
Shakhtyor Tula | | Metallurg Cherepovets | 1:2 (0:1) | ||||||
Tula | |||||||||
15:00 | Sputnik | | Volga Kalinin | 3:0 | |||||
Kaluga |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shinnik | 32 | 21 | 8 | 3 | 76-20 | 50 | ||
2. | Spartak Leningrad | 32 | 21 | 5 | 6 | 56-20 | 47 | ||
3. | Tekstilshchik Ivanovo | 32 | 16 | 10 | 6 | 54-29 | 42 | ||
4. | Znamya Truda | 32 | 16 | 9 | 7 | 51-33 | 41 | ||
5. | Vympel | 32 | 17 | 7 | 8 | 50-32 | 41 | ||
6. | Raketa | 32 | 13 | 12 | 7 | 42-23 | 38 | ||
7. | Tekstilshchik Kostroma | 32 | 12 | 8 | 12 | 37-37 | 32 | ||
8. | Khimik Novomoskovsk | 32 | 10 | 11 | 11 | 40-31 | 31 | ||
9. | SKA Leningrad | 32 | 11 | 8 | 13 | 38-46 | 30 | ||
10. | Shakhtyor Tula | 32 | 11 | 8 | 13 | 32-45 | 30 |
Day 19 | |||||||||
Baltika | | Spartak Saransk | 2:1 (2:0) | ||||||
Kaliningrad | |||||||||
Zarya | | Spartak Ryazan | 1:1 | ||||||
Sokol | | Serpukhov team | 3:4 | ||||||
Saratov | |||||||||
Spartak Tambov | | Spartak Smolensk | 2:1 | ||||||
Torpedo Pavlovo | | Torpedo Lipetsk | 0:1 | ||||||
Traktor Vladimir | | Lokomotiv Oryol | 0:2 | ||||||
Vladimir |
Day 19 | |||||||||
Volgar | | Traktor Volgograd | 0:1 | ||||||
Spartak Krasnodar | | Terek | 2:0 (2:0) | ||||||
Spartak Nalchik | | Tsement | 1:2 (1:0) | ||||||
Nalchik | |||||||||
Torpedo Armavir | | Shakhtyor Shakhty | 1:0 | ||||||
Energiya | | Dynamo Stavropol | 1:1 | ||||||
17:30 | Spartak Ordzhonikidze | | Rostselmash | 1:2 (0:0) | |||||
Ordzhonikidze |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Krasnodar | 28 | 17 | 7 | 4 | 59-25 | 41 | ||
2. | Traktor Volgograd | 28 | 15 | 9 | 4 | 43-15 | 39 | ||
3. | Rostselmash | 28 | 17 | 4 | 7 | 66-31 | 38 | ||
4. | Dynamo Stavropol | 28 | 15 | 6 | 7 | 40-26 | 36 | ||
5. | Shakhtyor Shakhty | 28 | 13 | 7 | 8 | 39-27 | 33 | ||
6. | Torpedo Taganrog | 28 | 11 | 9 | 8 | 38-25 | 31 | ||
7. | Terek | 28 | 11 | 8 | 9 | 27-35 | 30 | ||
8. | Spartak Ordzhonikidze | 28 | 10 | 6 | 12 | 38-36 | 26 | ||
9. | Energiya | 28 | 10 | 5 | 13 | 31-39 | 25 | ||
10. | Dynamo Makhachkala | 28 | 8 | 8 | 12 | 21-39 | 24 |
Volga Ulyanovsk | | Khimik Berezniki | 4:1 | ||||||
Geolog | | Iskra | 1:2 | ||||||
Lokomotiv Chelyabinsk | | Stroitel Ufa | 1:0 (1:0) | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Zvezda Perm | 1:0 (0:0) | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Neftyanik Syzran | | Uralets | 0:0 | ||||||
Syzran | |||||||||
17:00 | Stroitel Kurgan | | Trud Yoshkar-Ola | 1:0 (0:0) | |||||
Kurgan Stroitel Stadium |
Shakhtyor (Donetsk) | | Znamya Truda (Orehovo-Zuevo) | 2:0 (2:0) | ||||||
Moscow |
Tottenham Hotspur | | Ipswich Town | 5:1 (2:0) | ||||||
Ipswich |
Day 1 | |||||||||
Kilmarnock | | Airdrieonians | 4:0 | ||||||
Raith Rovers | | Dunfermline Athletic | 2:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kilmarnock | 6 | 5 | 1 | 0 | 20-8 | 11 | ||
2. | Dunfermline Athletic | 6 | 2 | 3 | 1 | 16-12 | 7 | ||
3. | Raith Rovers | 6 | 1 | 3 | 2 | 10-11 | 5 | ||
4. | Airdrieonians | 6 | 0 | 1 | 5 | 5-20 | 1 |
Day 1 | |||||||||
Celtic | | Hearts | 3:1 | ||||||
Dundee United | | Dundee | 3:2 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Motherwell | | Falkirk | 9:1 | ||||||
Partick Thistle | | Aberdeen | 1:2 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Hibernian | | Rangers | 1:4 | ||||||
Third Lanark | | St. Mirren | 1:2 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Berwick Rangers | | Hamilton Academical | 3:2 | ||||||
East Stirlingshire | | Ayr United | 4:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Berwick Rangers | 6 | 3 | 2 | 1 | 12-8 | 8 | ||
2. | Ayr United | 6 | 2 | 3 | 1 | 13-14 | 7 | ||
3. | East Stirlingshire | 6 | 2 | 1 | 3 | 12-12 | 5 | ||
4. | Hamilton Academical | 6 | 1 | 2 | 3 | 13-16 | 4 |
Day 1 | |||||||||
Cowdenbeath | | Clyde | 1:2 | ||||||
St. Johnstone | | Stranraer | 1:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Montrose | | Queen's Park | 3:1 | ||||||
Queen of the South | | East Fife | 3:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Morton | | Arbroath | 2:2 | ||||||
Stirling Albion | | Alloa Athletic | 1:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Albion Rovers | | Dumbarton | 3:5 | ||||||
Stenhousemuir | | Brechin City | 2:1 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:15 | |
20:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
18:45 | |
20:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
Local time | |
0:0 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
3:2 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
5:0 | |
5:0 | |
0:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |