31.07.1962 < | Football matches for 1.08.1962 | > 02.08.1962 |
Raketa | | Vympel | 1:3 | ||||||
Tekstilshchik Ivanovo | | Onezhets | 2:0 (0:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shinnik | 32 | 21 | 8 | 3 | 76-20 | 50 | ||
2. | Spartak Leningrad | 32 | 21 | 5 | 6 | 56-20 | 47 | ||
3. | Tekstilshchik Ivanovo | 32 | 16 | 10 | 6 | 54-29 | 42 | ||
4. | Znamya Truda | 32 | 16 | 9 | 7 | 51-33 | 41 | ||
5. | Vympel | 32 | 17 | 7 | 8 | 50-32 | 41 | ||
6. | Raketa | 32 | 13 | 12 | 7 | 42-23 | 38 | ||
7. | Tekstilshchik Kostroma | 32 | 12 | 8 | 12 | 37-37 | 32 | ||
8. | Khimik Novomoskovsk | 32 | 10 | 11 | 11 | 40-31 | 31 | ||
9. | SKA Leningrad | 32 | 11 | 8 | 13 | 38-46 | 30 | ||
10. | Shakhtyor Tula | 32 | 11 | 8 | 13 | 32-45 | 30 |
Day 17 | |||||||||
Lokomotiv Oryol | | Torpedo Pavlovo | 2:2 | ||||||
Orel | |||||||||
Spartak Ryazan | | Baltika | 1:1 | ||||||
Spartak Saransk | | Trud Glukhovo | 2:1 (2:1) | ||||||
Saransk | |||||||||
Torpedo Lipetsk | | Sokol | 2:5 | ||||||
Traktor Vladimir | | Spartak Tambov | 0:0 | ||||||
Vladimir | |||||||||
Trud Voronezh | | Zarya | 2:1 | ||||||
Trudovye Rezervy Kursk | | Chaika | 0:0 | ||||||
Serpukhov team | | Spartak Smolensk | 1:0 | ||||||
Spartak Krasnodar | | Energiya | 1:0 (1:0) | ||||||
Krasnodar | |||||||||
Torpedo Armavir | | Dynamo Stavropol | 1:2 | ||||||
Tsement | | Shakhtyor Shakhty | 1:2 | ||||||
18:30 | Rostselmash | | Torpedo Taganrog | 2:2 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Krasnodar | 28 | 17 | 7 | 4 | 59-25 | 41 | ||
2. | Traktor Volgograd | 28 | 15 | 9 | 4 | 43-15 | 39 | ||
3. | Rostselmash | 28 | 17 | 4 | 7 | 66-31 | 38 | ||
4. | Dynamo Stavropol | 28 | 15 | 6 | 7 | 40-26 | 36 | ||
5. | Shakhtyor Shakhty | 28 | 13 | 7 | 8 | 39-27 | 33 | ||
6. | Torpedo Taganrog | 28 | 11 | 9 | 8 | 38-25 | 31 | ||
7. | Terek | 28 | 11 | 8 | 9 | 27-35 | 30 | ||
8. | Spartak Ordzhonikidze | 28 | 10 | 6 | 12 | 38-36 | 26 | ||
9. | Energiya | 28 | 10 | 5 | 13 | 31-39 | 25 | ||
10. | Dynamo Makhachkala | 28 | 8 | 8 | 12 | 21-39 | 24 |
Zvezda Perm | | Geolog | 1:0 | ||||||
Zenit | | Metallurg Magnitogorsk | 0:0 | ||||||
Stroitel Ufa | | Volga Ulyanovsk | 4:2 (2:1) | ||||||
Ufa | |||||||||
Uralets | | Lokomotiv Chelyabinsk | 3:1 | ||||||
Khimik Berezniki | | Stroitel Kurgan | 0:2 | ||||||
Angara | | Lokomotiv Krasnoyarsk | 3:1 | ||||||
Temp | | Luch | 3:2 (0:1) | ||||||
Khimik Kemerovo | | Amur | 4:0 | ||||||
Shakhtyor Prokopyevsk | | Zabaikalets | 3:2 | ||||||
SKA Novosibirsk | | Avangard Komsomolsk-na-Amure | 3:1 | ||||||
19:00 | Irtysh | | SKA Khabarovsk | 0:1 | |||||
Omsk |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
18:00 | |
19:00 | |
20:30 | |
19:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
22:00 | |
18:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:15 | |
18:00 | |
18:15 | |
20:30 | |
20:30 | |
17:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
14:30 | |
19:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
19:45 | |
20:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
Local time | |
1:1* | |
1:1* | |
2:1* | |
0:1* | |
2:0* | |
2:3 | |
1:2 | |
3:4 | |
2:1 | |
1:3 | |
1:2 | |
5:2 | |
1:3 | |
0:2 | |
1:2 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |