20.06.1962 < | Football matches for 21.06.1962 | > 22.06.1962 |
Vympel | | Volna | 0:1 | ||||||
Onezhets | | Volga Kalinin | 0:1 | ||||||
Tekstilshchik Kostroma | | Khimik Novomoskovsk | 2:1 | ||||||
Tralflotovets | | Tekstilshchik Ivanovo | 0:2 | ||||||
Shakhtyor Tula | | Raketa | 1:2 (1:1) | ||||||
Tula | |||||||||
Shinnik | | Znamya Truda | 1:2 | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Metallurg Cherepovets | 1:1 (1:1) | ||||||
Bryansk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shinnik | 32 | 21 | 8 | 3 | 76-20 | 50 | ||
2. | Spartak Leningrad | 32 | 21 | 5 | 6 | 56-20 | 47 | ||
3. | Tekstilshchik Ivanovo | 32 | 16 | 10 | 6 | 54-29 | 42 | ||
4. | Znamya Truda | 32 | 16 | 9 | 7 | 51-33 | 41 | ||
5. | Vympel | 32 | 17 | 7 | 8 | 50-32 | 41 | ||
6. | Raketa | 32 | 13 | 12 | 7 | 42-23 | 38 | ||
7. | Tekstilshchik Kostroma | 32 | 12 | 8 | 12 | 37-37 | 32 | ||
8. | Khimik Novomoskovsk | 32 | 10 | 11 | 11 | 40-31 | 31 | ||
9. | SKA Leningrad | 32 | 11 | 8 | 13 | 38-46 | 30 | ||
10. | Shakhtyor Tula | 32 | 11 | 8 | 13 | 32-45 | 30 |
Day 9 | |||||||||
Zarya | | Torpedo Lipetsk | 2:1 | ||||||
Sokol | | Trud Voronezh | 1:1 | ||||||
Saratov | |||||||||
Spartak Smolensk | | Serpukhov team | 0:2 | ||||||
Spartak Tambov | | Trud Glukhovo | 1:2 | ||||||
Torpedo Pavlovo | | Trudovye Rezervy Kursk | 1:1 (0:1) | ||||||
Chaika | | Lokomotiv Oryol | 2:1 (1:0) | ||||||
Gorky | |||||||||
18:20 | Traktor Vladimir | | Spartak Saransk | 2:1 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
19:00 | Baltika | | Spartak Ryazan | 1:2 | |||||
Kaliningrad |
Dynamo Stavropol | | Shakhtyor Shakhty | 2:1 | ||||||
Stavropol | |||||||||
Traktor Volgograd | | Dynamo Makhachkala | 0:1 (0:0) | ||||||
Volgograd | |||||||||
Trudovye Rezervy Kislovodsk | | Energiya | 2:1 | ||||||
Kislovodsk | |||||||||
Tsement | | Spartak Ordzhonikidze | 0:3 | ||||||
Novorossiysk | |||||||||
18:00 | Spartak Krasnodar | | Spartak Nalchik | 3:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18:30 | Rostselmash | | Terek | 6:0 (4:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
18:30 | Torpedo Armavir | | Torpedo Taganrog | 1:2 (1:1) | |||||
Armavir |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Krasnodar | 28 | 17 | 7 | 4 | 59-25 | 41 | ||
2. | Traktor Volgograd | 28 | 15 | 9 | 4 | 43-15 | 39 | ||
3. | Rostselmash | 28 | 17 | 4 | 7 | 66-31 | 38 | ||
4. | Dynamo Stavropol | 28 | 15 | 6 | 7 | 40-26 | 36 | ||
5. | Shakhtyor Shakhty | 28 | 13 | 7 | 8 | 39-27 | 33 | ||
6. | Torpedo Taganrog | 28 | 11 | 9 | 8 | 38-25 | 31 | ||
7. | Terek | 28 | 11 | 8 | 9 | 27-35 | 30 | ||
8. | Spartak Ordzhonikidze | 28 | 10 | 6 | 12 | 38-36 | 26 | ||
9. | Energiya | 28 | 10 | 5 | 13 | 31-39 | 25 | ||
10. | Dynamo Makhachkala | 28 | 8 | 8 | 12 | 21-39 | 24 |
Volga Ulyanovsk | | Lokomotiv Orenburg | 2:1 | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Dynamo Kirov | | Khimik Berezniki | 4:1 | ||||||
Kirov | |||||||||
Zvezda Perm | | Uralets | 4:1 | ||||||
Zenit | | Stroitel Ufa | 2:1 (1:0) | ||||||
Iskra | | Trud Yoshkar-Ola | 1:0 | ||||||
Kazan | |||||||||
Lokomotiv Chelyabinsk | | Geolog | 5:0 (1:0) | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
Neftyanik Syzran | | Metallurg Magnitogorsk | 1:1 | ||||||
Syzran | |||||||||
Stroitel Kurgan | | Uralmash | 2:3 (0:0) | ||||||
Zveinieks | | Lokomotiv Gomel | 0:0 | ||||||
Liepāja |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |