19.07.1961 < | Football matches for 20.07.1961 | > 21.07.1961 |
Onezhets | | Tekstilshchik Kostroma | 0:2 (0:1) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Volga Kalinin | 24 | 16 | 5 | 3 | 52-11 | 37 | ||
2. | Metallurg Cherepovets | 24 | 15 | 4 | 5 | 50-18 | 34 | ||
3. | Dynamo Leningrad | 24 | 15 | 4 | 5 | 49-22 | 34 | ||
4. | Shinnik | 24 | 13 | 5 | 6 | 55-27 | 31 | ||
5. | Shakhtyor Stalinogorsk | 24 | 14 | 3 | 7 | 35-17 | 31 | ||
6. | Trud Tula | 24 | 11 | 6 | 7 | 36-22 | 28 | ||
7. | Spartak Leningrad | 24 | 11 | 6 | 7 | 51-39 | 28 | ||
8. | Tekstilshchik Kostroma | 24 | 9 | 4 | 11 | 29-37 | 22 | ||
9. | Dynamo Bryansk | 24 | 8 | 4 | 12 | 31-47 | 20 | ||
10. | Sputnik | 24 | 5 | 4 | 15 | 25-51 | 14 |
Baltika | | Tekstilshchik Ivanovo | 2:0 (1:0) | ||||||
Kaliningrad | |||||||||
Zenit | | Trud Kaliningrad | 3:0 | ||||||
Znamya Truda | | Torpedo Gorkiy | 4:2 | ||||||
Traktor Vladimir | | Iskra | 0:2 | ||||||
Vladimir | |||||||||
Trud Glukhovo | | Spartak Smolensk | 0:1 | ||||||
19:00 | Dynamo Kirov | | Serpukhov team | 2:0 | |||||
Kirov |
Day 13 | |||||||||
Lokomotiv Saratov | | Spartak Ulyanovsk | 3:0 (1:0) | ||||||
Saratov | |||||||||
Lokomotiv Oryol | | Tsementnik | 4:1 (3:0) | ||||||
Orel | |||||||||
18:00 | Krylya Sovetov | | Traktor Stalingrad | 5:0 (3:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
19:00 | Neftyanik Syzran | | Torpedo Lipetsk | 1:0 (0:0) | |||||
Syzran |
Rostselmash | | Spartak Krasnodar | 1:1 | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Spartak Ordzhonikidze | | Volgar | 1:0 | ||||||
Ordzhonikidze | |||||||||
Torpedo Armavir | | Tsement | 0:0 | ||||||
17:30 | Dynamo Makhachkala | | Trudovye Rezervy Kislovodsk | 1:1 | |||||
Makhachkala |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Terek | 24 | 18 | 2 | 4 | 51-16 | 38 | ||
2. | Rostselmash | 24 | 15 | 7 | 2 | 67-28 | 37 | ||
3. | Torpedo Taganrog | 24 | 14 | 4 | 6 | 38-20 | 32 | ||
4. | Shakhtyor Shakhty | 24 | 12 | 6 | 6 | 37-23 | 30 | ||
5. | Torpedo Armavir | 24 | 8 | 9 | 7 | 26-26 | 25 | ||
6. | Spartak Stavropol | 24 | 10 | 4 | 10 | 33-33 | 24 | ||
7. | Tsement | 24 | 9 | 6 | 9 | 30-33 | 24 | ||
8. | Spartak Krasnodar | 24 | 9 | 4 | 11 | 29-29 | 22 | ||
9. | Dynamo Makhachkala | 24 | 6 | 7 | 11 | 27-35 | 19 | ||
10. | Spartak Ordzhonikidze | 24 | 6 | 6 | 12 | 32-57 | 18 |
Zvezda Perm | | Metallurg Nizhniy Tagil | 2:1 | ||||||
Lokomotiv Chelyabinsk | | Stroitel Ufa | 0:0 | ||||||
Uralmash | | Irtysh | 1:1 (1:1) | ||||||
Sverglovsk | |||||||||
Khimik Berezniki | | Metallurg Magnitogorsk | 1:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Lokomotiv Chelyabinsk | 24 | 14 | 6 | 4 | 37-15 | 34 | ||
2. | Uralmash | 24 | 14 | 5 | 5 | 44-17 | 33 | ||
3. | Stroitel Ufa | 24 | 12 | 6 | 6 | 36-19 | 30 | ||
4. | Lokomotiv Orenburg | 24 | 12 | 6 | 6 | 42-27 | 30 | ||
5. | Zvezda Perm | 24 | 12 | 4 | 8 | 38-27 | 28 | ||
6. | Metallurg Nizhniy Tagil | 24 | 9 | 8 | 7 | 40-27 | 26 | ||
7. | Irtysh | 24 | 9 | 8 | 7 | 33-26 | 26 | ||
8. | Stroitel Kurgan | 24 | 8 | 9 | 7 | 28-34 | 25 | ||
9. | Torpedo Pavlovo | 24 | 6 | 12 | 6 | 21-22 | 24 | ||
10. | Metallurg Magnitogorsk | 24 | 6 | 6 | 12 | 25-38 | 18 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Chernomorets | 34 | 26 | 5 | 3 | 66-23 | 57 | |
2. | Lokomotiv Vinnitsa | 34 | 21 | 8 | 5 | 56-27 | 50 | |
3. | Zvezda Kirovograd | 34 | 18 | 7 | 9 | 71-39 | 43 | |
4. | SKA Lvov | 34 | 17 | 8 | 9 | 42-30 | 42 | |
5. | Desna | 34 | 13 | 13 | 8 | 50-49 | 39 | |
6. | Polesye | 34 | 13 | 8 | 13 | 47-41 | 34 | |
7. | Sudostroitel | 34 | 13 | 8 | 13 | 49-48 | 34 | |
8. | Dynamo Khmelnitskiy | 34 | 13 | 7 | 14 | 47-45 | 33 | |
9. | Avangard Chernovtsy | 34 | 11 | 10 | 13 | 50-53 | 32 | |
10. | Kolhospnyk Rovno | 34 | 13 | 6 | 15 | 57-61 | 32 |
Spartak (Stanislav) | | Energiya (Volzhskiy) | 0:1 | ||||||
Stanislav |
Day 1 | |||||||||
Santa Cruz (Estância) | | Bahia (Salvador) | 0:2 | ||||||
Aracaju |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |