31.05.1961 < | Football matches for 1.06.1961 | > 02.06.1961 |
Znamya Truda | | Iskra | 1:1 | ||||||
Traktor Vladimir | | Dynamo Kirov | 1:3 (1:1) | ||||||
Vladimir | |||||||||
Serpukhov team | | Spartak Smolensk | 6:2 | ||||||
19:00 | Baltika | | Trud Kaliningrad | 1:1 (1:1) | |||||
Kaliningrad |
Day 6 | |||||||||
Energiya | | Spartak Tambov | 1:1 (1:0) | ||||||
Volzhsky | |||||||||
Zarya | | Neftyanik Syzran | 0:1 (0:1) | ||||||
Penza | |||||||||
Lokomotiv Saratov | | Traktor Stalingrad | 0:1 (0:0) | ||||||
Saratov | |||||||||
Spartak Ulyanovsk | | Krylya Sovetov | 1:5 (0:1) | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Oryol | | Trudovye Rezervy Kursk | 0:1 (0:0) | |||||
Orel | |||||||||
18:00 | Tsementnik | | Spartak Ryazan | 0:1 (0:0) | |||||
Belgorod |
Spartak Nalchik | | Rostselmash | 0:1 (0:0) | ||||||
Spartak Ordzhonikidze | | Spartak Stavropol | 1:2 | ||||||
Ordzhonikidze | |||||||||
Terek | | Volgar | 6:1 | ||||||
Trudovye Rezervy Kislovodsk | | Torpedo Armavir | 0:3 | ||||||
Kislovodsk | |||||||||
Tsement | | Torpedo Taganrog | 0:1 (0:1) | ||||||
Novorossiysk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Terek | 24 | 18 | 2 | 4 | 51-16 | 38 | ||
2. | Rostselmash | 24 | 15 | 7 | 2 | 67-28 | 37 | ||
3. | Torpedo Taganrog | 24 | 14 | 4 | 6 | 38-20 | 32 | ||
4. | Shakhtyor Shakhty | 24 | 12 | 6 | 6 | 37-23 | 30 | ||
5. | Torpedo Armavir | 24 | 8 | 9 | 7 | 26-26 | 25 | ||
6. | Spartak Stavropol | 24 | 10 | 4 | 10 | 33-33 | 24 | ||
7. | Tsement | 24 | 9 | 6 | 9 | 30-33 | 24 | ||
8. | Spartak Krasnodar | 24 | 9 | 4 | 11 | 29-29 | 22 | ||
9. | Dynamo Makhachkala | 24 | 6 | 7 | 11 | 27-35 | 19 | ||
10. | Spartak Ordzhonikidze | 24 | 6 | 6 | 12 | 32-57 | 18 |
Lokomotiv Chelyabinsk | | Geolog | 3:1 (2:1) | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Lokomotiv Orenburg | 3:2 | ||||||
Metallurg Nizhniy Tagil | | Uralmash | 0:0 | ||||||
Nizhny Tagil | |||||||||
Stroitel Sraransk | | Zvezda Perm | 1:1 (0:0) | ||||||
Saransk | |||||||||
Torpedo Pavlovo | | Stroitel Kurgan | 2:2 (0:1) | ||||||
Pavlovo |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Lokomotiv Chelyabinsk | 24 | 14 | 6 | 4 | 37-15 | 34 | ||
2. | Uralmash | 24 | 14 | 5 | 5 | 44-17 | 33 | ||
3. | Stroitel Ufa | 24 | 12 | 6 | 6 | 36-19 | 30 | ||
4. | Lokomotiv Orenburg | 24 | 12 | 6 | 6 | 42-27 | 30 | ||
5. | Zvezda Perm | 24 | 12 | 4 | 8 | 38-27 | 28 | ||
6. | Metallurg Nizhniy Tagil | 24 | 9 | 8 | 7 | 40-27 | 26 | ||
7. | Irtysh | 24 | 9 | 8 | 7 | 33-26 | 26 | ||
8. | Stroitel Kurgan | 24 | 8 | 9 | 7 | 28-34 | 25 | ||
9. | Torpedo Pavlovo | 24 | 6 | 12 | 6 | 21-22 | 24 | ||
10. | Metallurg Magnitogorsk | 24 | 6 | 6 | 12 | 25-38 | 18 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | SKA Odessa | 36 | 23 | 8 | 5 | 68-26 | 54 | |
2. | Trudovye Rezervy Lugansk | 36 | 22 | 7 | 7 | 56-23 | 51 | |
3. | Avangard Zheltye Vody | 36 | 16 | 12 | 8 | 41-30 | 44 | |
4. | Metallurg Zaporozhye | 36 | 15 | 12 | 9 | 50-37 | 42 | |
5. | Avangard Simferopol | 36 | 14 | 11 | 11 | 43-38 | 39 | |
6. | Shakhtyor Gorlovka | 36 | 13 | 12 | 11 | 47-46 | 38 | |
7. | Khimik Severodonetsk | 36 | 13 | 10 | 13 | 30-40 | 36 | |
8. | SKF Sevastopol | 36 | 12 | 13 | 11 | 56-46 | 37 | |
9. | Kolhospnyk Poltava | 36 | 12 | 12 | 12 | 40-39 | 36 | |
10. | Avangard Sumy | 36 | 10 | 16 | 10 | 37-44 | 36 |
Day 8 | |||||||||
AIK | | Norrköping | 1:1 | ||||||
Solna | |||||||||
Elfsborg | | Göteborg | 3:2 | ||||||
Borås | |||||||||
IFK Malmö | | Malmö | 1:0 | ||||||
Malmö | |||||||||
Örebro | | Hammarby | 2:3 | ||||||
Örebro | |||||||||
Örgryte | | Helsingborgs | 0:0 | ||||||
Göteborg |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |