24.09.1960 < | Football matches for 25.09.1960 | > 26.09.1960 |
Day 5 | |||||||||
Spartak Moscow | | Spartak Yerevan | 4:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Admiralteyets | | Belarus | 3:0 (1:0) | ||||||
Leningrad |
Dynamo Bryansk | | Ilmen | 3:2 | ||||||
Raketa | | Tekstilshchik Smolensk | 0:1 | ||||||
Trud Voronezh | | Lokomotiv Oryol | 2:0 | ||||||
Voronezh | |||||||||
Trudovye Rezervy Lipetsk | | Tsementnik | 2:0 (2:0) | ||||||
Znamya Truda | | Baltika | 2:1 | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Shakhtyor Stalinogorsk | | Trud Tula | 3:1 (1:0) | ||||||
Stalinogorsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Trud Voronezh | 30 | 20 | 6 | 4 | 58-18 | 46 | ||
2. | Spartak Leningrad | 30 | 16 | 8 | 6 | 74-43 | 40 | ||
3. | Shakhtyor Stalinogorsk | 30 | 16 | 7 | 7 | 51-32 | 39 | ||
4. | Raketa | 30 | 13 | 12 | 5 | 46-30 | 38 | ||
5. | Znamya Truda | 30 | 15 | 7 | 8 | 60-37 | 37 | ||
6. | Trudovye Rezervy Kursk | 30 | 16 | 3 | 11 | 49-38 | 35 | ||
7. | Baltika | 30 | 12 | 6 | 12 | 60-37 | 30 | ||
8. | Trud Tula | 30 | 11 | 6 | 13 | 39-43 | 28 | ||
9. | Lokomotiv Oryol | 30 | 9 | 10 | 11 | 35-43 | 28 | ||
10. | Trudovye Rezervy Lipetsk | 30 | 10 | 7 | 13 | 39-39 | 27 |
Zarya Dzerzhinsk | | Dynamo Kirov | 2:3 (1:2) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Zarya Penza | | Trud Glukhovo | 0:2 (0:0) | ||||||
Penza | |||||||||
Traktor Vladimir | | Tekstilshchik Ivanovo | 1:1 (0:1) | ||||||
Vladimir | |||||||||
Shinnik | | Lokomotiv Saratov | 2:1 (2:1) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
Metallurg Cherepovets | | Trud Ryazan | 2:0 (0:0) | ||||||
Cherepovets | |||||||||
15:00 | Volga Kalinin | | Avangard Kolomna | 2:0 (0:0) | |||||
Kalinin |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Volga Kalinin | 28 | 19 | 5 | 4 | 68-28 | 43 | ||
2. | Shinnik | 28 | 13 | 12 | 3 | 58-24 | 38 | ||
3. | Dynamo Kirov | 28 | 18 | 2 | 8 | 49-30 | 38 | ||
4. | Trud Glukhovo | 28 | 15 | 7 | 6 | 47-27 | 37 | ||
5. | Torpedo Gorkiy | 28 | 12 | 8 | 8 | 39-29 | 32 | ||
6. | Traktor Vladimir | 28 | 13 | 6 | 9 | 34-29 | 32 | ||
7. | Tekstilshchik Ivanovo | 28 | 11 | 9 | 8 | 38-32 | 31 | ||
8. | Lokomotiv Saratov | 28 | 11 | 8 | 9 | 41-36 | 30 | ||
9. | Dynamo Leningrad | 28 | 9 | 6 | 13 | 46-43 | 24 | ||
10. | Avangard Kolomna | 28 | 7 | 8 | 13 | 40-48 | 22 |
Rostselmash | | Temp Makhachkala | 1:0 | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Spartak Ordzhonikidze | | Traktor Stalingrad | 1:2 | ||||||
Ordzhonikidze | |||||||||
Terek | | Spartak Stavropol | 1:0 | ||||||
Tsement | | Torpedo Armavir | 2:0 | ||||||
Volgar | | Spartak Nalchik | 2:1 (0:1) | ||||||
Astrakhan | |||||||||
16:30 | Energiya | | Shahtyor Shakhty | 0:2 | |||||
Volzhsky |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Terek | 26 | 18 | 6 | 2 | 71-26 | 42 | ||
2. | Torpedo Taganrog | 26 | 17 | 4 | 5 | 46-18 | 38 | ||
3. | Spartak Krasnodar | 26 | 16 | 5 | 5 | 44-21 | 37 | ||
4. | Rostselmash | 26 | 14 | 6 | 6 | 51-26 | 34 | ||
5. | Shahtyor Shakhty | 26 | 15 | 3 | 8 | 61-40 | 33 | ||
6. | Traktor Stalingrad | 26 | 10 | 6 | 10 | 35-31 | 26 | ||
7. | Torpedo Armavir | 26 | 9 | 6 | 11 | 28-37 | 24 | ||
8. | Temp Makhachkala | 26 | 11 | 2 | 13 | 31-43 | 24 | ||
9. | Energiya | 26 | 10 | 3 | 13 | 34-35 | 23 | ||
10. | Spartak Stavropol | 26 | 8 | 7 | 11 | 36-39 | 23 |
Lokomotiv Chelyabinsk | | Zenit | 3:0 (3:0) | ||||||
Neftyanik Syzran | | Metallurg Nizhniy Tagil | 1:3 | ||||||
Progress Zelenodolsk | | Metallurg Kamensk-Uralksiy | 2:0 | ||||||
Stroitel Ufa | | Uralmash | 3:0 | ||||||
Khimik Berezniki | | Zvezda Perm | 0:1 | ||||||
Iskra | | Stroitel Kurgan | 4:1 | ||||||
Kazan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Nizhniy Tagil | 28 | 19 | 3 | 6 | 74-36 | 41 | ||
2. | Zvezda Perm | 28 | 17 | 6 | 5 | 53-27 | 40 | ||
3. | Lokomotiv Chelyabinsk | 28 | 15 | 8 | 5 | 51-24 | 38 | ||
4. | Iskra | 28 | 15 | 7 | 6 | 42-22 | 37 | ||
5. | Zenit | 28 | 14 | 6 | 8 | 56-35 | 34 | ||
6. | Stroitel Ufa | 28 | 16 | 2 | 10 | 53-42 | 34 | ||
7. | Uralmash | 28 | 14 | 5 | 9 | 53-37 | 33 | ||
8. | Spartak Ulyanovsk | 28 | 10 | 5 | 13 | 43-54 | 25 | ||
9. | Khimik Berezniki | 28 | 11 | 2 | 15 | 52-62 | 24 | ||
10. | Metallurg Magnitogorsk | 28 | 7 | 9 | 12 | 43-60 | 23 |
Metallurg Stalinsk-Kuznetsk | | Mashinostroitel | 2:1 (1:0) | ||||||
Temp Barnaul | | Sibelektromotor | 5:0 (2:0) | ||||||
Barnaul |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Irtysh | 26 | 16 | 7 | 3 | 48-24 | 39 | ||
2. | SKA Khabarovsk | 26 | 17 | 4 | 5 | 45-19 | 38 | ||
3. | Sibelektromotor | 26 | 17 | 3 | 6 | 45-22 | 37 | ||
4. | Temp Barnaul | 26 | 14 | 6 | 6 | 58-37 | 34 | ||
5. | Sibselmash | 26 | 11 | 8 | 7 | 47-35 | 30 | ||
6. | Khimik Kemerovo | 26 | 11 | 6 | 9 | 35-35 | 28 | ||
7. | Mashinostroitel | 26 | 11 | 5 | 10 | 39-33 | 27 | ||
8. | Metallurg Stalinsk-Kuznetsk | 26 | 8 | 8 | 10 | 30-30 | 24 | ||
9. | Lokomotiv Krasnoyarsk | 26 | 8 | 6 | 12 | 39-48 | 22 | ||
10. | Luch | 26 | 8 | 4 | 14 | 24-31 | 20 |
Avangard Chernovtsy | | Dynamo Khmelnitskiy | 2:0 | ||||||
Volyn | | Neftyanik Drogobych | 0:0 | ||||||
SKA Lvov | | Chernomorets | 2:0 (0:0) | ||||||
Lviv |
16:00 | Kolhospnyk Poltava | | Trudovye Rezervy Lugansk | 0:1 | |||||
Poltava |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Zaporozhye | 36 | 25 | 9 | 2 | 78-29 | 59 | ||
2. | SKA Odessa | 36 | 25 | 8 | 3 | 69-24 | 58 | ||
3. | Trudovye Rezervy Lugansk | 36 | 19 | 9 | 8 | 69-40 | 47 | ||
4. | Lokomotiv Stalino | 36 | 19 | 8 | 9 | 45-31 | 46 | ||
5. | Avangard Zhyoltye Vody | 36 | 15 | 10 | 11 | 46-39 | 40 | ||
6. | SKChF | 36 | 15 | 9 | 12 | 49-34 | 39 | ||
7. | Avangard Kramatorsk | 36 | 13 | 12 | 11 | 41-35 | 38 | ||
8. | Metallurg Dnepropetrovsk | 36 | 14 | 9 | 13 | 53-44 | 37 | ||
9. | Avangard Zhdanov | 36 | 11 | 12 | 13 | 30-42 | 34 | ||
10. | Shakhtyor Gorlovka | 36 | 13 | 7 | 16 | 50-65 | 33 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Torpedo Kutaisi | 30 | 21 | 7 | 2 | 70-21 | 49 | ||
2. | Pamir | 30 | 15 | 7 | 8 | 50-39 | 37 | ||
3. | Progress Baku | 30 | 15 | 6 | 9 | 54-40 | 36 | ||
4. | Metallurg Rustavi | 30 | 15 | 5 | 10 | 48-29 | 35 | ||
5. | Spartak Frunze | 30 | 13 | 7 | 10 | 40-39 | 33 | ||
6. | Energetik | 30 | 14 | 4 | 12 | 64-48 | 32 | ||
7. | Metallurg Sumgait | 30 | 11 | 10 | 9 | 37-32 | 32 | ||
8. | Burevestnik Tbilisi | 30 | 12 | 8 | 10 | 44-43 | 32 | ||
9. | Mekhnat | 30 | 11 | 9 | 10 | 35-32 | 31 | ||
10. | Tekstilshchik Kirovabad | 30 | 12 | 7 | 11 | 41-44 | 31 |
Day 5 | |||||||||
Austria Wien | | Dornbirn | 3:0 | ||||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
GAK | | Wiener Sport-Club | 2:2 | ||||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
LASK | | Simmering | 4:1 | ||||||
Linz | |||||||||
Wacker | | Austria Salzburg | 0:0 | ||||||
Wien Wacker-Platz |
Day 4 | |||||||||
Charleroi | | Beerschot | 4:1 (3:0) | ||||||
Charleroi | |||||||||
Antwerp | | Brugge | 0:0 | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Verviétois | | Eendracht Aalst | 0:4 (0:3) | ||||||
Verviers | |||||||||
Anderlecht | | Waterschei | 3:1 (1:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Liège | | Union Saint-Gilloise | 2:1 (1:1) | ||||||
Liège | |||||||||
Lierse | | Daring | 3:4 (3:2) | ||||||
Lier | |||||||||
La Gantoise | | Sint-Truiden | 3:0 (1:0) | ||||||
Gent | |||||||||
Patro Eisden | | Standard | 0:3 (0:0) | ||||||
Maasmechelen |
Day 17 | |||||||||
15:00 | Vorwärts | | Rotation | 3:0 | |||||
15:00 | Motor Jena | | Chemie Zeitz | 6:0 | |||||
15:00 | Lokomotive Leipzig | | Fortschritt | 3:1 | |||||
15:00 | Motor Zwickau | | Empor | 0:1 | |||||
15:00 | Chemie Halle-Leuna | | Einheit | 1:2 | |||||
15:00 | Aktivist | | Wismut | 3:0 | |||||
Day 3 | |||||||||
Athlético Bilbao | | Real Valladolid | 4:1 (1:0) | ||||||
Atlético Madrid | | Mallorca | 2:1 (1:1) | ||||||
Elche | | Real Madrid | 3:4 (1:3) | ||||||
Real Santander | | Real Oviedo | 3:0 (2:0) | ||||||
Español | | Granada | 3:1 (1:1) | ||||||
Real Betis | | Barcelona | 1:3 (1:1) | ||||||
Real Sociedad | | Real Zaragoza | 2:2 (1:1) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Benfica | | Académica | 4:1 (3:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Vitória | | Barreirense | 3:1 (2:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Salgueiros | | Belenenses | 3:2 (0:1) | ||||||
Porto | |||||||||
Atlético | | Porto | 1:2 (1:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Lusitano | | Braga | 3:2 (1:0) | ||||||
Évora | |||||||||
Leixões | | Covilhã | 2:2 (1:1) | ||||||
Matosinhos | |||||||||
CUF | | Sporting | 2:1 (2:1) | ||||||
Barreiro |
Day 19 | |||||||||
AIK | | Jönköpings Södra | 7:1 | ||||||
Solna | |||||||||
Degerfors | | Helsingborgs | 5:2 | ||||||
Degerfors | |||||||||
Göteborg | | Sandvikens | 4:1 | ||||||
Göteborg | |||||||||
IFK Malmö | | Hammarby | 3:2 | ||||||
Malmö | |||||||||
Norrköping | | Örgryte | 2:2 | ||||||
Norrköping |
Day 20 | |||||||||
Atlanta | | River Plate | 1:2 | ||||||
Boca Juniors | | Racing Club | 1:0 | ||||||
Chacarita Juniors | | Argentinos Juniors | 4:1 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Ferro Carril Oeste | 2:0 | ||||||
Independiente | | Huracán | 1:0 | ||||||
Rosario Central | | Newell's Old Boys | 4:1 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Estudiantes | 8:1 | ||||||
Vélez Sársfield | | Lanús | 3:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Independiente | 30 | 17 | 7 | 6 | 49-33 | 41 | ||
2. | River Plate | 30 | 16 | 7 | 7 | 46-29 | 39 | ||
3. | Argentinos Juniors | 30 | 15 | 9 | 6 | 68-48 | 39 | ||
4. | Racing Club | 30 | 14 | 9 | 7 | 72-43 | 37 | ||
5. | Boca Juniors | 30 | 13 | 11 | 6 | 58-36 | 37 | ||
6. | San Lorenzo de Almagro | 30 | 14 | 8 | 8 | 71-45 | 36 | ||
7. | Vélez Sársfield | 30 | 12 | 9 | 9 | 48-46 | 33 | ||
8. | Rosario Central | 30 | 10 | 9 | 11 | 55-71 | 29 | ||
9. | Huracán | 30 | 10 | 8 | 12 | 48-45 | 28 | ||
10. | Chacarita Juniors | 30 | 9 | 10 | 11 | 50-53 | 28 |
Day 1 | |||||||||
Bahia (Salvador) | | CS Capelense (Capela) | 2:0 | ||||||
Salvador |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Moto Clube (São Luis) | | Fortaleza (Fortaleza) | 1:1 (1:0) | 0:2 (0:0) | 1:3 | ||||
São Luís |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Grêmio (Porto Alegre) | | Coritiba (Coritiba) | 3:3 (2:1) | 1:1 | 4:4 | ||||
Porto Alegre |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |