08.06.1960 < | Football matches for 9.06.1960 | > 10.06.1960 |
Znamya Truda | | Trudovye Rezervy Kursk | 1:5 | ||||||
Sputnik | | Dynamo Bryansk | 0:2 (0:0) | ||||||
Trudovye Rezervy Lipetsk | | Trud Voronezh | 0:1 (0:0) | ||||||
Trud Tula | | Baltika | 1:3 (1:2) | ||||||
Tula | |||||||||
18:00 | Raketa | | Lokomotiv Oryol | 2:0 | |||||
Gorky |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Trud Voronezh | 30 | 20 | 6 | 4 | 58-18 | 46 | ||
2. | Spartak Leningrad | 30 | 16 | 8 | 6 | 74-43 | 40 | ||
3. | Shakhtyor Stalinogorsk | 30 | 16 | 7 | 7 | 51-32 | 39 | ||
4. | Raketa | 30 | 13 | 12 | 5 | 46-30 | 38 | ||
5. | Znamya Truda | 30 | 15 | 7 | 8 | 60-37 | 37 | ||
6. | Trudovye Rezervy Kursk | 30 | 16 | 3 | 11 | 49-38 | 35 | ||
7. | Baltika | 30 | 12 | 6 | 12 | 60-37 | 30 | ||
8. | Trud Tula | 30 | 11 | 6 | 13 | 39-43 | 28 | ||
9. | Lokomotiv Oryol | 30 | 9 | 10 | 11 | 35-43 | 28 | ||
10. | Trudovye Rezervy Lipetsk | 30 | 10 | 7 | 13 | 39-39 | 27 |
Trud Glukhovo | | Lokomotiv Saratov | 2:0 (0:0) | ||||||
Shinnik | | Tekstilshchik Ivanovo | 0:0 | ||||||
Metallurg Cherepovets | | Torpedo Gorkiy | 0:2 (0:0) | ||||||
Cherepovets | |||||||||
19:00 | Dynamo Kirov | | Dynamo Leningrad | 2:0 (1:0) | |||||
Kirov |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Volga Kalinin | 28 | 19 | 5 | 4 | 68-28 | 43 | ||
2. | Shinnik | 28 | 13 | 12 | 3 | 58-24 | 38 | ||
3. | Dynamo Kirov | 28 | 18 | 2 | 8 | 49-30 | 38 | ||
4. | Trud Glukhovo | 28 | 15 | 7 | 6 | 47-27 | 37 | ||
5. | Torpedo Gorkiy | 28 | 12 | 8 | 8 | 39-29 | 32 | ||
6. | Traktor Vladimir | 28 | 13 | 6 | 9 | 34-29 | 32 | ||
7. | Tekstilshchik Ivanovo | 28 | 11 | 9 | 8 | 38-32 | 31 | ||
8. | Lokomotiv Saratov | 28 | 11 | 8 | 9 | 41-36 | 30 | ||
9. | Dynamo Leningrad | 28 | 9 | 6 | 13 | 46-43 | 24 | ||
10. | Avangard Kolomna | 28 | 7 | 8 | 13 | 40-48 | 22 |
Zenit | | Metallurg Nizhniy Tagil | 2:1 | ||||||
Iskra | | Zvezda Perm | 0:2 | ||||||
Kazan | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Stroitel Ufa | 3:1 | ||||||
Neftyanik Syzran | | Uralmash | 2:1 | ||||||
Progress Zelenodolsk | | Khimik Berezniki | 3:2 | ||||||
Spartak Ulyanovsk | | Metallurg Kamensk-Uralksiy | 3:1 | ||||||
19:00 | Lokomotiv Orenburg | | Stroitel Kurgan | 2:1 (2:0) | |||||
Orenburg |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Nizhniy Tagil | 28 | 19 | 3 | 6 | 74-36 | 41 | ||
2. | Zvezda Perm | 28 | 17 | 6 | 5 | 53-27 | 40 | ||
3. | Lokomotiv Chelyabinsk | 28 | 15 | 8 | 5 | 51-24 | 38 | ||
4. | Iskra | 28 | 15 | 7 | 6 | 42-22 | 37 | ||
5. | Zenit | 28 | 14 | 6 | 8 | 56-35 | 34 | ||
6. | Stroitel Ufa | 28 | 16 | 2 | 10 | 53-42 | 34 | ||
7. | Uralmash | 28 | 14 | 5 | 9 | 53-37 | 33 | ||
8. | Spartak Ulyanovsk | 28 | 10 | 5 | 13 | 43-54 | 25 | ||
9. | Khimik Berezniki | 28 | 11 | 2 | 15 | 52-62 | 24 | ||
10. | Metallurg Magnitogorsk | 28 | 7 | 9 | 12 | 43-60 | 23 |
Day 9 | |||||||||
AIK | | IFK Malmö | 0:1 | ||||||
Solna | |||||||||
Degerfors | | Sandvikens | 0:3 | ||||||
Degerfors | |||||||||
Malmö | | Helsingborgs | 2:1 | ||||||
Malmö | |||||||||
Norrköping | | Hammarby | 6:0 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Örgryte | | Göteborg | 2:1 | ||||||
Göteborg |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
15:00 | |
20:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
19:30 | |
13:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:30 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:30* | |
18:00* | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
14:10 | |
16:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
19:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:15 | |
17:15 | |
15:15 | |
17:45 | |
20:15 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
21:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
12:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
21:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 | |
2:1 | |
0:1 | |
1:0 aet | |
2:0 aet | |
2:1 aet | |
0:2 | |
1:0 aet | |
1:3* | |
1:2 | |
0:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |