13.06.1959 < | Football matches for 14.06.1959 | > 15.06.1959 |
Day 9 | |||||||||
Krylya Sovetov | | Spartak | 4:2 (3:1) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Day 8 | |||||||||
Torpedo | | Shakhtyor | 3:1 (0:1) | ||||||
Moscow |
Lokomotiv Saratov | | Iskra | 0:0 | ||||||
Saratov | |||||||||
Metallurg Zaporozhye | | Avangard Nikolayev | 4:1 | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Trud Vladinir | | Trud Ryazan | 4:0 (1:0) | ||||||
Vladimir | |||||||||
Trud Voronezh | | Dynamo Kirov | 0:0 | ||||||
Voronezh | |||||||||
Trudovye Rezervy Lipetsk | | Spartak Leningrad | 2:2 | ||||||
Lipetsk | |||||||||
Khimik Dneprodzerzhinsk | | Lokomotiv Bendery | 3:0 (1:0) | ||||||
Dniprodzerzhynsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Trud Voronezh | 28 | 20 | 6 | 2 | 57-16 | 46 | ||
2. | Dynamo Kirov | 28 | 14 | 11 | 3 | 47-17 | 39 | ||
3. | Avangard Nikolayev | 28 | 14 | 9 | 5 | 52-28 | 37 | ||
4. | Metallurg Dnepropetrovsk | 28 | 14 | 6 | 8 | 47-37 | 34 | ||
5. | Iskra | 28 | 12 | 9 | 7 | 36-27 | 33 | ||
6. | Metallurg Zaporozhye | 28 | 14 | 4 | 10 | 40-30 | 32 | ||
7. | Khimik Yaroslavl | 28 | 10 | 8 | 10 | 31-28 | 28 | ||
8. | Lokomotiv Saratov | 28 | 8 | 11 | 9 | 39-32 | 27 | ||
9. | Spartak Leningrad | 28 | 11 | 5 | 12 | 43-48 | 27 | ||
10. | Spartak Kherson | 28 | 5 | 14 | 9 | 31-35 | 24 |
Znamya Truda | | Trudovye Rezervy Leningrad | 1:0 | ||||||
Krutoe Trud Stadium | |||||||||
Avangard Zhitomir | | Trudovye Rezervy Kursk | 4:0 | ||||||
Zhytomyr Dynamo Stadium | |||||||||
Avangard Kharkov | | Krivoy Rog team | 3:2 (3:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Kolhospnyk Poltava | | Kolhospnyk Cherkassy | 0:2 (0:1) | ||||||
Poltava | |||||||||
Lokomotiv Gomel | | Shakhtyor Stalinogorsk | 1:2 (0:1) | ||||||
Gomel | |||||||||
Spartak Minsk | | Trud Tula | 1:1 (1:0) | ||||||
Minsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Trudovye Rezervy Leningrad | 28 | 19 | 6 | 3 | 55-19 | 44 | ||
2. | Trud Glukhovo | 28 | 13 | 11 | 4 | 41-23 | 37 | ||
3. | Avangard Kharkov | 28 | 13 | 11 | 4 | 40-26 | 37 | ||
4. | Kolhospnyk Cherkassy | 28 | 14 | 8 | 6 | 36-24 | 36 | ||
5. | Arsenal | 28 | 13 | 8 | 7 | 49-37 | 34 | ||
6. | Zvezda Kirovograd | 28 | 11 | 10 | 7 | 42-21 | 32 | ||
7. | Spartak Minsk | 28 | 13 | 5 | 10 | 33-28 | 31 | ||
8. | Shakhtyor Stalinogorsk | 28 | 9 | 11 | 8 | 24-23 | 29 | ||
9. | Avangard Zhitomir | 28 | 9 | 9 | 10 | 41-34 | 27 | ||
10. | Znamya Truda | 28 | 9 | 8 | 11 | 33-39 | 26 |
Kuban | | SKVO Tbilisi | 3:1 | ||||||
Krasnodar | |||||||||
Rostselmash | | Neftyanik | 5:1 | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Spartak Nalchik | | Lokomotiv Tbilisi | 2:1 (1:1) | ||||||
Nalchik | |||||||||
Tekstilshchik Kirovabad | | Torpedo Taganrog | 2:0 | ||||||
Kirovabad | |||||||||
Terek | | Spartak Yerevan | 0:1 (0:0) | ||||||
Grozny |
Lokomotiv Vinnitsa | | Chernomorets | 1:1 (1:1) | ||||||
Vinnytsia | |||||||||
Avangard Simferopol | | Urozhay Minsk | 1:2 | ||||||
Simferopol | |||||||||
Tsukrovik | | SKVO Lvov | 1:3 | ||||||
Ternopil Spartak Stadium | |||||||||
Kolhospnyk Rovno | | Spartak Uzhgorod | 3:0 | ||||||
Rivne | |||||||||
Spartak Stanislav | | Daugava | 2:4 | ||||||
Stanislav | |||||||||
SKVO Odessa | | Dynamo Tallin | 3:1 | ||||||
Odesa |
Zvezda Perm | | Shakhtyor Karaganda | 1:1 | ||||||
Perm | |||||||||
Kairat | | Pakhtakor | 1:0 (1:0) | ||||||
Almaty | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Khosilot | 2:1 | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Metallurg Nizhniy Tagil | | Mashinostroitel | 2:2 | ||||||
Nizhny Tagil Metallurg Stadium | |||||||||
Pamir | | Kolkhozchy | 4:2 | ||||||
Chkalovsk | |||||||||
Spartak Frunze | | Trudovye Rezervy Tashkent | 2:4 | ||||||
Frunze | |||||||||
Stroitel Ufa | | Lokomotiv Chelyabinsk | 1:1 | ||||||
Ufa |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Pamir | 26 | 16 | 4 | 6 | 41-34 | 36 | |
2. | Mashinostroitel | 26 | 13 | 6 | 7 | 51-29 | 32 | |
3. | Metallurg Magnitogorsk | 26 | 15 | 2 | 9 | 46-31 | 32 | |
4. | Pakhtakor | 26 | 13 | 6 | 7 | 40-33 | 32 | |
5. | Zvezda Perm | 26 | 13 | 5 | 8 | 41-31 | 31 | |
6. | Kairat | 26 | 11 | 8 | 7 | 46-37 | 30 | |
7. | Trudovye Rezervy Tashkent | 26 | 11 | 7 | 8 | 33-28 | 29 | |
8. | Spartak Frunze | 26 | 8 | 10 | 8 | 36-36 | 26 | |
9. | Metallurg Nizhniy Tagil | 26 | 9 | 6 | 11 | 44-36 | 24 | |
10. | Lokomotiv Chelyabinsk | 26 | 7 | 6 | 13 | 34-40 | 20 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
SKVO (Chita) | | Luch (Vladivostok) | 1:3* | 1:3 | |||||
Chita |
Day 22 | |||||||||
Botev Plovdiv | | Slavia | 1:0 (1:0) | ||||||
Levski | | Dunav | 5:0 (2:0) | ||||||
Minyor | | Spartak Varna | 5:1 (3:1) | ||||||
Cherno More | | Beroe | 0:3 (0:2) | ||||||
Day 12 | |||||||||
16:00 | Empor | | Motor Zwickau | 3:0 | |||||
16:00 | Turbine | | Rotation | 0:0 | |||||
16:00 | Dynamo | | Wismut | 1:1 | |||||
16:00 | Lokomotive Leipzig | | Vorwärts | 1:0 | |||||
16:00 | Chemie | | Fortschritt | 3:1 | |||||
16:00 | Motor Jena | | Aktivist | 3:0 | |||||
16:00 | Lokomotive Stendal | | Einheit | 1:1 | |||||
Day 11 | |||||||||
Djurgårdens | | Sandvikens | 2:2 | ||||||
Solna | |||||||||
Göteborg | | AIK | 4:0 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Helsingborgs | | Halmstad | 0:3 | ||||||
Helsingborg | |||||||||
IFK Malmö | | Norrköping | 2:1 | ||||||
Malmö |
Day 8 | |||||||||
Argentinos Juniors | | Atlanta | 2:2 | ||||||
Estudiantes | | Vélez Sársfield | 3:3 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Independiente | 0:2 | ||||||
Huracán | | Gimnasia y Esgrima | 3:1 | ||||||
Lanús | | Boca Juniors | 1:3 | ||||||
Newell's Old Boys | | Central Córdoba | 1:0 | ||||||
Racing Club | | Rosario Central | 4:0 | ||||||
River Plate | | San Lorenzo de Almagro | 1:2 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |