18.05.1959 < | Football matches for 19.05.1959 | > 20.05.1959 |
Avangard Nikolayev | | Trud Voronezh | 4:2 | ||||||
Mykolaiv Avangard Stadium | |||||||||
Dynamo Kirov | | Khimik Yaroslavl | 0:0 | ||||||
Kirov | |||||||||
Iskra | | Trud Vladinir | 3:1 | ||||||
Kazan | |||||||||
Lokomotiv Bendery | | Lokomotiv Saratov | 0:0 | ||||||
Chişinău | |||||||||
Metallurg Zaporozhye | | Khimik Dneprodzerzhinsk | 2:2 (1:2) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Spartak Leningrad | | Trud Ryazan | 2:1 | ||||||
Leningrad | |||||||||
Spartak Kherson | | Trudovye Rezervy Lipetsk | 3:0 | ||||||
Kherson |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Trud Voronezh | 28 | 20 | 6 | 2 | 57-16 | 46 | ||
2. | Dynamo Kirov | 28 | 14 | 11 | 3 | 47-17 | 39 | ||
3. | Avangard Nikolayev | 28 | 14 | 9 | 5 | 52-28 | 37 | ||
4. | Metallurg Dnepropetrovsk | 28 | 14 | 6 | 8 | 47-37 | 34 | ||
5. | Iskra | 28 | 12 | 9 | 7 | 36-27 | 33 | ||
6. | Metallurg Zaporozhye | 28 | 14 | 4 | 10 | 40-30 | 32 | ||
7. | Khimik Yaroslavl | 28 | 10 | 8 | 10 | 31-28 | 28 | ||
8. | Lokomotiv Saratov | 28 | 8 | 11 | 9 | 39-32 | 27 | ||
9. | Spartak Leningrad | 28 | 11 | 5 | 12 | 43-48 | 27 | ||
10. | Spartak Kherson | 28 | 5 | 14 | 9 | 31-35 | 24 |
Zvezda Kirovograd | | Spartak Minsk | 2:0 | ||||||
Kirovograd Avangard Stadium | |||||||||
Kolhospnyk Cherkassy | | Avangard Zhitomir | 2:1 (0:1) | ||||||
Cherkasy | |||||||||
Trud Tula | | Trud Glukhovo | 0:1 (0:1) | ||||||
Tula | |||||||||
Trudovye Rezervy Kursk | | Znamya Truda | 2:2 | ||||||
Kursk | |||||||||
Shakhtyor Stalinogorsk | | Trudovye Rezervy Leningrad | 1:1 | ||||||
Stalinogorsk | |||||||||
Krivoy Rog team | | Lokomotiv Gomel | 2:1 | ||||||
Kryvyi Rih | |||||||||
18:00 | Avangard Kharkov | | Kolhospnyk Poltava | 1:1 (0:0) | |||||
Kharkiv |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Trudovye Rezervy Leningrad | 28 | 19 | 6 | 3 | 55-19 | 44 | ||
2. | Trud Glukhovo | 28 | 13 | 11 | 4 | 41-23 | 37 | ||
3. | Avangard Kharkov | 28 | 13 | 11 | 4 | 40-26 | 37 | ||
4. | Kolhospnyk Cherkassy | 28 | 14 | 8 | 6 | 36-24 | 36 | ||
5. | Arsenal | 28 | 13 | 8 | 7 | 49-37 | 34 | ||
6. | Zvezda Kirovograd | 28 | 11 | 10 | 7 | 42-21 | 32 | ||
7. | Spartak Minsk | 28 | 13 | 5 | 10 | 33-28 | 31 | ||
8. | Shakhtyor Stalinogorsk | 28 | 9 | 11 | 8 | 24-23 | 29 | ||
9. | Avangard Zhitomir | 28 | 9 | 9 | 10 | 41-34 | 27 | ||
10. | Znamya Truda | 28 | 9 | 8 | 11 | 33-39 | 26 |
Urozhay Minsk | | Lokomotiv Vinnitsa | 0:0 | ||||||
Minsk | |||||||||
Avangard Simferopol | | Spartak Uzhgorod | 0:2 | ||||||
Simferopol GDO Stadium | |||||||||
Baltika | | Daugava | 2:0 (1:0) | ||||||
Kaliningrad | |||||||||
Dynamo Tallin | | SKChF | 3:0 | ||||||
Tallinn | |||||||||
Kolhospnyk Rovno | | Spartak Stanislav | 3:0 | ||||||
Rivne | |||||||||
Spartak Vilnius | | SKVO Odessa | 1:2 | ||||||
Vilnius | |||||||||
Chernomorets | | SKVO Lvov | 1:0 (1:0) | ||||||
Odesa |
Zvezda Perm | | Pakhtakor | 2:2 (0:1) | ||||||
Perm | |||||||||
Lokomotiv Chelyabinsk | | Kairat | 0:0 | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
Mashinostroitel | | Trudovye Rezervy Tashkent | 2:1 | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Kolkhozchy | 0:1 | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Metallurg Nizhniy Tagil | | Spartak Frunze | 1:1 | ||||||
Nizhny Tagil Metallurg Stadium | |||||||||
Stroitel Ufa | | Pamir | 0:2 (0:0) | ||||||
Ufa | |||||||||
Shakhtyor Karaganda | | Khosilot | 5:1 | ||||||
Karaganda |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Pamir | 26 | 16 | 4 | 6 | 41-34 | 36 | |
2. | Mashinostroitel | 26 | 13 | 6 | 7 | 51-29 | 32 | |
3. | Metallurg Magnitogorsk | 26 | 15 | 2 | 9 | 46-31 | 32 | |
4. | Pakhtakor | 26 | 13 | 6 | 7 | 40-33 | 32 | |
5. | Zvezda Perm | 26 | 13 | 5 | 8 | 41-31 | 31 | |
6. | Kairat | 26 | 11 | 8 | 7 | 46-37 | 30 | |
7. | Trudovye Rezervy Tashkent | 26 | 11 | 7 | 8 | 33-28 | 29 | |
8. | Spartak Frunze | 26 | 8 | 10 | 8 | 36-36 | 26 | |
9. | Metallurg Nizhniy Tagil | 26 | 9 | 6 | 11 | 44-36 | 24 | |
10. | Lokomotiv Chelyabinsk | 26 | 7 | 6 | 13 | 34-40 | 20 |
Day 3 | |||||||||
Boca Juniors | | River Plate | 5:1 | ||||||
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |