25.10.1958 < | Football matches for 26.10.1958 | > 27.10.1958 |
Torpedo Gorkiy | | Lokomotiv Saratov | 2:1 (0:1) | ||||||
Gorky | |||||||||
Traktor Stalingrad | | Spartak Kherson | 1:0 (1:0) | ||||||
Stalingrad |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Odessa | 30 | 19 | 7 | 4 | 51-15 | 45 | ||
2. | Trudovye Rezervy Leningrad | 30 | 16 | 10 | 4 | 52-23 | 42 | ||
3. | Avangard Nikolayev | 30 | 15 | 10 | 5 | 40-26 | 40 | ||
4. | Traktor Stalingrad | 30 | 16 | 7 | 7 | 46-22 | 39 | ||
5. | Torpedo Taganrog | 30 | 17 | 4 | 9 | 40-24 | 38 | ||
6. | Torpedo Gorkiy | 30 | 12 | 10 | 8 | 48-40 | 34 | ||
7. | Lokomotiv Saratov | 30 | 13 | 7 | 10 | 48-39 | 33 | ||
8. | Voronezh team | 30 | 13 | 5 | 12 | 45-35 | 31 | ||
9. | Dynamo Kirov | 30 | 13 | 4 | 13 | 52-41 | 30 | ||
10. | Zenit | 30 | 12 | 5 | 13 | 36-32 | 29 |
Trud Stalinogorsk | | Znamya Truda | 0:0 | ||||||
Stalinogorsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKChF | 30 | 16 | 9 | 5 | 52-23 | 41 | ||
2. | Metallurg Zaporozhye | 30 | 17 | 5 | 8 | 55-29 | 39 | ||
3. | Rostselmash | 30 | 18 | 3 | 9 | 62-35 | 39 | ||
4. | Trud Stalinogorsk | 30 | 16 | 4 | 10 | 37-36 | 36 | ||
5. | Tekstilshchik | 30 | 15 | 5 | 10 | 36-29 | 35 | ||
6. | Trudovye Rezervy Lugansk | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-26 | 34 | ||
7. | Kolhospnyk Poltava | 30 | 12 | 10 | 8 | 32-27 | 34 | ||
8. | Khimik Yaroslavl | 30 | 14 | 6 | 10 | 41-37 | 34 | ||
9. | Metallurg Dnepropetrovsk | 30 | 14 | 5 | 11 | 52-45 | 33 | ||
10. | Znamya Truda | 30 | 11 | 9 | 10 | 34-51 | 31 |
Kolhospnyk Rovno | | SKVO Lvov | 4:0 | ||||||
Rivne | |||||||||
Trud Glukhovo | | Spartak Stanislav | 2:2 | ||||||
Noginsk | |||||||||
Urozhay Minsk | | Baltika | 4:2 (1:1) | ||||||
Minsk | |||||||||
SKVO Kiev | | Spartak Minsk | 1:2 (0:1) | ||||||
Kiev |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Lvov | 30 | 18 | 7 | 5 | 45-26 | 43 | ||
2. | Spartak Minsk | 30 | 18 | 5 | 7 | 56-25 | 41 | ||
3. | Lokomotiv Vinnitsa | 30 | 14 | 7 | 9 | 42-37 | 35 | ||
4. | Spartak Uzhgorod | 30 | 11 | 13 | 6 | 36-33 | 35 | ||
5. | Spartak Stanislav | 30 | 13 | 7 | 10 | 43-34 | 33 | ||
6. | Trud Glukhovo | 30 | 11 | 11 | 8 | 32-29 | 33 | ||
7. | Dynamo Tallin | 30 | 10 | 12 | 8 | 44-37 | 32 | ||
8. | SKVO Kiev | 30 | 11 | 9 | 10 | 44-38 | 31 | ||
9. | Urozhay Minsk | 30 | 9 | 13 | 8 | 33-31 | 31 | ||
10. | Spartak Vilnius | 30 | 9 | 11 | 10 | 31-31 | 29 |
Neftyanik | | SKVO Tbilisi | 4:2 | ||||||
Bakı | |||||||||
SKVO Rostov-on-Don | | Kuban | 3:0 (3:0) | ||||||
Rostov-on-Don |
Kairat | | Shakhtyor Karaganda | 3:1 (1:0) | ||||||
Almaty |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Sverglovsk | 30 | 23 | 5 | 2 | 79-19 | 51 | ||
2. | Kairat | 30 | 20 | 5 | 5 | 62-20 | 45 | ||
3. | Zvezda Perm | 30 | 18 | 7 | 5 | 52-22 | 43 | ||
4. | Pakhtakor | 30 | 14 | 10 | 6 | 55-33 | 38 | ||
5. | Lokomotiv Chelyabinsk | 30 | 14 | 9 | 7 | 55-36 | 37 | ||
6. | Mashinostroitel | 30 | 15 | 5 | 10 | 52-38 | 35 | ||
7. | Devon | 30 | 9 | 12 | 9 | 43-45 | 30 | ||
8. | Trudovye Rezervy Tashkent | 30 | 10 | 9 | 11 | 41-42 | 29 | ||
9. | Kolkhozchy | 30 | 12 | 4 | 14 | 44-44 | 28 | ||
10. | Metallurg Magnitogorsk | 30 | 9 | 10 | 11 | 49-50 | 28 |
Spartak (Moscow) | | Dynamo (Moscow) | 2:1 (1:0) | ||||||
Moscow |
Day 7 | |||||||||
LASK | | Admira | 1:3 | ||||||
Linz LASK-Platz | |||||||||
Olympia | | Kapfenberg | 2:1 | ||||||
Wien Red Star-Platz | |||||||||
GAK | | Wiener Sport-Club | 2:2 | ||||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
Austria Wien | | First Vienna | 0:0 | ||||||
Wien | |||||||||
Rapid | | Kremser | 3:1 | ||||||
Wien |
Day 7 | |||||||||
Botev Varna | | Spartak Pleven | 0:1 (0:0) | ||||||
Botev Plovdiv | | Minyor | 1:0 (1:0) | ||||||
Botev Stara Zagora | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | ||||||
Dunav | | Spartak Plovdiv | 3:1 (2:0) | ||||||
Slavia | | Levski | 4:1 (2:0) | ||||||
Tasmania (Berlin) | | Fortuna (Düsseldorf) | 1:2 (1:2) | ||||||
Day 23 | |||||||||
14:30 | Dynamo | | Rotation Leipzig | 6:3 | |||||
14:30 | Motor Jena | | Einheit | 5:2 | |||||
14:30 | Wismut | | Aktivist | 3:0 | |||||
14:30 | Motor Zwickau | | Empor | 3:0 | |||||
14:30 | Turbine | | Rotation Babelsberg | 3:1 | |||||
14:30 | Chemie | | Vorwärts | 1:1 | |||||
14:30 | Lokomotive | | Fortschritt | 6:0 | |||||
Day 7 | |||||||||
Atlético Madrid | | Español | 3:2 (2:1) | ||||||
Barcelona | | Real Madrid | 4:0 (1:0) | ||||||
Valencia | | Sevilla | 1:0 (1:0) | ||||||
Real Betis | | Celta de Vigo | 2:1 (0:1) | ||||||
Real Oviedo | | Athlético Bilbao | 1:2 (1:2) | ||||||
Real Sociedad | | Granada | 3:1 (2:1) | ||||||
Real Zaragoza | | Real Gijón | 2:2 (2:1) | ||||||
Las Palmas | | Atlético Osasuna | 5:1 (2:1) | ||||||
Day 7 | |||||||||
Porto | | Académica | 1:1 (1:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Torreense | | Belenenses | 0:0 | ||||||
Torres Vedras | |||||||||
Barreirense | | Benfica | 1:3 (1:1) | ||||||
Barreiro | |||||||||
Vitória Setubal | | Caldas | 4:2 (2:1) | ||||||
Setúbal | |||||||||
Sporting | | CUF | 1:0 (0:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Braga | | Covilhã | 3:1 (1:0) | ||||||
Braga | |||||||||
Lusitano | | Vitória Guimarães | 0:3 (0:1) | ||||||
Évora |
Day 19 | |||||||||
Argentinos Juniors | | Huracán | 3:0 | ||||||
Atlanta | | Lanús | 1:0 | ||||||
Boca Juniors | | Central Córdoba | 2:0 | ||||||
Estudiantes | | Racing Club | 1:2 | ||||||
Independiente | | Gimnasia y Esgrima | 2:2 | ||||||
Newell's Old Boys | | Vélez Sársfield | 1:1 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | River Plate | 3:1 | ||||||
Tigre | | Rosario Central | 4:2 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
15:00 | |
20:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
19:30 | |
13:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:30 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:30* | |
18:00* | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
14:10 | |
16:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
19:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:15 | |
17:15 | |
15:15 | |
17:45 | |
20:15 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
21:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
12:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
21:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 | |
2:1 | |
0:1 | |
1:0 aet | |
2:0 aet | |
2:1 aet | |
0:2 | |
1:0 aet | |
1:3* | |
1:2 | |
0:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |