14.04.1956 < | Football matches for 15.04.1956 | > 16.04.1956 |
Day 3 | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Lokomotiv | 0:1 (0:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Burevestnik | | CDSA | 3:1 (1:0) | ||||||
Kishinyov | |||||||||
Dynamo Kiev | | Zenit | 1:1 (1:0) | ||||||
Kiev |
Day 3 | |||||||||
Spartak Stanislav | | Stupino team | 0:2 (0:1) | ||||||
Stanislav | |||||||||
15:00 | Metallurg Dnepropetrovsk | | Spartak Minsk | 1:2 (0:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
15:00 | Metallurg Zaporozhye | | Daugava | 1:2 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
15:00 | Pishchevik | | ODO Petrozavodsk | 7:0 (2:0) | |||||
Odesa | |||||||||
15:00 | Spartak Uzhgorod | | Krasnoye Znamya | 0:1 (0:1) | |||||
Uzhgorod Profsoyuz Stadium | |||||||||
15:00 | Torpedo Taganrog | | Spartak Vilnius | 2:0 (1:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
15:00 | ODO Lvov | | Shakhtyor Mosbass | 2:0 (1:0) | |||||
Lviv |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Minsk | 34 | 18 | 11 | 5 | 45-26 | 47 | ||
2. | Torpedo Taganrog | 34 | 18 | 10 | 6 | 65-33 | 46 | ||
3. | Metallurg Zaporozhye | 34 | 21 | 4 | 9 | 54-35 | 46 | ||
4. | Shakhtyor Mosbass | 34 | 19 | 6 | 9 | 56-36 | 44 | ||
5. | ODO Lvov | 34 | 16 | 9 | 9 | 49-25 | 41 | ||
6. | ODO Kiev | 34 | 15 | 9 | 10 | 43-27 | 39 | ||
7. | Krylya Sovetov | 34 | 14 | 10 | 10 | 51-33 | 38 | ||
8. | Krasnoye Znamya | 34 | 13 | 10 | 11 | 37-36 | 36 | ||
9. | Spartak Vilnius | 34 | 12 | 11 | 11 | 51-29 | 35 | ||
10. | Avangard Kharkov | 34 | 14 | 7 | 13 | 40-44 | 35 |
15:00 | Torpedo Rostov-on-Don | | ODO Tbilisi | 1:2 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Krylya Sovetov | 34 | 26 | 5 | 3 | 84-19 | 57 | ||
2. | ODO Tbilisi | 34 | 24 | 7 | 3 | 98-32 | 55 | ||
3. | Spartak Yerevan | 34 | 18 | 10 | 6 | 72-27 | 46 | ||
4. | Neftyanik Krasnodar | 34 | 19 | 4 | 11 | 70-52 | 42 | ||
5. | Neftyanik Baku | 34 | 16 | 7 | 11 | 71-53 | 39 | ||
6. | Voronezh team | 34 | 13 | 13 | 8 | 40-34 | 39 | ||
7. | Torpedo Gorkiy | 34 | 16 | 6 | 12 | 55-48 | 38 | ||
8. | Zenit | 34 | 13 | 12 | 9 | 50-49 | 38 | ||
9. | Molotov team | 34 | 12 | 9 | 13 | 35-39 | 33 | ||
10. | Avangard Chelyabinsk | 34 | 12 | 7 | 15 | 37-41 | 31 |
Day 6 | |||||||||
Zavod 12 | | Spartak Sofia | 3:2 | ||||||
Minyor | | CDNA | 3:6 | ||||||
Spartak Stalin | | Lokomotiv | 0:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
16:00 | Wismut | | Vorwärts | 3:1 | |||||
16:00 | Einheit | | Fortschritt | 6:0 | |||||
16:00 | Empor | | Rotation Babelsberg | 1:2 | |||||
16:00 | Aktivist | | Rotation Leipzig | 3:0 | |||||
16:00 | Dynamo | | Motor Zwickau | 1:0 | |||||
16:00 | Turbine | | Motor Karl-Marx-Stadt | 0:1 | |||||
16:00 | Lokomotive Leipzig | | Lokomotive Stendal | 3:1 | |||||
Day 29 | |||||||||
Deportivo La Coruna | | Real Sociedad | 5:0 (3:0) | ||||||
Barcelona | | Español | 1:0 (1:0) | ||||||
Sevilla | | Valencia | 4:0 (2:0) | ||||||
Hércules | | Leonesa | 3:1 (1:1) | ||||||
Real Madrid | | Las Palmas | 6:0 (2:0) | ||||||
Real Murcia | | Atlético Madrid | 1:0 (1:0) | ||||||
Real Valladolid | | Celta de Vigo | 4:2 (2:0) | ||||||
Day 14 | |||||||||
Degerfors | | Helsingborgs | 1:2 | ||||||
Degerfors | |||||||||
Halmstad | | Västerås SK | 1:3 | ||||||
Halmstad | |||||||||
Malmö | | Göteborg | 5:0 | ||||||
Malmö |
Day 1 | |||||||||
Boca Juniors | | Vélez Sársfield | 4:1 | ||||||
Chacarita Juniors | | Lanús | 0:1 | ||||||
Estudiantes | | Newell's Old Boys | 1:0 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Huracán | 1:1 | ||||||
Independiente | | River Plate | 0:1 | ||||||
Rosario Central | | Gimnasia y Esgrima | 2:2 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Argentinos Juniors | 1:0 | ||||||
Tigre | | Racing Club | 0:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 30 | 17 | 9 | 4 | 61-32 | 43 | ||
2. | Lanús | 30 | 15 | 11 | 4 | 59-37 | 41 | ||
3. | Boca Juniors | 30 | 16 | 8 | 6 | 56-39 | 40 | ||
4. | Racing Club | 30 | 14 | 11 | 5 | 53-32 | 39 | ||
5. | Vélez Sársfield | 30 | 13 | 11 | 6 | 48-44 | 37 | ||
6. | Rosario Central | 30 | 11 | 8 | 11 | 49-46 | 30 | ||
7. | Independiente | 30 | 12 | 6 | 12 | 44-42 | 30 | ||
8. | San Lorenzo de Almagro | 30 | 11 | 7 | 12 | 41-45 | 29 | ||
9. | Ferro Carril Oeste | 30 | 10 | 7 | 13 | 44-49 | 27 | ||
10. | Newell's Old Boys | 30 | 9 | 8 | 13 | 44-48 | 26 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |