24.04.1954 < | Football matches for 25.04.1954 | > 26.04.1954 |
Switzerland | | FRG | 3:5 (0:4) | ||||||
Basel |
Day 5 | |||||||||
Dynamo Kiev | | Lokomotiv Moscow | 0:0 | ||||||
Kiev | |||||||||
Krylya Sovetov | | Torpedo Moscow | 1:3 (0:1) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Lokomotiv Kharkov | | Spartak Moscow | 0:3 (0:2) | ||||||
Kharkov | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | CDSA | 1:1 (1:0) | ||||||
Tbilisi |
Neftyanik Baku | | Lokomotiv Alma-Ata | 1:1 (0:0) | ||||||
Bakı | |||||||||
Spartak Ashkhabad | | Avangard Sverdlovsk | 4:0 (2:0) | ||||||
Aşgabat Municipal Stadium | |||||||||
Spartak Yerevan | | Iskra | 3:1 | ||||||
Yerevan | |||||||||
Spartak Tashkent | | Avangard Chelyabinsk | 0:3 | ||||||
Toshkent | |||||||||
Leninabad team | | Molotov team | 2:0 | ||||||
Leninabad Dynamo Stadium |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Yerevan | 22 | 13 | 9 | 0 | 34-9 | 35 | ||
2. | Neftyanik Baku | 22 | 13 | 8 | 1 | 59-23 | 34 | ||
3. | ODO Tbilisi | 22 | 12 | 5 | 5 | 47-22 | 29 | ||
4. | Lokomotiv Alma-Ata | 22 | 11 | 7 | 4 | 25-13 | 29 | ||
5. | Leninabad team | 22 | 10 | 5 | 7 | 27-27 | 25 | ||
6. | Avangard Chelyabinsk | 22 | 7 | 7 | 8 | 31-37 | 21 | ||
7. | Avangard Sverdlovsk | 22 | 8 | 5 | 9 | 24-30 | 21 | ||
8. | Spartak Ashkhabad | 22 | 6 | 6 | 10 | 22-29 | 18 | ||
9. | Spartak Tashkent | 22 | 4 | 6 | 12 | 17-32 | 14 | ||
10. | ODO Sverdlovsk | 22 | 5 | 3 | 14 | 20-34 | 13 |
Krasnoye Znamya | | Spartak Kalinin | 3:3 | ||||||
Ivanovo |
Burevestnik | | Spartak Uzhgorod | 2:2 | ||||||
Chişinău | |||||||||
Metallurg Zaporozhye | | Metallurg Dnepropetrovsk | 1:1 (1:1) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Torpedo Rostov-on-Don | | DOF | 3:0 | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Shakhtyor Stalino | | Torpedo Stalingrad | 1:0 (1:0) | ||||||
Stalino |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shakhtyor Stalino | 22 | 17 | 4 | 1 | 56-16 | 38 | ||
2. | Torpedo Rostov-on-Don | 22 | 11 | 7 | 4 | 35-20 | 29 | ||
3. | Metallurg Zaporozhye | 22 | 11 | 5 | 6 | 34-24 | 27 | ||
4. | Metallurg Dnepropetrovsk | 22 | 8 | 9 | 5 | 30-27 | 25 | ||
5. | Spartak Uzhgorod | 22 | 9 | 5 | 8 | 37-35 | 23 | ||
6. | Metallurg Odessa | 22 | 8 | 4 | 10 | 37-42 | 20 | ||
7. | ODO Lvov | 22 | 7 | 6 | 9 | 24-32 | 20 | ||
8. | Torpedo Stalingrad | 22 | 7 | 5 | 10 | 31-39 | 19 | ||
9. | DOF | 22 | 5 | 8 | 9 | 19-31 | 18 | ||
10. | Neftyanik Krasnodar | 22 | 6 | 5 | 11 | 29-41 | 17 |
Day 24 | |||||||||
Wiener Sport-Club | | LASK | 2:1 | ||||||
Wien | |||||||||
GAK | | Austria Salzburg | 1:2 | ||||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
First Vienna | | Sturm | 2:1 | ||||||
Wien | |||||||||
WAC | | Austria Wien | 1:2 | ||||||
Wien |
Day 27 | |||||||||
La Gantoise | | Charleroi | 1:2 | ||||||
Antwerp | | Standard | 0:2 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Zavod 12 | | Lokomotiv Plovdiv | 0:0 | ||||||
VMS | | Spartak Plovdiv | 0:0 | ||||||
Cherveno zname | | Spartak Pleven | 1:0 | ||||||
Torpedo Pleven | | CDNA | 0:2 | ||||||
Udarnik Stara Zagora | | Minyor | 0:1 | ||||||
Day 29 | |||||||||
15:00 | Empor | | Aktivist | 0:0 | |||||
15:00 | Rotation Babelsberg | | Rotation Dresden | 4:2 | |||||
15:00 | Lokomotive | | Stahl | 4:2 | |||||
15:00 | Turbine Halle | | Chemie | 1:2 | |||||
15:00 | Einheit Ost | | Turbine Erfurt | 0:0 | |||||
15:00 | Fortschritt | | Motor Dessau | 1:1 | |||||
15:00 | Dynamo | | Motor Zwickau | 3:0 | |||||
Day 30 | |||||||||
Atlético Madrid | | Barcelona | 1:0 (1:0) | ||||||
Valencia | | Atlético Osasuna | 1:1 (0:0) | ||||||
Español | | Real Madrid | 2:1 (1:1) | ||||||
Celta de Vigo | | Athlético Bilbao | 4:2 (2:1) | ||||||
Real Jaén | | Deportivo La Coruna | 4:0 (1:0) | ||||||
Real Sociedad | | Sevilla | 3:2 (1:2) | ||||||
Real Valladolid | | Real Oviedo | 3:2 (1:1) | ||||||
Real Gijón | | Real Santander | 3:5 (2:1) | ||||||
Day 9 | |||||||||
Sandefjord | | Nordnes | 0:0 | ||||||
Skeid | | Asker | 2:1 | ||||||
Day 23 | |||||||||
Barreirense | | Académica | 3:1 (1:0) | ||||||
Covilhã | | Benfica | 2:2 (0:0) | ||||||
Vitória Guimarães | | Porto | 1:2 (1:2) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Atlético | | Lusitano | 3:2 (1:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Boavista | | Braga | 2:1 (1:0) | ||||||
Oriental | | Sporting | 2:4 (0:2) | ||||||
Belenenses | | Vitória Setubal | 3:1 (1:1) | ||||||
Day 16 | |||||||||
Degerfors | | Kalmar | 1:0 | ||||||
Degerfors | |||||||||
Djurgårdens | | Sandvikens | 2:1 | ||||||
Solna | |||||||||
GAIS | | AIK | 1:5 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Helsingborgs | | Göteborg | 0:0 | ||||||
Helsingborg | |||||||||
Jönköpings Södra | | Norrköping | 2:2 | ||||||
Jönköping | |||||||||
Malmö | | Elfsborg | 3:0 | ||||||
Malmö |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |