19.05.1951 < | Football matches for 20.05.1951 | > 21.05.1951 |
Belgium | | Scotland | 0:5 (0:2) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Czechoslovakia | | Romania | 2:2 (1:1) | ||||||
Praha |
Day 9 | |||||||||
Spartak Moscow | | Dynamo Moscow | 1:3 (0:1) | ||||||
Moscow |
Krasnaya Zvezda | | Neftyanik | 0:1 | ||||||
Petrozavodsk | |||||||||
Torpedo Stalingrad | | Dynamo Alma-Ata | 3:0 (1:0) | ||||||
Stalingrad |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kalinin team | 34 | 19 | 11 | 4 | 62-26 | 49 | ||
2. | Dynamo Minsk | 34 | 21 | 7 | 6 | 57-30 | 49 | ||
3. | Lokomotiv Moscow | 34 | 19 | 10 | 5 | 72-38 | 48 | ||
4. | Neftyanik | 34 | 17 | 11 | 6 | 56-27 | 45 | ||
5. | Torpedo Stalingrad | 34 | 16 | 11 | 7 | 66-38 | 43 | ||
6. | Lokomotiv Kharkov | 34 | 17 | 9 | 8 | 60-38 | 43 | ||
7. | Spartak Vilnius | 34 | 15 | 9 | 10 | 47-40 | 39 | ||
8. | Dynamo Yerevan | 34 | 14 | 10 | 10 | 40-22 | 38 | ||
9. | Spartak Uzhgorod | 34 | 14 | 9 | 11 | 51-41 | 37 | ||
10. | Burevestnik | 34 | 12 | 10 | 12 | 47-37 | 34 |
Day 9 | |||||||||
DNV | | Torpedo Ruse | 4:1 (2:1) | ||||||
Spartak Stalin | | Lokomotiv | 0:0 | ||||||
Torpedo Dimitrovo | | Torpedo Pleven | 1:0 (1:0) | ||||||
Turbine Erfurt | | Chemie | 0:2 | ||||||
Chemnitz |
Day 2 | |||||||||
Málaga | | Sabadell | 4:0 | ||||||
Real Murcia | | Salamanca | 6:2 | ||||||
Real Zaragoza | | Las Palmas | 3:1 | ||||||
Day 11 | |||||||||
Sandefjord | | Strømmen | 2:2 | ||||||
Fram | | Lisleby | 1:2 | ||||||
Viking | | Fredrikstad | 1:4 | ||||||
Brann | | Vålerengen | 1:2 | ||||||
Day 33 | |||||||||
Racing | | Lens | 1:3 | ||||||
Roubaix | | Rennes | 3:0 | ||||||
Lorraine | | Lille | 1:2 | ||||||
Sochaux-Montbéliard | | Le Havre | 1:0 | ||||||
Toulouse | | Sete | 0:0 | ||||||
Reims | | Strasbourg | 3:1 | ||||||
Nice | | Nîmes | 2:0 | ||||||
Marseille | | Bordeaux | 3:3 | ||||||
Saint-Étienne | | Stade Français | 3:0 | ||||||
Day 20 | |||||||||
Jönköpings Södra | | Norrköping | 1:1 | ||||||
Jönköping | |||||||||
Kalmar | | Malmö | 0:0 | ||||||
Kalmar | |||||||||
Day 13 | |||||||||
Degerfors | | Elfsborg | 1:1 | ||||||
Degerfors |
Day 4 | |||||||||
Atlanta | | Huracán | 0:0 | ||||||
Boca Juniors | | Independiente | 1:1 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Platense | 2:4 | ||||||
Lanús | | Ferro Carril Oeste | 3:3 | ||||||
Newell's Old Boys | | Quilmes | 1:0 | ||||||
Racing Club | | Estudiantes | 1:0 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Chacarita Juniors | 2:0 | ||||||
Vélez Sársfield | | Banfield | 3:2 | ||||||
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |