07.04.1951 < | Football matches for 8.04.1951 | > 09.04.1951 |
Day 1 | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dynamo Moscow | 0:2 (0:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Krylya Sovetov | | Spartak Moscow | 0:0 | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Shakhtyor | | CDSA | 0:1 (0:0) | ||||||
Stalino |
Burevestnik | | Lokomotiv Kharkov | 3:0 (2:0) | ||||||
Chişinău | |||||||||
Dynamo Alma-Ata | | Krasnoye Znamya | 0:1 (0:0) | ||||||
Almaty | |||||||||
Dynamo Yerevan | | Kalinin team | 0:1 (0:0) | ||||||
Yerevan | |||||||||
Dynamo Stalinabad | | Dynamo Minsk | 0:4 (0:2) | ||||||
Stalinabad | |||||||||
Neftyanik | | Torpedo Stalingrad | 1:1 (0:0) | ||||||
Bakı | |||||||||
Spartak Uzhgorod | | Lokomotiv Moscow | 0:5 (0:2) | ||||||
Uzhgorod Spartak Stadium | |||||||||
Trudovye Rezervy | | Kalev | 0:3 | ||||||
Frunze |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kalinin team | 34 | 19 | 11 | 4 | 62-26 | 49 | ||
2. | Dynamo Minsk | 34 | 21 | 7 | 6 | 57-30 | 49 | ||
3. | Lokomotiv Moscow | 34 | 19 | 10 | 5 | 72-38 | 48 | ||
4. | Neftyanik | 34 | 17 | 11 | 6 | 56-27 | 45 | ||
5. | Torpedo Stalingrad | 34 | 16 | 11 | 7 | 66-38 | 43 | ||
6. | Lokomotiv Kharkov | 34 | 17 | 9 | 8 | 60-38 | 43 | ||
7. | Spartak Vilnius | 34 | 15 | 9 | 10 | 47-40 | 39 | ||
8. | Dynamo Yerevan | 34 | 14 | 10 | 10 | 40-22 | 38 | ||
9. | Spartak Uzhgorod | 34 | 14 | 9 | 11 | 51-41 | 37 | ||
10. | Burevestnik | 34 | 12 | 10 | 12 | 47-37 | 34 |
Day 19 | |||||||||
Austria | | Wiener Sport-Club | 3:1 | ||||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
Vorwärts | | LASK | 1:2 | ||||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
Wacker | | Wiener Neustadt | 5:2 | ||||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
Sturm | | Rapid | 3:3 | ||||||
Graz |
Day 3 | |||||||||
Lokomotiv | | Torpedo Ruse | 3:0 (1:0) | ||||||
Spartak Stalin | | Stroitel | 3:2 (1:1) | ||||||
Torpedo Dimitrovo | | DNV | 1:2 (1:0) | ||||||
CDNV | | Cherveno Zname | 5:0 (2:0) | ||||||
Day 32 | |||||||||
16:00 | Aktivist | | Rotation Dresden | 2:0 | |||||
16:00 | Lokomotive | | Chemie | 0:1 | |||||
16:00 | Stahl Thale | | Motor Gera | 6:0 | |||||
16:00 | Rotation Babelsberg | | Turbine Weimar | 3:2 | |||||
16:00 | Union Oberschöneweide | | Lichtenberg 1947 | 2:2 | |||||
16:00 | Turbine Halle | | Motor Zwickau | 0:0 | |||||
16:00 | Motor Dessau | | Fortschritt | 1:1 | |||||
16:00 | Stahl Altenburg | | Pankow | 5:1 | |||||
Day 28 | |||||||||
Alcoyano | | Atlético Madrid | 1:2 (0:1) | ||||||
Deportivo La Coruna | | Athlético Bilbao | 4:0 (2:0) | ||||||
Sevilla | | Barcelona | 4:0 (3:0) | ||||||
Valencia | | Real Valladolid | 4:1 (3:1) | ||||||
Español | | Málaga | 4:2 (2:1) | ||||||
Real Madrid | | Real Santander | 0:1 (0:0) | ||||||
Real Sociedad | | Celta de Vigo | 5:1 (1:1) | ||||||
Lleida | | Real Murcia | 3:2 (2:1) | ||||||
Day 29 | |||||||||
Racing | | Reims | 0:0 | ||||||
Toulouse | | Lorraine | 3:0 | ||||||
Sete | | Nice | 2:1 | ||||||
Rennes | | Stade Français | 1:3 | ||||||
Lens | | Nîmes | 4:2 | ||||||
Le Havre | | Saint-Étienne | 4:1 | ||||||
Strasbourg | | Sochaux-Montbéliard | 2:0 | ||||||
Bordeaux | | Lille | 1:3 | ||||||
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:15 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |